אזורי תיירות בצרפת

אם אתם מתכננים לטייל בצרפת כדאי שתכירו את החלקים השונים של המדינה כדי שתוכלו לתכנן את הטיול שלכם בצורה טובה. צרפת היא מדינה מאוד גדולה והיא מחולקת לאזורים שונים ובכל אזור יש דברים אחרים שניתן לראות. הכרה יותר טובה של האזורים השונים של צרפת תעזור לכם בתכנון הטיול.

המחוזות של צרפת עברו הרבה שינויים אבל אנחנו נעשה כאן את החלוקה לפי המחוזות המוכרים של צרפת היום. המפה הבאה מתוך האתר האירופי הרשמי תעזור לכם למצוא את המיקום של כל מחוז.

מחוזות צרפת

אוברן-רון-אלפ (Auvergne-Rhône-Alpes)

נחיתה בליון או בג'נבה שוויץ. מראות טבע כפריים והרים מושלגים.

אזור שנמצא בצד המזרחי של צרפת וגובל בשוייץ ובאיטליה. העיר המרכזית ביותר במחוז היא העיר ליון, שהיא העיר התיירותית השנייה בצרפת אחרי פריז. בעיר ניתן לראות עיר עתיקה מאוד יפה עם גבעה שמתנשאת מעליה שנקראת גבעת הפורבייר, וגם חיבור יפה של נהרות הסון והרון. העיר ליון כולה היא אתר תיירות מומלץ של אונסקו.

העיר היפה ביותר באזור הזה היא העיירה אנסי שנמצאת בגבול שוויץ ובעצם יותר קרובה לג'נבה, שהיא אחד מיעדי התיירות היפים ביותר שניתן לראות בצרפת כולה. אתם מוזמנים לקרוא את המדריך שלנו לאנסי.

האזור המשמעותי ביותר לתיירות שניתן להגיע אליו מנחיתה בטיסה אל ליון הוא לאלפים הצרפתיים שמתחרים ביופיים עם האלפים השוויצרים אבל עמוסים פחות בתיירים. באזור יש מספר אתרי סקי נהדרים. ההר מון בלאן הוא ההר הגבוה ביותר לסקי שנמצא באיחוד האירופי, ובכלל באזור ניתן למצוא מקומות רבים לחופשת סקי. אמנם האלפים מאוד מתאימים לתיירות חורף, אבל גם בקיץ זהו אזור נהדר לטיול ליד אגם ג'נבה או באתר הספא אביאן.

אזור נהר הרון עצמו הוא אזור כפרי שיש בו הרבה מאוד מקומות יפים לראות שנמצאים כולם באזור שביל הבוז'ולה (Beaujolais traverse), וניתן לטייל לאורכו ולראות את השבילים היפים של האזור. זהו אחד האזורים הטובים ביותר למי שרוצה להנות מהנינוחות של המטבח הצרפתי.

איל דה פראנס (Île-de-France)

נחיתה בפריז. אזור כפרי – עירוני יפה.

החלק המרכזי של צרפת שבתוכו נמצאת גם עיר הבירה פריז עם כל הדברים היפים שניתן לראות בה. החלק הזה הוא החלק העירוני ביותר של צרפת והמטרופולין הגדול של עיר הבירה נמצא בתוכו. זהו האזור העשיר ביותר של צרפת וכמובן האזור שהכי קל לצרף לטיול בעיר הבירה פריז.

זה גם האזור שאליו נוסעים אנשים שרוצים לבלות עם המשפחה בדיסנילנד אירופה, אבל ניתן לראות באזור הזה גם נופים לא מעטים.

עמק הלואר (Centre-Val de Loire)

נחיתנ בפריז, אפשר גם לנחות בנאנט. אזור כפרי עם טירות.

חבל הארץ הזה נמצא במרחק לא גדול מפריז והוא אחד המקומות היפים ביותר של צרפת. זהו האזור הראשון שכנראה תוסיפו לטיול אם אתם מוכנים להתרחק קצת מההמולה של פריז. באזור הלואר לאורך הנחל אפשר לראות כמה מהטירות היפות ביותר של צרפת, לפגוש אזורים רומנטיים ולהנות מכמה מפרקי השעשועים הגדולים של המדינה. אפשר גם להתחיל את הטיול בעמק מנאנט.

