תחבורה ציבורית ורכבות בורשה

אחת הדרכים הנוחות לטייל היום באירופה היא בעזרת תחבורה ציבורית. מאוד קשה להסתדר עם רכבים פרטיים בתוך הערים המרכזיות של אירופה כי התנועה היא קשה, בקושי ניתן למצוא מקומות חנייה והמחיר של החנייה הוא גבוה, ולכן הרבה אנשים מעדיפים להסתדר בעזרת תחבורה ציבורית. בורשה יש תחבורה ציבורית טובה ולכן לא כדאי להיות עם רכב. אם אתם מתכננים טיול בורשה כדאי לקרוא את כל הכתבות שלנו על ורשה.

רכבות ואוטובוסים מורשה ואל ורשה

ורשה מחוברת בצורה מאוד טובה לרשת של רכבות ואוטובוסים שמובילה לכל הערים הגדולות של פולין וגם להרבה ערים גדולות באירופה. באופן כללי, כדאי לקנות כרטיסים לרכבות ואוטובוסים בין עירוניים בפולין מראש כי המחיר עשוי להיות יותר זול. יש הפרש הרבה פעמים במחיר בין מחלקה ראשונה לשנייה, ולפעמים יש עוד הצעות שיכולות להעלות את המחיר.

ניתן למצוא תחבורה ציבורית טובה שמחברת את ורשה עם שאר הערים בפולין. הרבה מהרכבות הן מהירות ונוחות וניתן להזמין אותן באתר הזה. בדרך כלל יהיה יותר זול לנסוע בעזרת אוטובוסים פנימיים של פולין שאותם ניתן למצוא באתר הזה, מאשר ברכבות המהירות אבל זה עלול להיות פחות נוח.

יש גם אפשרות לנסוע בקלות בין ורשה לערים גדולות אחרות באירופה. הרכבות בין המדינות הן בדרך כלל מאוד נוחות ונעימות. יש רכבות ישירות בין ורשה לבין פראג, וינה, ברלין, בודפשט, קייב ועוד ערים רבות באירופה. ניתן למצוא כרטיסים נוחים לרכבות האלה כאן או כאן.

תחברוה ציבורית עירונית בורשה.

בתוך ורשה עצמה מאוד נוח להתנהל בעזרת תחבורה ציבורית.

קניית כרטיסים

החברה שמפעילה את התחבורה הציבורית העיקרית בורשה נקראת ZTM (אתר). יש לחברה הזו שני איזורי פעילות. אזור מספר אחד כולל את כל ורשה וגם חלק מהפרברים שמחוץ לורשה עצמה. אזור 2 כולל את האזור הכפרי שמחוץ לורשה. סביר להניח שאתם תצטרכו בעיקר את אזור מספר אחד אבל אם אתם נוסעים למקום מרוחק כדאי לבדוק אם לא צריך כרטיס שמתאים גם לאזור מספר 2.

ניתן לקנות כרטיסים בחנויות מיוחדות של חברת התחבורה הציבורית שניתן למצוא כאן, אבל יש גם הרבה מכונות לקנייה עצמית של כרטיסים וגם יש כרטיסים בחנויות דואר ובחלק מהקיוסקים.

במכונות הכרטיסים תלחצו על דגל אנגליה ואז המכונה תעבור לאנגלית. אתם יכולים לבחור נסיעה של 20 דקות או 75 ו – 90 דקות. אתם יכולים גם לבחור Short Term Tiket ואז תוכלו לקנות כרטיס יומי, לשלושה ימים או לסופ"ש.

ברוב המקרים לא תוכלו לקנות כרטיסים אצל הנהג, ואתם צריכים לדאוג שיהיה לכם כרטיסים מראש. כשאתם נכנסים לאוטובוס או לחשמלית תקפידו מיד לתקף את הכרטיס שברשותכם.

אפשר למצוא מפות של התחבורה הציבורית בורשה כאן.

סוגים שונים של תחבורה ציבורית

התחבורה הציבורית של ורשה מורכבת מכמה סוגים:

  • חשמליות (טראמס). החשמליות העיקריות ממוספרות בין 1 לבין 39. אם המספר הוא מעל 40 סימן שזו חשמלית שנוסעת רק בשעות מסוימות או באירועים והקשרים מיוחדים. לפעמים כשיש בעיה בחשמלית בגלל עבודות ושיפוצים יחליף אותה אוטובוס שעליו יהיה את האות Z עם המספר של הקו.
  • אוטובוסים. הקווים המהירים ביותר הם אוטובוסי אקספרס שמסומנים עם האות E יחד עם המספר שלהם. אוטובוסים מהירים (לא אקספרס) יהיו עם מספר שבין 400 ל599, וקווים מאספים יהיו עם המספר 101 עד 399. קווי לילה יקבלו את האות N לפני המספר. בתוך השכונות יש לפעמים אוטובוסים כחולים שמיועדים לנסיעה בתוך השכונה הפרברית. לפעמים, כרטיס הנסיעה הרגיל שלכם לא יתאים לאוטובוסים האלו.
  • מטרו. לורשה יש שני קווי מטרו שמחברים בין שכונות שונות של העיר ויכולים לקצר משמעותית את הנסיעה. ניתן לעבור בין שני הקווים בתחנת Świętokrzyska.

מוניות בורשה

אפשרות נוספת להתנהל בתוך העיר ורשה היא בעזרת מוניות או בעזרת אפליקציית אובר. שתי האפשרויות לא מאוד יקרות, והזמן שצריך לחכות הוא לא ארוך.

בשדה התעופה ההמתנה לאובר היא בקומה השנייה של ההמראות.

כתיבת תגובה