קניות בורשה

אם אתם אוהבים טיולים שחלק גדול מהם מוקדש לקניות ורשה יכולה לתת מענה לטיול שופינג, וגם אם אתם אוהים לשלב קניות בתוך הטיול שלכם ורשה יכולה לתת מענה עם אטרקציות יפות בשילוב של קניות. לפני כמה שנים היה משתלם יותר לבוא לורשה לקניות אבל בשנים האחרונות המחירים קצת עלו והם יותר מתקרבים למחירים שאנחנו מכירים בארץ, אבל עדיין ורשה היא אחת האפשרויות הטובות למסע שופינג באירופה.

אם אתם מתכננים חופשת קניות כדאי להיות במלון באזור של קניון זלוטי כמו מלון נובוטל או מלון NYX.

האם כדאי לעשות קניות בורשה?

המחירים בורשה יותר נמוכים מאשר המחירים בארץ ובהרבה תקופות יש מבצעים וסיילים גדולים. כמובן שבמקרה שאתם קונים בעיקר מרשתות בילאומיות גדולות כמו זארה או ברשקה, אז ההפרשים יהיו הרבה יותר קטנים בין המחיר בארץ לבין המחיר בורשה. אבל אם אתם מוכנים גם לקנות מחברות מקומיות או מחברות אירופאיות פחות מוכרות ההפרשים יהיו הרבה יותר גדולים.

קחו בחשבון שביום ראשון ורשה סגורה לחלוטין ואי אפשר למצוא בכלל חנויות ומסחר. יש בורשה כל מיני תקופות של מבצעים והנחות אבל הסיילים הגדולים ביותר הם בתקופת ינואר וביום של הבלאק פריידי.

החזר מס בורשה.

אם אתם עושים הרבה קניות בורשה אז כדאי לכם לדאוג לכך שתקבלו החזרי מס. זה יהפוך את הקנייה שלכם ליותר משתלמת, אבל קחו בחשבון שקבלת ההחזרים דורשת מאמץ מסויים, ולכן היא משתלמת רק אם יש לכן הרבה קניות.

החזרי מס אפשר לקבל רק אם קניתם בחנות מסויימת ביותר מ200 זלוטי. אי אפשר לצרף חנויות שונות בשביל לקבל את ההחזר, ולכן לפעמים כדאי לרכז קניות באותה חנות. אם עשיתם קנייה גדולה בחנות תבקשו מהמוכרים שימלאו לכם טופס של החזר מס (TAX FREE). בחלק גדול מהחנויות הטופס ממולא באופן ידני ולכן זה לוקח זמן עד שימלאו לכם את הטופס. אתם צריכים להציג את הדרכון שלכם בשביל החזר המס ולכן כדאי להסתובב עם הדרכון עליכם כשאתם הולכים לקניות.

בשדה התעופה של ורשה צריך ללכת למקום שבו יש את החזרי המס (VAT Reclaim). כדי לקבל את ההחזר צריך לעבור בשתי תחנות. התחנה הראשונה יבדקו את כל הטספים שלכם לראות כמה מגיע לכם. יש סיכוי שירצו לראות את הבגדים בפועל ויבקשו מכם לפתוח את המזוודות. בגלל האפשרות הזו צריך לדאוג שהמזוודות יהיו עדיין אתכם. כדאי לרכז את כל הקניות באותה מזוודה כדי למנוע טרטורים ותחושה לא נעימה. עמדות החזרי המס נמצאים בדלפק 293 ו-294.

אם אתם רוצים למסור את המזוודות ולעשות צ'ק אין ורק אז לגשות לקבל החזר מס אז תדאגו שהקניות יהיו בטרולים שעולים אתכם למטוס כי אם תגיעו לעמדה ולא תוכלו להראות את הבגדים יכול להיות שלא תקבלו החזר. אם אתם עושים את החזרי המס אחרי הצ'ק אין אז תלכו לגייט 9N/10N.