כמה מהטירות הגדולות ביותר של צרפת נמצאות בחבל הארץ הזה כמו שאמבור (Château de Chambord), אמבואז (Château d'Amboise) ובלואה (Château de Blois). מזומנים לקרוא את המדריך שלנו לעמק הלואר.

אלזס (alsace)

נחיתה בבאזל או בבאדן באדן. אזור כפרי ודרכי יין.

אחד האזורים הציוריים ביותר בצרפת ואחד החביבים ביותר על מטיילים בצרפת. האזור גובל בשוויץ וגרמניה והרבה פעמים מצרפים אותו לטיול ביער השחור עם כל האטרקציות שלו. העיר המרכזית באזור האלזס היא שטרסבורג, אבל הרבה פעמים אנשים מעדיפים דווקא שמרכז הטיול שלהם יהיה באזור קולמר, ומשם לראות את דרכי היין המפורסמות ואת העיירות היפות. מוזמנים לקרוא את המדריך שלנו לאלזס.

פרובאנס-אלפ-קוט ד'אזור (Provence-Alpes-Côte d'Azur)

נחיתה במרסיי או בניס. חופים וטבע כפרי.

חבל ארץ זה נמצא בדרום צרפת והוא אחד האזורים המפורסמים ביותר של המדינה. בתוכו ניתן למצוא שתיים מהערים התיירותיות ביותר בצרפת – מרסיי וניס, שאל שתיהן יש טיסות ישירות מישראל שניתן לטוס איתן.

מרסיי
מרסיי

בחבל הארץ הזה ניתן למצוא את הריביירה הצרפתית שכוללת חופים נהדרים וגדולים שהיו למשך מאות בשנים אזור הנופש של צרפתים ואנגלים רבים, וגם היום מתנהלים בהם חיי נופש ערים כולל פסטיבל הסרטים המפורסם שנערך בקאן. כמובן שכדאי גם לבקר בסן טרופה אם אתם כבר במקום.

בתוך חבל הארץ הזו נמצא גם אזור הפרובאנס שהוא אחד מאזורי הטבע הציוריים ביותר שיש בכדור הארץ עם אזורים כפריים מרשימים שלא נגמרים. העיר המפורסמת ביותר לתיירים בפרובאנס היא העיר אביליון.מזומנים לקרוא את המדריך שלנו לפרובאנס.

פיי דה לה לואר (Pays de la Loire)

נחיתה בנאנט.

חבל ארץ שנמצא בצג המערבי של צרפת ויש לו חופים רבים שנושקים לאוקיינוס האטלנטי שמחבר את יבשת אירופה עם יבשת אמריקה. בתוך חבל הארץ הזו שוכנת העיר נאנט שהיא אחת הערים המיוחדות ביותר בצרפת עם ניחוח אומנותי יוצא דופן.

באזור חבל הארץ הזו ניתן לטייל לאורך נהר הלואר הארוך והיפה ולראות את כל הערים הקטנות שצמחו ליד הנהר.

 לנגדוק-רוסיון (Languedoc-Roussillon)

זהו אזור תיירותי שנמצא בדרום צרפת וגובל עם ספרד. האזור מאוד מזכיר באופיו את האזורים הכפריים של הפרובאנס, אבל הוא אזור פחות מוכר מבחינה תיירותית, ויש לכך יתרונות וחסרונות.

בתוך האזור יש מפגש נהרות גדול שיוצר דלתא מדהימה לאוהבים טבע וצפרות. ניתן גם לטייל בבירת המחוז טולוז, שהיא עיר די יפה מצד עצמה.

טולוז
כיכר בטולוז

נורמנדי (Normandy)

אזור בצפון המדינה שהתפרסם בעיקר בגלל העובדה שהפלישה של בעלות הברית לאירופה הכבושה בידי הנאצים נעשתה באזור הזה. מקובל לחלק את נורמנדי לחלק עליון שהוא חלק יותר עירוני ולחלק התחתון שהוא יותר כפרי ובו יש גם את התעלה האנגלית.

באזור יש שילוב יפה של כפרי דייגים, חופי ים, נופים מרהיבים, יחד עם הרבה תזכורות היסטוריות מימי מלחמת העולם השנייה. באזור נמצא גם מנזר מון סו מישל המפורסם והיפה.

