תחבורה ציבורית ורכבות בפולין

בשנים האחרונות הרבה מאוד תיירים מעדיפים לנסוע בתחבורה ציבורית ולא להשתמש ברכב שכור בגלל שבערים הצפופות מאוד קשה להתנהל עם רכב. אם אתם יוצאים לנסיעה בטבע של פולין, אז כדאי שיהיה לכם רכב שכור, אבל אם אתם רוצים לנסוע בין הערים או בתוך הערים, אפשר להסתמך על התחבורה הציבורית.

גם אם אתם מתכוונים לעשות טיול של נופים לפעמים כדאי להגיע קרוב יותר ליעד עם תחבורה ציבורית ואז לשכור את הרכב.

רכבות ואוטובוסים בין הערים של פולין

אם הטיול שלכם לא מתמקד רק בפולין, אתם יכולים לעבור בין פולין לאחת המדינות השכנות בעזרת רכבת. הרכבות בין המדינות הן בדרך כלל רכבות יחסית חדישות ומאוד מהירות, ולכן זו אחת האפשרויות הטובות ביותר לעשות טיול חוצה מדינות באירופה. ברכבות באירופה יש הבדל בין המחיר של נסיעה במחלקה ראשונה לבין מחלקה שנייה. כדאי גם לדעת שהמחירים הם לא לגמרי קבועים ובדרך כלל כדאי להזמין מקום לרכבת כמה שבועות מראש כדי להוזיל עלויות. אפשר להזמין מקום לרכבות האלה כאן.

ניתן להגיע בעזרת הרכבת לכל המדינות השכנות של פולין ולערים כמו ברלין, פראג, וינה, בודפשפט ועוד ערים גדולות רבות באירופה כולה.

אפשר לנסוע בין הערים הגדולות של פולין בעזרת רכבות או בעזרת אוטובוסים. הרכבות של פולין הן קצת ישנות אבל הן נוסעות מהר מעיר לעיר. אפשר לקנות כרטיסים מראש לרכבות הפנימיות בפולין באתר הזה.

אפשרות זולה יותר לנסיעה בין הערים היא בעזרת אוטובוסים. אמנם האוטובוסים פחות נוחים אבל בדרך כלל הם יהיו יותר זולים. ניתן לחפש כרטיסים לאוטובוס כאן.

תחבורה ציבורית בתוך הערים

גם בתוך הערים הגדולות של פולין יש תחבורה ציבורית מסועפת וטובה.

  • ורשה. חברת התחבורה הציבורית המקומית של ורשה נקראת ZTM. אפשר לקנות כרטיס נסיעה בהרבה נקודות מכירה וגם במכונות אוטומטיות. במכונות האוטומטיות יש אפשרות להעביר אותה לאנגלית. ניתן לקנות כרטיס לזמן קצר וגם לכמה ימים. יש בורשה שני אזורים של תחבורה ציבורית אבל ברוב המקרים אתם תצטרכו רק את אזור מספר 1, ורק אם אתם יוצאים מהעיר לאזורים הכפריים תצטרכו את אזור מספר 2. יש בתחבורה הציבורית של ורשה שני קווי מטרו, חשמליות וקווי אקספרס עם האות E. סביר להניח שאלו יהיו הקווים העיקריים שתשמשו בהם.
  • קרקוב. חברת התחבורה הציבורית העיקרית של קרקוב נקראת MPK וניתן למצוא את לוחות הזמנים והקווים השונים של האוטובוסים כאן. אפשר לנסות להתמצא בקרקוב בעזרת גוגל מפות או מוביט אבל לפעמים הם לא מדייקים. כדאי לנסות גם את האפליקציה המקומית הזו. יש אפשרות לקנות כרטיסים במכונות אוטומטיות או בכניסה לקווי המטרו. יש גם אפשרות בקרקוב לקנות כרטיסים מהנהג אבל הכרטיסים אצלו יותר יקרים. גם כאן ניתן לקנות כרטיסים לנסיעה קצרה, לנסיעה ארוכה יותר ואפילו כרטיסים יומיים.
  • קטוביץ. כמו בורשה גם בקטוביץ חברת האוטובוסים העיקרית נקראת ZTM. ניתן לקנות כרטיסים במכונות ובקיוסקים. באתר הזה אפשר לראות את לוחות הזמנים של האוטובוסים השונים.
  • ורוצלב. אנחנו ממליצים על שני אתרים אפשריים בשביל תכנון הנסיעה שלכם בתחבורה הציבורית בורוצלב. האתר הזה יעזור לכם בתכנון הנסיעה, וכאן תוכלו למצוא מפה של התחבורה הציבורית בעיר.
  • יש גם תחבורה ציבורית טובה ופשוטה בערים בקטנות כמו גדנסק, פוזנן, ז'שוב, לובלין.

כתיבת תגובה