אחרי שתקבלו אישור על טפסי החזר המס תקבלו פתק עם הסכום שמגיע לכם לזיכוי ואיתה אתם צריכים לגשת לעמדות ההמרה שבו תוכלו לקבל כסף מזומן תמורת האישור שביד שלכם. התהליך הוא קצת מסובך ומייגע אבל אם אתם עושים הרבה קניות זה יכול להיות חיסכון משמעותי.

קניונים בורשה

  • קניון זלוטי (Złote). אתר. קניון גדול מאוד שנמצא קרוב לארמון המדע והתרבות והרבה מאוד מהמלונות נמצאים במרחק הליכה קצר ממנו. זו האפשרות הטובה ביותר לשלב קניות כחלק צדדי בטיול. הקניון הוא מאוד גדול ויפה ויש בו את כל חנויות האופנה הבינלאומיות בצד חנויות מקומיות.
  • קניון ארקדיה (Arkadia). אתר. קניון שנמצא במרחק לא גדול מהעיר העתיקה ואפשר לשלב אותו בקלות עם הטיול. קניון עם 200 חנויות שכוללות את כל הרשתות החשובות ויש בו גם מסעדות, בתי קפה וקלונוע. למי שמחפש מוצרי איפור זולים וטובים אנחנו ממליצים להכנס לחנות בשם סאפורה (sephora) ומי שרוצה בגדים מגוונים, זולים וטובים כדאי לבדוק בחנות CCC.
  • קניון Vitkac. אתר. קניון של מותגים ברמה גבוהה ושל בגדי מעצבים. כאן לא תמצאו דברים מאוד זולים אבל זו חגיגה למי שרוצה מוצרי יוקרה.
  • קניון גלריה (Galeria Mokotów). קניון גלריה הוא קניון שקרוב יותר לשדה התעופה מאשר לעיר ולכן אולי כדאי לשלב אותו עם הטיסה. זהו קניון גדול מאוד אבל קשה להאמין שתמצאו בו הרבה דברים שלא תמצאו בקניונים שיותר קרובים לעיר. מי שמאוד אוהב את החנויות של פריימארק אולי יוכל להנות מהחנות שנמצאת בקניון הזה.

אאוטלטים

  • אאוטלט מעצבים Designer outlet. אאוטלט מרשים מאוד ביופיו ושמאוד נעים להסתובב בו. אפשר לבלות במרכז הקניות הזה שעות ולפעמים למצוא מציאות של ממש. אם אתם מגיעים עם מונית כדאי לדאוג ולקבוע עם המונית שתיקח אתכם בחזרה כי הרבה פעמים אין אפשרות להשיג במקום מוניות.
  • אאוטלט אורסוס. אאוטלט גדול עם הרבה מאוד חניות במחירים טובים כולל חברות מותגים מוכרות. אפשר להגיע למקום בעזרת קו הרכבת מספר 194.

חנויות

קניות בורשה
  • חנויות נעליים Street Supply ו-Chmielna 20. חנויות נעליים טובות וזולות שכדאי לחפש בהם נעליים בזול
  • רחוב Mokotwska. רחוב הקניות המפורסם של ורשה שיש בו הרבה מאוד חנויות בוטיק יפות.
  • שוק הפשפשים של Kolo. שוק הפשפשים המרכזי של ורשה שיש בו הרבה מאוד עתיקות וחפצי יד שנייה.
  • שוק צילום במועדון הלילה Stodola. בימי ראשון יש במועדון הלילה אזור מכירה של מצלמות ושל צורכי צילום אחרים.

עיר הקניות פטק (PTAK)

אחת מערי הקניות הגדולים ביותר באירופה שנמצאת בעיר Rzgow ליד לודז' במרחק של כשעה וחצי נסיעה מורשה. במקום יש מעל 2000 חנויות וההוזלות שם הן הרבה יותר גדולות. חלק גדול מהחנויות במקום הן לסיטונאים בלבד, אבל אם אתם נמצאים שם עם מדריך אז תוכלו לקנות גם בחלק מהחנויות של הסיטונאים. המחיר של מדריכים שייקחו אתכם לעיר הקניות הוא מאוד גבוה וצריך לחשוב האם זה משתלם. האפשרות הזו מתאימה כמובן רק לאלו שממש אוהבים את חויית הקניות.

כתיבת תגובה