בריטאני (Brittany)

חצי אי שנמצא בצפון מערב צרפת. זהו אזור עם הרבה מאוד חופי ים פראיים ומצוקים רבים. הרבה מהאגדות על אבירי הולחן העגול ומרלין הקוסם. האזור הזה הוא אזור שנשאר במידה רבה פראי וראשוני. אם אתם עושים חופשה בנורמדי אז כדאי לשקול לצרף את חבל הארץ הזה לטיול. האזור הזה הוא אזור מועדף על הצרפתי לחופשת הקיץ שלהם, ויש באזור הרבה מאוד עיירות קיט.

גראנד אסט (Grand Est).

חבל שנמצא בצפון צרפת וגובל בגרמניה. בחבל הארץ הזו נמצאת העיר שטרסבורג שהיא נקודת מפתח לטיולים רבים ומגוונים ביער השחור.

בעיני עדיף להגיע אל היער השחור מהאזור הזה ולפגוש את כל האטרקציות והנופים הגדולים של האזור. במקרה הזה חופשה שמתחילה בשטרסבורג בדרך כלל תתמקד בסופו של דבר בכרמניה ואוסטריה ופחות בצרפת.

אקיטן החדשה (Nouvelle-Aquitaine)

חבל ארץ שנמצא בדרום מערב צרפת שחיבר כמה חבלי ארץ קדומים של צרפת. בתוך האזור הזה נמצאת העיר בורדו שהיא גם בירת המחוז. במחוז הזה ניתן למצוא חופי ים רבים לאורך האוקינוס הטלנטי ואזורי נוף כפריים מרשימים.

בורגון-פראנש-קונטה (Bourgogne-Franche-Comté)

חבל נוסף במזרח צרפת צפונית לאוברן-רון-אלפ בגבול שוייץ. עיר הבירה של המחוז היא דיז'ון.

חבל בורגון מוכר יותר תחת השם בורגנדי והוא נחשב לבירת היין של צרפת, וניתן לטייל בו בתעלות בין הכפרים והיקבים.

3 מחשבות על “אזורי תיירות בצרפת”

 1. חבל נורמנדי, מפעים ומרתק.
  סוף אוקטובר יום וחצי פריז וארבעה ימים בנורמנדי . הגיע הזמן לסכם.
  פריז – בפריז כבר היינו ועוד נהיה, עיר שלא נגמרת. מדהימה ואהובה עלינו במיוחד. ישנו ברובע ה 17 ב RUE DE LEIVS' קרוב לשתי תחנות מטרו, רחוב פריזאי מקסים. קרוב לפארק מונסו המקסים. מתאים למי שהיה בעבר בפריז ולא מחפש את אתרי החובה. מלון DUETT' מומלץ מאוד. טיילנו בפארק מונסו, במארה (הגענו למרכז ריקוד , ראינו שיעור ריקוד פלמנקו, מקסים). קניון הלאל (ענק למי שמחפש קניות), פאלס דה ווז יפה כל פעם מחדש עם הגלריות סביבו. פאסז גאלרי ויויאן , נמצא בשיפוץ, פחות מצאנו עיניין. מועדון שירה צרפתי ישן נושן "AU LAPIN AGILE" במונמנטאר, חוויה חד פעמית.
