השכרת אופנוע בצרפת

אחת הדרכים הטובות ביותר לטייל בצרפת היא על ידי אופנוע. הטיול באופנוע בדרכי הטבע המדהימות של צרפת נותן אפשרות להרגיש את המדינה באופן הכי ישיר ועוצמתי, וגם בערים הצפופות זו דרך התנהלות מאוד נוחה.

איך לשכור אופנוע בצרפת?

אנחנו ממליצים מאוד על האתר bikesbooking.com. באתר הזה ניתן למצוא הרבה סוגים של אופנועים במחירים זולים בנקודות איסוף שונות ברחבי צרפת. החברה הזו מאגדת הרבה מאוד חברות השכרה של אופנועים ואופניים, ולכן יש לה מבחר מאוד גדול. זו חברת השכרת האופנועים הגדולה ביותר בעולם כיום, והיא נחשבת למאוד אמינה ונוחה.

החברה מתחייבת שהמחיר שלה הוא המחיר הנמוך ביותר, וחברות ההשכרה מתחייבות בפניכם שלא תקבלו מחיר יותר נמוך אם תגיעו בעצמכם לדלפק ההשכרה. מצד שני, ההזמנה דרך האתר מבטיחה לכם שתקבלו את האופנוע שהזמנתם ולא יתברר שאין אופנועים פנויים להשכרה.

אתם יכולים לבטל את ההזמנה באתר עד 48 שעות לפני שההזמנה יוצאת אל הפועל. המחיר בדף ההזמנה מחולק לשניים. חלק קטן ממנו הוא תשלום שצריך לשלם בשביל להבטיח שהאופנוע יישמר בשבילכם. את המחיר הזה תשלמו בכל מקרה של ביטול, אבל הרוב המוחלט של הסכום של ההשכרה יוחזר לכם במקרה של ביטול עד 48 שעות לפני. אם תבטלו אחרי הזמן הזה תאלצו לשלם את המחיר המלא של ההשכרה.

ניתן להוסיף להזמנה עוד דברים נוספים בתשלום כמו קסדה, כפפות, GPS או אפשרות לנהג נוסף. אם אתם רוצים להחזיר את האופנוע במקום אחר מאשר המקום שבו לקחתם אותו לפעמים תצטרכו להוסיף תשלום.

רשיונות וביטוח.

נהיגה על אופנוע כבד בצרפת מחייבת אתכם להיות בעלי רישיון מסוג A כמו בארץ, ואם אתם רוצים לשכור רק קטנוע או סקוטר אתם יכולים להסתפק ברישיון מסוג B למכוניות רגילות. ניתן לנסוע על קטנועים של 125 סמ"ק עם רישיון רגיל בצרפת.

חברות ההשכרה מספקות בחינם ביטוח עם השתתפות עצמית שנקרא CDW. כמו בכל חברת השכרה נושא הביטוח עלול להיות בעייתי כי החברות גובות הרבה פעמים עבור כל שריטה קטנה תשלום גבוה של השתתפות, ובאופנועים הסיכוי לפגיעות כאלה הוא יותר גבוה. אנחנו ממליצים להשלים את הביטוח של האופנוע השכור לביטוח מלא.

תנאים נוספים

בכל דף של ההשכרה מופיעים פרטים על חברת ההשכרה. בחלק גדול מהמקרים החברות מבטיחות אופנוע חדש שהוא בן פחות משנה ושלא נסעו עליו עדיין מעל 30 אלף קילומטר. חשוב לבדוק את התנאים של כל השכרה כדי להשוות כמו שצריך בין האפשרויות.

ברוב המקרים יש הגבלה של קילומטרים ליום שהיא באזור 300 ק"מ ליום עם תשלום נוסף עבור כל קילומטר. אם אתם צריכים אופנוע לנסיעות ארוכות יותר כדאי לבדוק איזה מההצעות מציעות נסיעות ארוכות יותר כחלק מהתשלום הבסיסי.

חלק גדול מהחברות דורשות גיל מינמום ולפעמים גם מספר שנים של רישיון רלוונטי, וכל הפרטים לגבי ההגבלות האלו מופיעות באופן בולט באתר.

אופנוע בצרפת

נסיעה באופנוע בצרפת

הכבישים והנופים בצרפת מתאימים מאוד לנסיעה באופנוע ואין ספק שזו חוויה מאוד מיוחדת. כדאי לשים לב למספר כללים לגבי נסיעה בצרפת. יש מספר אתרי אינטרנט ברשת שמציעים דרכי נוף שמתאיות מאוד לנסיעה על אופנוע.

יש ברחבי צרפת הרבה מאוד מצלמות מהירות, והשוטרים הם לא סלחניים, כך שלא כדאי לעבור את המהירות המותרת. המהירות המותרת בצרפת בכביש דו מסלולי בצרפת היא 80 קמ"ש, אבל אם מדובר בכביש מהיר אז אפשר לנסוע בו עד 130 קמ"ש (מלבד ימים גשומים שבהם מגבלת המהירות היא 110 קמ"ש). בתוך הערים והכפרים המהירות המותר יורדת ל50 קמ"ש ולפעמים אפילו ל30.

לפי החוק, אתם חייבים לרכב עם ככפפות שמתאימות לאופנוע ועם קסדה, וחייב להיות לכם מעיל במקום נגיש. עקרונית, חייבים גם מחזיר אור על הקסדה אבל כרגע לא אוכפים את זה.

בתוך העיר, מקובל לעבור בין מכוניות בפקק בין שני הנתיבים השמאליים. שימו לב שהדרך הזו היא גם דרך שבה הרבה פעמים נוסעים רכבי הצלה.

מחשבה 1 על “השכרת אופנוע בצרפת”

  1. אם יש לי רשיון לטוסטוס של 125 סמ"ק בישראל, האם אוכל לשכור טוסטוס באותה מידה בצרפת או שאוכל לשכור טוסטוס יותר גדול מזה ?

    הגב

כתיבת תגובה