עידן רץ – מדריך בעברית בפולין

יצירת קשר: טלפון : 533100636 – (48) +. דוא”ל  – idan.caliber@gmail.com.

יש אנשים שנוסעים לטייל רק במסגרת של טיולים מאורגנים. אני בדרך כלל לא אוהב לנסוע בטיול מאורגן אלא אוהב לשלוט במסגרת הטיול שלי ושל המשפחה שלי. אבל הרבה פעמים ארגון של טיול כזה הוא מאוד מסובך, ולפעמים אני מצטער שאני מפסיד את הידע שיש למדריכים שמכירים את המקום באופן הרבה יותר מעמיק מאשר היכולת שלי למצוא מידע מקיף דרך ספרים או דרך הרשת.

אני אוהב להשתמש הרבה פעמים באפשרות הביניים. אני מתכנן את הטיול בעצמי אבל נעזר הרבה במדריכים מקומיים שיכולים לתת לי סיור מודרך עם תוכן משמעותי על המקומות שבהם אני מטייל, וגם יכולים לעזור לי בתכנון הטכני של הטיול. כמובן, שאני מעדיף מדריכים בעברית על שפות אחרות כי יותר נוח לי בעברית. אם אני מטייל עם ילדים קטנים אז בכלל האפשרות להדרכה בשפות אחרות נסגרת לגמרי בפני.

עידן פולין

עידן רץ הוא מדריך נהדר לפולין בשפה העברית. הוא יודע להיות קשוב מאוד לקבוצה שאותה הוא מדריך והוא מצליח להתאים את עצמו לצרכים שלה. הוא מצליח להיות מעניין מצד אחד ומהצד השני להעביר הרבה מאוד אינפורמציה היסטורית חשובה.

אחת השאלות שמטרידה אותי כשאני לוקח מדריך בארץ זרה היא מה רמת ההכשרה והידע של המדריך. בשנים האחרונות נפתח מוזיאון בורשה שמציג את אלף השנים של היהודים בורשה. המוזיאון הזה עשה הכשרות מקיפות למדריכים בפולין ועידן עבר את ההכשרה של המוזיאון הזה. גם בישראל עידן עבר קורס של הדרכת משלחות מטעם מכון וינגייט. בפולין יש עמותה שמאגדת את מדריכי הטיולים המנוסים שקיבלו הכשרה. עידן הוא מהפעילים הבולטים בעמותת מדריכי פולין.

אבל מעבר לכל ההכשרות האחרות הניסיון מדבר בעד עצמו. עידן מדריך בפולין כבר משנת 2013, ויש לו הדרכות מפורטות על כל הערים המרכזיות של פולין. אפשר פשוט לקרוא את ההמלצות הרבות שעידן מקבל באתר למטייל בקישור הזה ולהתרשם מרמת המקצועיות והאיכפתיות.

סיורים בכל רחבי פולין

עידן מציע הדרכות מקיפות בכל פולין. כמובן שהסיורים הפופולריים ביותר הן בערים הגדולות של פולין – ורשה וקרקוב, בהם ניתן לקבל סיורים שיתארו את העיר באופן כללי וגם לקבל דגש מיוחד על החיים היהודיים בערים האלו. הרוח הציונית שעידן משדר חשובה מאוד בסיורים כאלו. אפשר גם לסייר בערים אחרות של פולין – בורוצלב, בפוזנן בגדנסק ובלודז' וגם להגיע לאזור האגמים של פולין.

מי שמעוניין לצאת לטיול בעקבות ההיסטוריה היהודית המרתקת והקשה של יהודי פולין, יכול כמובן לקבל הדרכות שעסוקות בעיקר במחנות ההשמדה. עידן גם יכול לעזור לתכנן מסע שורשים שיעבור במקומות שקשורים למשפחה שלכם. הרבה פעמים תכנון של טיול שורשים דורש מישהו שמכיר את השפה ואת השינויים שחלו בערי פולין מאז שהמשפחה עזבה את המדינה. התחושה שהרבה אנשים מתארים אחרי טיול כזה, היא שהם הרגישו שההדרכה נעשתה מתוך תחושת שליחות ותשוקה להעביר את המשמעות של ההיסטוריה היהודית הלאה.