  משכירים רכב וקדימה יוצאים מפריז…
  הנוף משתנה והקסם גדל. היעד העיר רואן. ברכב היה GPS ובמקביל WAZE. טעות בפנייה שהייתה משמעותית להמשך הטיול….הגענו בעקבות הפניה השגויה לכפרים עוצרי נשימה, מקסימים, לא מתויירים , פשוט מדהים. ואז החלטנו, פניות שגויות יזומות יעשו את הטיול וכך היה ולא איכזב.
  רואן – עיר נחמדה, קתדרלת רואן. סיפורה של זאן דארק עולה על הפרק.
  הונפלור – ממשיכים מרואן בבוקר לכיוון הונפלור עם כמה פניות לא על פי הGPS וממשיכים לגלות נופים וכפרים עוצרי נשימה. הונפלור מהממת. כנסייה מעץ עתיקה. עיר נמל מקסימה. סיירנו בעיר העתיקה, רואים מהונפלור את גשר נורמנדי, ישבנו בלילה בבית קפה, אווירה מקסימה. נתקלנו בצילום פרסומת באחד הכיכרות בעיירה שקושטה בסגנון חג המולד. מקסים. עיירה מומלצת.
  טרוביל/דוויל – מיוחד, אך עם זאת עד 4 שעות מספיק לא מעבר, מתאים לאוהבי מאכלי ים.
  קאן ׁCAEN – מצודת קאן, מרשימה, שוק איכרים ושוק פשפשים. יש בעיר את מוזיאון השלום. מינזר הגברים ומינזר הנשים. אהבנו את העיר צריך להקדיש לה לטעמנו יום שלם.
  חופי נחיתה – לה מאנש, עיירה יפיפיה. בעיירה ובסביבותיה ניכר הנצחת הפלישה לנורמנדי. המון היסטוריה וכבוד לאמריקאים. נכנסו לסרט ב"360" מומלץ מאוד, מרגש ועוצמתי. יש חנות בה מוכרים ציוד אישי של חיילים אמריקאים/נאצים/ וכו…
  המשכנו לחוף הומהאה, בית הקברות האמריקאי חובה להגיע לשם!!ונקודת התצפית פונט דה הוק, בונקרים של הנאצים, אדמה פעורה מפצצות. עושה כאב בטן.
  באייה – הגענו ללינה בלבד באחוזה עתיקה ומהממת. מארחת מקסימה. הרגשנו שקצת פספסנו את העיירה הזו כשהגענו הכל היה סגור ובבוקר יצאנו לכיוון מון סן מישל. שווה לתת יותר תשומת לב לעיירה זו, באייה.
  מון סן מישל – וואו וואו וואו. אין מילים כמה מיוחד. נכנסו לסיור במינזר, מיוחד ומרתק. סביב האי ראינו את תופעת הגאות ושפל. הגענו לאי ב 9 בבוקר, מומלץ כשסיימנו הגיעו המון תיירים.
  זהו, מתחילים לנסוע לכיוון פריז, ישנו בווראסי שנכנסה לרשימה: מה בפעם הבאה בצרפת…..
  לטעמי חמישה/שישה ימים יותר אידאלי לטיול בנורמנדי.
  חובה להשכיר רכב.
  חבל ארץ מקסים, מרתק, היסטורי מומלץ מאוד.

