בדיקת קורונה בחו"ל לפני חזרה לארץ

הקיץ הגיע, המסכות ירדו, ובהתאם לחגיגות סוף הקורונה – יעדי התיירות האהובים על הישראלים נפתחים בהמוניהם. הביקוש עולה, המחירים מרקיעים שחקים כמו המטוסים והבלבול מרחף מעל כולם ומייצר אי סדר בקביעת החופשה שלנו. אז מה חדש ברשימת המדינות הירוקות, לאן אפשר לטוס ואיפה עושים בדיקות קורונה – אלה רק חלק מהשאלות שאנו מחפשים עליהן מענה כשאנחנו במרחק קליק מהזמנת החופשה. אז בואו נעשה סדר

מדינות ירוקות

נכון לתאריך 17.6.21, יש כ- 61 מדינות שאפשר לטוס אליהן מישראל עם תעודת התחסנות\אישור החלמה מקורונה\בדיקת קורנה עם תוצאה שלילית 72 שעות טרם הטיסה. לכל מדינה יש הנחיות ונהלים משלה לנכנסים אליה. לדוגמא –  בשונה מרשימת המדינות הירוקות, אין הרבה חדש ברשימת המדינות המסוכנות למסע. כרגע, הרשימה עומדת בעינה עם מעל ל12 מדינות הנמצאות בסיכון מירבי לטוס אליהן, ביניהן ניתן למצוא את הודו ומקסיקו. יש גיוון רב במדינות ירוקות ומרבית היעדים החביבים על התייר הישראלי פתוחות בפניו, ומרביתן לא מחייבת בידיד בחזרה לארץ, ולחלקן יש הקלות למחוסנים בפני הנגיף.

לאן אפשר לטוס

הרשימה הירוקה הפכה למגוונת מאוד ומרבית היעדים החביבים עלינו לחופשות קיץ מאפשרים כניסה די נוחה למדינה. השאלה "לאן אפשר לטוס" הפכה להרבה יותר קלה למענה. נפרט על 5 היעדים הכי מבוקשים בקיץ ונסביר על נהלי הכניסה:

  1. איטליה – הכניסה לאיטליה לא מחייבת  בבידוד וגם לשבים ממנה. יש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 48 שעות לפני הכניסה למדינה, למלא הצהרת בריאות וטופס הצהרה שאתם אחראים לא לבצע פעילות פושעת במדינה ושאינכם מתכוונים להפיץ את הנגיף.
  2. יוון – יש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית מ72 השעות שלפני הכניסה למדינה. בעלי תעודת התחסנות ומחלימים בטווח התאריכים של 2 – 9 חודשים לפני ההגעה פטורים מבדיקה זו. יש למלא טופס PLF לפני ההגעה ליוון. ייתכן שלאחר הנחיתה יילקחו תיירים לבדיקת קורונה נוספת, באופן אקראי.
  3. תאילנד – החל מ-1 ליולי, האי פוקט יהיה פתוח לתיירים מחוסנים ללא בידוד. הנחיות עדכניות נוספות טרם פורסמו אך כנראה יכללו כניסה של תיירים לאי והסביבה למשך 14 יום שאחריהם יוכלו לטייל בשאר תאילנד בחופשיות. אין נהלים ברורים על כניסה למדינה בכל הנוגע למחלימים, ילדים ולא מחוסנים. במידה ואתם מעוניינים לטוס לשם עוד הקיץ, הקפידו להתעדכן על בסיס שבועי.
  4. מצרים (סיני!) – מעבר הגבול היבשתי פתוח למעבר 300 ישראלים ביום בלבד. על הנופשים להגיע למעבר הגבול עם בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני המעבר היבשתי או ההמראה. ילדים עד גיל 6 פטורים מבדיקת קורונה.
  5. קפריסין – ישראל מוגדרת לפי הגדרות הממשל ההפקריסאית כמדינה ירוקה. בהתאמה לכך, הכניסה לקפריסין חופשית ללא צורך בבדיקות או בידוד. לפני הטיסה לקפריסין יש למלא הצהרת בריאות.

בדיקת קורונה בחו"ל

בדיקת קורונה

בסופו של דבר, בריאות הציבור במדינת ישראל ובריאות הקרובים אלינו חשובה יותר מהכל, גם אם זה כרוך בלשלם מחיר מסויים. הזמינות לבדיקות קורונה היא גבוהה מאוד בעיקר בשדות התעופה ועריי התיירות.

ביוון ניתן לבצע בדיקת קורונה בשדות התעופה הבינלאומיים באתונה וסלוניקי בעלות של 60 אירו.  בכרתים יש מספר מוקדים ברחבי האי בהם ניתן לבצע בדיקת קורונה בעלות של 60 אירו. באיטליה ניתן לבצע בדיקת קורונה בשדה התעופה הבינלאומי ברומא בעלות של 70 אירו, עם קבלת תוצאות בתוך 36 שעות. בדיקה במילאנו עולה 90 אירו, וישנן 4 מעבדות בהן אפשר לבצע את הבדיקות. אתם מוזמנים לקרוא על רשימת המעבדות המלאה לפי יעדים מגוונים בלחיצה כאן.

כתיבת תגובה