עזרה בתכנון טיול

גם אם אתם לא מחפשים הדרכה, אתם יכולים להיעזר בעידן גם לצורך של תכנון הטיול שלכם בפולין. אחד הנושאים המשמעותיים בתכנון טיול הוא השכרת רכב. באזורי מזרח אירופה הנושא של השכרת רכב הוא מאוד טריקי ולא פשוט. הרבה אנשים יוצאים עם חוויה לא נעימה ועם תחושה שחברות השכרת הרכב חיפשו איך לסדר אותם. הרבה פעמים כשאנשים לוקחים את הרכב הם מרגישים שמופעל עליהם לחץ לא הוגן לקנות עוד שירותים מחברת ההשכרה, וכשהם מחזירים את הרכב הם מרגישים שחברות ההשכרה ממציאות בעיות ברכב כדי לחייב אותם בתשלומים נוספים.

עידן מספק שירות של תיווך להשכרת רכב מהחברות הגדולות של פולין. כל ההתנהלות היא מול מישהו דובר עברית שמנסה לתת לכם את השירות הנעים ביותר ובצורה הטובה ביותר. כמעט תמיד המחיר דרך עידן יהיה הרבה יותר זול מכל אפשרות אחרת דרך החברות, והשירות הוא ברמה אחרת לגמרי. בהרבה מקרים כשיתאפשר, תקבלו שדרוג של הרכב לרמה יותר גבוהה מאשר הרכב שהזמנתם ויהיה ניסיון מאוד חזק לפתור כל מיני בעיות שיכולות לצוץ סביב ההשכרה.

אפשר גם להיעזר בניסיון העצום של עידן בנושאים רבים אחרים שקשורים לתכנון הטיול כמו מקומות מומלצים ללינה או בעיות קטנות שאתם נתקלים בהם בגלל מחסום השפה. עידן ממש יוצא מגדרו כדי לעזור לאנשים.

2 מחשבות על “עידן רץ – מדריך בעברית בפולין”

 1. נהנו בפולין משרותיו של עידן. מדריך מעולה ומרתק. מומלץ לכולם.
  בני כהן
  איתן פלדמן
  צביקה אבנון
  קציני ח״א בדימוס.

  הגב
 2. חזרנו אתמול מטיול בן שבוע בוורשה. (ארבעה אנשים)
  גולת הכותרת של הטיול הייתה טיול מוורשה ללודז, עם המדריך עידן רץ. (בעברית}.
  אני מרגישה שהיה לנו מזל גדול שהגעתי לעידן, (דרך האינטרנט, ממש במקרה).
  עידן , מעבר לאישיות הנעימה שהוא מקרין, נסך בנו ביטחון שנשיג את מטרתנו
  למצוא את בית אבי ז"ל בלודז'. וכך היה.
  הגענו לבית בלודז', בו גדל אבי.
  כיום מתגוררים שם אנשים זרים.
  בנימוס רב, עידן הצליח להכניס אותנו לבית אבי בלודז'. ממש הופתענו מהיכולת לתקשר עם הדיירים בפולנית ולהעצים את החוויה מעבר לציפיות שהיו לנו.
  במהלך הנסיעה ( עם רכב צמוד שלו מוורשה ללודז' ובחזרה), עידן גילה ידע עצום ואף השלים לנו מידע רב על אבי וכן, על ההסטוריה היהודית של יהודי לודז' ועל וורשה. וכן על החיים כיום בלודז' .בין היתר מידע מאד פרקטי יום יומי.
  הדרך בא עידן מעביר המון מידע, הינה בצורה חוויתית וקליטה .
  הסיור שלנו אף כלל ביקור במרכז התרבות והבילוי הענק בלודז'.
  הצטערנו שלקחנו סיור רק ליום אחד עם עידן. אני מאמינה שנחזור וניקח עוד סיורים עם עידן להשלים את החסר. נשארנו עם "טעם של עוד".
  תודה רבה לך, עידן
  שוש שטרן

  הגב

כתיבת תגובה