  הגב
 2. משתפת את המסלול שעשינו הקיץ – 17 יום נורמנדי- בריטאני- לואר- פריז. תהנו.
  נורמנדי -בריטאני- לואר- פריז
  יום 1
  נחיתה בפריז בשעה 13 איסוף רכב ונסיעה לעיירה זיברני.הגעה למקום הלינה
  ‏L'étable givernoise – 9 Rue de Falaise, 27620 Giverny
  דירת גלריה מקסימה נקייה ומאובזרת במרחק 5 דקות הליכה מבית קלוד מונה.מתארגנים והולכים לביקור בבית קלוד מונה.השעה 16:30- יש תור של כחצי שעה. מחיר כניסה 9.5 יורו למבוגר 5.5 יורו לילדים מגיל 7 ( מתחת חינם). גינת הפרחים מאוד מרשימה ויפה. תוך כדי סיור התבוננו באינטרנט בתמונות שצייר והשיוונו למקור. הבית הורוד נחמד ואותנטי. (השביל מעט צר וצפוף).בערב- ארוחה במסעדה מקומית
  יום 2
  מתחילים את דרכנו לרואן. עוצרים בדרך בchateau gaillard. בעיירה Les Andelys לתצפית על הסיין נוף יפה מאוד נכנסנו לסיור במבצר ( מיותר)מגיעים לרואן ועוצרים בתחילה לתצפית על העיר ולאחר מכן יורדים לאזור המרכזי של העיר.את הסיור מתחילים בקתדרלה המפוארת וממשיכים ברחובות המקסימים דרך השעון המפורסם ועד לרחבת השוק הישנה בה הועלתה ז’אן דארק על המוקד. שם יש גם את כנסיית ז’אן ד’ארק.רחובותיה של רואן מיוחדים ומלאים בחנויות של כל הרשתות. לאחר ביקור של כשעתיים ממשיכים למקום הלינה הבא( כאן נשהה 6 לילות ) בהולגט. הגעה לכפר הנופש החביב Pierre&vacance קיבלנו בית מעט קטן אך חמוד. בהתחלה קצת בריכה… ובערב יציאה לאכול בעיירה הולגט
  יום 3
  היום נתמקד בעיירות החוף. מתחילים מהעיירה היפה הונפלר. מסיירים באזור הנמל, מבקרים בכנסיית העץ המרשימה ולאחר מכן עולים על גלגל ענק לתצפית. מטיילים בעיירה היפה עם בתי העץ העתיקים עוצרים לארוחת צהריים מקומית ומשם ממשיכים לגשר נורמנדי התלוי. גשר מרשים חוצים את הגדר לכיוון לה האבר.
  בלה האבר אין יותר מידי מה לעשות ובעיני אין חובה לחצות את הגשר( מעבר על הגשר עולה 5.40 יורו) חוזרים בחזרה וממשיכים לעיירות דוביל וטרוביל.
  טרוביל- עיירת חוף צבעונית. מתחילים לצעוד לאורך התעלה מוכרי דגים טריים שהעלו ברשתות את הדגים הטריים.שחפים עפים בכל מקום. מטיילים בטיילת היפה מצד אחד רצועת חוף ים רחבה ומהצד השני בתים עם קורות עץ ומבנה הקזינו המפואר, הילדים משחקים מיני גולף על החוף, ממשיכים לתוך העיירה ומטיילים בין הסמטאות היפות.
  עוברים לעיירה הבאה דוביל היוקרתית. דוביל גדולה יותר ורחבה חנויות יוקרה. סיירנו בחוף הים הרחב והאלגנטי ואחכ ברחובות העיירה והתיישבנו לארוחת ערב באחת מהמסעדות המקומיות.
  יום 4
  מתחילים את הבוקר בבילוי בבריכה של כפר הנופש, לאחר מכן נוסעים לאזור העיר Caen בירת מחוז הקלבדוס. מבקרים בפארק החבלים שנמצא סמוך לנהר האורן Beauregard aventure פארק נחמד מאוד עם מספר מסלולים לפי רמות. ממשיכים לעצירה במרכז המסחרי של קן ואחכ לאטרקציה נוספת קרטינג מכאן ממשיכים לעיר קן Caen. הגענו מאוחר מידי אל הרחוב המרכזי rue st Pierre והחנויות בו היו כבר סגורות. הלכנו אל המבצר המרשים וטיילנו על חומות המבצר .התגלה נוף מרשים הצופה על העיר שמשלבת ישן וחדש.סיימנו את הביקור בעיר במדרחוב העתיק בארוחת ערב.
  יום 5
