כל המידע על חופשה בפויאנה בראשוב

פויאנה בראשוב היא בעצם נחשבת כחלק מהעיר בראשוב ולכן בדרך כלל ההגעה אליה היא חלק מהחופשה הכללית בבראשוב. כדי לדעת מה אפשר לעשות בבראשוב כדאי לקרוא את המדריך המלא שלנו לבראשוב. הדף הזה הוא דף משלים שמפרט על פיואנה בראשוב, ומציע בעיקר את אתר הסקי שמתאים לחורף, ואת האפשרות לטייל ברגל או באופניים בהרים בתקופת הקיץ.

בכל מקרה פויאנה בראשוב נמצאת במרחק של כעשרים דקות נסיעה מבראשוב, ולכן יש סיכוי גדול שבשביל להנות מהאטרקציות המקומיות, אתם תעדיפו לישון בפויאנה בראשוב, אבל אם לא מצאתם מקום מתאים אפשר לישון גם בבראשוב ולנסוע באוטובוס פנימי.

פויאנה בראשוב

סקי בפויאנה בראשוב בחורף

בחורף העיירה ידועה בעיקר בגלל אתר הסקי המפורסם שלה. מבחינתנו כצרכנים מדובר על אתר סקי יפה וטוב שיכול להתחרות עם הרבה אתרי סקי אחרים בעולם, אבל במחיר הרבה יותר נמוך מאשר אתרי סקי אחרים באירופה. בשנים האחרונות מתפתחים אזורי סקי מרשימים במזרח אירופה במחירים זולים כמו פיאונה בארשוב ובנסקו בבולגריה. האתר מאוד מתאים למתחילים וגם ללגולשים סבירים. גולשים שכבר נמצאים ברמה מקצועית לא יבואו לידי סיפוק מספיק מאתר הסקי הזה.

באתר הסקי יש 22 מסלולים ברמות קושי שונות. הרוב אדומים, אבל יש גם כמות יפה של מסלולים כחולים למתחילים ומעט מסלולים שחורים למומחים. האורך הכולל של כל המסלולים באזור מגיעים ל17 ק"מ. מבחינת אורך המסלולים הכחולים והשחורים הם הארוכים ביותר. עומק השלג מספיק כדי לעשות סקי אבל הוא פחות עמוק מהרבה אתרי סקי אחרים.

יש בעיירה מספר בתי ספר לסקי למתחילים. המחיר הוא בערך 120 ליי לשעה לשיעור פרטי, והמחיר יורד ככל שמספר האנשים בשיעור עולה. ניתן לשכור ציוד במקום או לקנות ציוד. אם אתם רוצים לקנות ציוד של סקי שיהיה לכם באופן קבוע, כדאי לקנות דווקא בבראשוב השכנה כי שם תוכלו למצוא ציוד במחיר יותר נוח. עדיף לקנות את ציוד הסקי ברומניה ולא בארץ, כי המחיר יהיה בדרך כלל יור זול.

יש אפשרות לקנות סקי פאס במקום. המחיר הוא 150 ליי ליום והוא עולה עד 500 ליי לחמישה ימים. למתחילים לא בטוח שכדאי לקנות סקי פאס אלא לשלם על פי עלייה. אפשר למצוא עוד פרטים על אתר הסקי כאן – http://www.poianabrasov.com/. מצורפת כאן מפה של כל מסלולי הסקי באתר.

מסלולי סקי בפויאנה בראשוב
מסלולי סקי בפויאנה בראשוב

בתקופת התיירות יש שוק תיירותי החמד ובתי קפה ובארים שפעילים במקום, ובדרך כלל יש מסיבת פאב סקי קטנה בסיום יום הגלישה.

טיולים בפויאנה בראשוב בקיץ.

אם הגעתם בקיץ כשאין שלג, האזור הרבה פחות פעיל מבחינה תיירותית ויכול להיות שחלק מהמסעדות והפאבים יהיו סגורים. עדיין, המראה הנופי במקום הוא מאוד מרשים וכדאי לבוא ולטייל באזור.

אתם יכולים לעשות טיולים בהרי הקרפטים שנמצאים ליד פויאנה בראשוב. אפשרות מאוד טובה היא לעשות טיולי אופניים באזור. יש לא מעט מקומות באזור שניתן לשכור בהם אופניים ולצאת לטיול באזור ההר. בקישור הזה באפשרות השנייה ניתן למצוא פרטים על השכרת אופניים באזור.

יש גם אפשרות לעשות טיול בהרי הקרפטים ברגל. חלק גדול מהטיולים מתחילים מהאזור של פויאנה בראשוב. האזור כולו הוא אזור יערי מאוד יפה עם נוף טיפוסי של הרי הקרפטים. ניתן למצוא פרטים על טיולים רגליים באזור כאן וגם כאן.

מלונות בפויאנה בראשוב.

  • מלון Teleferic Grand Hotel. מלון במיקום מצויין לסקי ממש ליד הרכבל שעולה להר. לביקתות יש נוף מדהים של ההרים מסביב, והיחידות כולן מעוצבות בטעם טוב עם ריהוט נהדר. במלון יש אזור ספא גדול עם בריכה מקורה, ג'קוזי גדול תחת כיפת השמיים ומספר סאוונות. החדרים יחסית מרווחים והשירות מצויין.
  • מלון Escalade. מלון שנמצא קרוב מאוד לרכבל של הסקי, ולרחבת ההחלקה על הקרח. במלון יש אזור ספא עם בריכה מקורה ועם סאוונה וגם פינוקים נוספים כמו שולחן ביליארד, באולינג ופינג פונג. המקום מאוד נקי והשירות מצויין.
  • מלון Crisalpin. מלון שנמצא בתוך בית דירות גדול עם חדרים גדולים ומרווחים ויחס מאוד טוב של בעלי הבית. המקום נעים מאוד ונותן תמורה טובה למחיר.

אין בדרך עלל טיסות ישירות לאזור בראשוב, ולכן כדי להגיע לבראשוב צריך לטוס לבוקרשט או לסיביו ולנסוע משם.

כתיבת תגובה