  חופי הנחיתה. נתמקד בחוף גולד- בארומנש Arromanches, חוף אומהה- בית הקברות האמריקאי, לה פואנט דו הוק la point du hoc. מתחילים את הסיור בתצפית בחוף של ארומנש היפה ליד המוזיאון ( לא נכנסנו) לאחר מכן ממשיכים לסרט 360 בארומנש. הסרט מתאר את הפלישה ועד לשחרור פאריז באמצעות סרטים מקוריים וערוך בצורה יפה ומרגשת. הקולנוע 360 מעלות נמצא בנקודת תצפית מרשימה על כל האזור. מכאן ממשיכים לבית הקברות הצבאי הנמצא בחוף אומהה
  בכניסה יש מוזיאון זיכרון המציג את שמות הנופלים וכן חפצים של חיילים וסרטים שונים. בית הקברות מרשים ועוצמתי פזורים בו בצורה מאורגנת ומופתית צלבים לבנים ובניהם מספר מגיני דוד של חיילים אמריקאים יהודים. אנו ממשיכים לחוף אומהה לתצפית על הים הנמצא בשפל ולהפסקת צהריים במסעדה מקומית. מכאן ממשיכים לנקודת הגבוהה של האזור פוינט דה הוק. לנקודה זו פרצו הרינגרים האמריקאים. באזור נשארו סממני המלחמה בורות של הפגזים ובונקרים של הכוחות הגרמניים. הנוף המשתקף מהצוק מדהים.
  כעת ממשיכים לעיירה באיה. באיה עיירה עתיקה וחביבה. התחלנו את הביקור בשטיח הקיר המפורסם המתאר את סיפורו של וילאם הכובש. השטיח הרקום מיוחד יש אוזניות בעברית. ( פחות מרשים ממה שציפינו). לאחר מכן סיירנו ברחובות העיירה העתיקה באזור הקתדרלה ונהר אורן.
  יום 6
  היום אנו מבקרים בעיירה אטרטה. שוב עוברים על גשר נורמנדי. מגיעים למרכז העיירה ומחנים ומשם צועדים בין הבתים העתיקים לעבר רצועת החוף. מתגלה נוף מדהים של צוקים משני עברי העיירה צוק אחד מזכיר חדק של פיל ומהעבר השני כנסיה. עולים במדרגות לאזור הכנסיה( יש אפשרות להגיע גם ברכב) הנוף מרשים. וצופה אל הצוק השני. יש אפשרות להמשך הליכה לאורך הצוקים .הים כעת מלא. יורדים מהצוק והולכים להפסקת צהריים בעיירה ובסיומה חוזרים לחוף. ואנו מגלים שהים החל בתהליך השפל ומי הים נסוגו. אנו צועדים על החוף הרטוב, על אבני הים שנחשפו.. ממשיכים לכיוון המערה שנמצאת בים מתחת לצוק של הפיל. מי הים נסוגים ואנו צועדים לעבר המערה המים מגיעים לגובה ברכיים. בתוך המערה היפה ישנה מנהרה המובילה לצידו השני של הצוק משם אפשר לראות צוק נוסף. כשחוזרים מהמערה כבר אין מים כלל … וצועדים בחזרה אל החוף ומשם אל העיירה. כעת חוזרים לאזורנו ועוצרים תחילה בקניון בלה האבר ( יש חנות fnac ועוד) וממשיכים לעיירה קאבור המפתיעה והמקסימה לארוחת ערב מצויינת במסעדה איטלקית. צועדים במרכז העיירה לחוף הים ובחזרה עוצרים בגלידרייה מקומית מעולה. אין ספק שהיום הזה מוכתר כיום המוצלח ביותר עד כה.
  יום 7
  היום החלטנו לעשות יום קליל יותר ולשכור אופניים לטיול באזור. חשבנו לרכב באזור חבל אוז אך לצערי לא היתה אפשרות לדעת אם יהיה מקום לשכור ולכן לקחנו אופניים באזור קאבור. רכבנו באזור קאבור חוף הים והמשכנו עד לעיירה הבאה. המסלול היה מעט מאכזב וללא הנוף שדמיינו. בדרך חזרה עצרנו בגלידה Amorino המעולה שבקאבור היפה ואחכ חזרנו לבלות בבריכה שבכפר הנופש שלנו. בערב הולכים לעיירה הולגט לארוחת ערב במסעדה המצויינת Les Cabines
  מחר עוברים לאזור בריטאני דרך מון סן מישל
  יום 8
  היום התחיל גשום ולא היינו בטוחים שנצליח להגיע למון סן מישל. לאחר שעה וחצי של נסיעה הגענו לאזור. בכניסה יש חניונים ומהם לוקחים שאטל לאי. הכל מאוד מסודר ומאורגן. הגשם המשיך אך נראה שיש אפשרות לצעוד התארגנו עם מעילים ועלינו על האוטובוס. הגשם כנראה היה לטובתנו כי כמות התיירים שהגיעו היתה פחותה. נכנסו לעיירה ובכניסה היה מרכז information שם קנינו כרטיס למנזר( 10 יורו – ילדים בחינם). התחלנו לסייר בסמטאות היפות מלאות בחנויות ומסעדות . בכניסה יש את המסעדה של מאר פולר שם מכינים אומלטים בשיטה המסורתית. אפשר להיכנס ולראות איך מקציפים את הביצים עם מקצף ידני ענק במקצבי מוסיקה.
  מכאן התחלנו לעלות ולטייל על החומה. הנוף היה מדהים לאט לאט המים מתחילים לסגת ולהיעלם. אנחנו ממשיכים לעלות ולעלות בין החומות עד שהגענו למנזר. נכנסנו לביקור במנזר היפה ואחכ ירדנו חזרה והסתובבנו בסמטאות היפות. סיימנו את הביקור ומסביבנו הרב כבר יבש. מסקרן יהיה לראות את האי כשכולו מוקף מים.
  מתחילים את הנסיעה לכיוון בריטני ומגיעים לצימר שלנו בעיירה סנט גבו
  יום 9
  מתחילים את הבוקר בעיירה דינאן, עיירה עתיקה מימי הביניים, מאוד יפה. מחנים את הרכב בכניסה ליד החומות, יורדיםלעיירה מטיילים בין הסמטאות היפות וממשיכים עד לטיילת שעל שפת הנחל. יש מרינה של סירות קטנות ומעל גשר. מכאן עולים בחזרה עד לחומה לתצפית על העיירה. חוזרים למכונית ויורדים לכיוון עיירות החוף. מתחילים בעיירה קנקל של מגדלי הצדפות. מחנים את המכונית במרכז ויורדים לכיוון הנמל. הים בשפל וכל הסירות נמצאו עומדות על החוף זו תופעה מדהימה. על החוף ישנם מתקנים כנראה לגידול צדפות שנחשפו עם השפל ואלפי צדפות נסחפו לקצה החוף.לצידי החוף דוכנים של מוכרי צדפות טריות (אויסטרים)
  אחרי הפסקת צהריים המשכנו בכמה דקות נסיעה לתצפית La point du groiun הנוף המשתקף מדהים צוקים יום בשונה מנורמנדי. ישנם אנשים שטיילו על הצוקים מכאן ממשיכים לסן מלו. סן מלו היא עיירה מבוצרת בחומות ומסביבה הים שמגיע במופעי הגאות והשפל מסביב איים קטנים המתגלים בשפל ונעלמים בגאות. תיכננו את ההגעה שלנו לאחר הצהריים כדי לחזות הפעם בתופעה של הגאות ולראות את הקסם מתרחש לנגד עיננו החננו בחניון שסמוך לחומה והתחלנו לטייל על החומות לעיננו נגלו חוף רחב וממנו יוצא שביל סלעי שמגיע לאי grand bee ו petite bee. יש גם בריכה שיצרו עם מקפצה שאנשים קופצים ממנה. התחלנו לרדת לטייל על החוף ועלינו על השביל ועל הסלעים. לאט לאט המים התחילו לעלות ותהליך הגאות החל. השביל שצעדו בו החל להתכסות במים. התחלנו לחזור לחוף טיפסנו על צלעים שעוד מעט יהפכו לאי קטנטן. עלינו בחזרה לחומה וצפינו ברגעים הראשונים של הגאות לאט לאט החוף מתכסה במים. נכנסנו לתוך העיירה בין החומות עוד מעט נשוב לצפות בשיא הגאות. העיירה יפה ומלאה בחנויות מיוחדות ומסעדות. כשסיימנו את הטיול ברחובות העיירה חזרנו לחומות והמחזה היה מרהיב ובלתי נתפש. כל החוף הסלעים והבריכה התמלאו במים ואין זכר לחוף הרחב.
  יום 10.
  היום אנו מטיילים למקומות התצפית על הצוקים המרהיבים בקו החוף. ניגודיות הצבעים מדהימים. מתחילים במגדלור Cap Fréhel. מצוק מדהים ביופיו צופה לים השלו מעל מרחפים שחפים. אנו מטיילים לאורך המצוק ועולים לתצפית במגדלור. משם רואים את המבצר שאליה ניסע עוד מעט ומרחוק את סן מלוזלאחר מכן ממשיכים למבצרFort la latte. המקום מקסים ומטופח ישנה גינה מסביב ועולים עד למבצר היפה משם צופים על כל הנוף המרשים. כעת ממשיכים לכיוון העיירה דינר, אך קודם עושים עצירה למקדונלד וקצת קניות בדהקטלון. מגיעים לדינר לקראת הערב. דינר מאוד יפה ואלגנטית מטיילים על הטיילת היפה ורואים כיצד מתחיל שוב תהליך הגאות. הפעם הסירות כבר צפות על המים רואים ממול את סן מלו היפה!. אין ספק בריטני מרשימה ומרגשת. בהחלט נתנה טעם של עוד. מחר עוברים לאזור עמק הלואר
  יום 11
  לאחר נסיעה של 3 שעות אנו מגיעים לטירת שנסונסו. הטירה בנויה בצורה מעניינת על הנהר ולה קשתות שמי הנהר עובר בינהם. עשינו סיור בטירה החביבה ואחכ עשינו לקחנו סירת משוטים ושטנן בין הקשתות של הטירה. לאחר מכן הלכנו למקום הלינה המפתיע שלנו ליד בלואה והחלטנו לבלות בבריכה ובגקוזי של המלון הפסטורלי Le Fleuray
  יום 12
  היום החלטנו ללכת לפארק הפוטורוסקופ שנמצא כשעה וחצי נסיעה מהמלון הפארק מתמקד בתחום התלת מימד וישנם אולמות רבים עם סרטים עם משקפי תלת מימד וכסאות זזים. האטרקציות המועדפות עלינו – וינה, ארתור, בבה מסע בזמן, לטייל בעולם, לרקוד עם רובוטים, מופע הקסמים. בסוף היום- יש מופע לייזרים. בעיננו הפארק חביב ובעיקר לאוהבי הז’אנר..
  יום 13
  היום מסיימים את טיולנו באזור הלואר וממשיכים לפריז. בגלל ההגעה לפארק ובשל גל החום הכבד החלטנו לוותר על הטירות הנוספות שהיו בתכנון (גני ויולארדי וטירת שמבורד) החלטנו לבלות בבריכה של המלון להתארגן ולנסוע לפאריז ולנסות לעשות סיבוב עם הרכב לפני שמחזירים אותו. בכניסה לפאריז זיהינו מרחוק את מגדל האייפל והבן הצעיר שכל כך ציפה התרגש מאוד. הנסיעה לפריז לאזור המלון היתה יפה עברנו בדרך את הסיין וראינו את פסל החירות הקטן עברנו דרך פלאס ואנדום. הגענו למלון התמקמנו והחזרנו את הרכב ומשם המשכנו במטרו לתחנה גורג החמישי למרכז השאנז אליזה. שם התחלנו לטייל עד לשער הניצחון וחזרנו בחזרה בשאנז אליזה עד לפלאס קונקורד ומשם חזרנו למלון שלנו
  יום 14
  היום קבענו להיפגש עם בני המשפחה מפריז. קבענו להיפגש Pont Marie ומאחר שזה סמוך לאיל דה לה סיטה עשינו סיבוב ברחוב היפה וכמובן אכלנו מהגלידה אמריניו המעולה שטעמנו כבר בקאבור.הגענו לשיט ביאכטה פרטית על הסיין וראינו את האתרים המפורסמים מהמים.. את הקטדרלה של נוטרדם מגדל אייפל ועוד.
  לאחר השיט הסתובבנו במארה היפה ומכאן המשכנו לתחנת מטרו טרוקדרו למגדל אייפל. כשיוצאים מהתחנה מגדל אייפל ניצב לפנינו בצורה מרשימה ביותר
  מתחילים לצעוד לכיוון המגדל דרך גני הטרוקדורו ובגלל החום הכבד רבים נכנסו למזרקות. למגדל אייפל הזמנו כרטיסים מראש ולמרות זאת עדיין היה תור ארוך בכניסה ולמעליות. למרות העומס המגדל מרשים! ביקרנו בכל הקומות. בסיום היום העמוס חזרנו לאזור המלון לארוחת ערב.
  יום 15
  מתחילים את היום בהליכה ממלוננו דרך כיכר ונדום היפה ועד ללובר. שם רואים את הארמון היפה את הפירמידה מזכוכית ואת השער של גני טווילרי
  מנקודה זו אפשר לצפות לשער הניצחון בשאנז אליזה שבמרכזו עובר האובליסק בקונקורד. מכאן אנו ממשיכים ברגל למרכז פומפידו. בדרך עוברים מפורום דה האל. ברחבת הפומפידו אין הופעות כנראה בשל החום. אנו מחפשים את כיכר השעון ומגלים את השעון המיוחד שלצערינו לא פועל. מכאן ממשיכים לכיון המארה היפה
  קונים צהריים ויושבים באחת הגינות היפות. אחרי המנוחה הקצרה מגיעים לכיכר דה ווז המפורסמת והעתיקה. מכאן ממשיכים עד לכיכר הבסטיליהומסיימים את המסלול שלנו. לוקחים מטרו למדלן לקניות בדה קטלון ולקפה ועוגה בקפה פושקין. חוזרים למלון למנוחה קצרה ועוד מעט נצא לסקרה קר לצפות בפריז בלילה
  בשעה 20 יוצאים לכיוון הסקרקקר. כשמגיעים המוני אנשים יושבים על המדרגות וממתינים לחשכה.המראה מרהיב. לצערנו מגדל אייפל מוסתר אך אנחנו מוצאים מקום שניתן לראותו. אנחנו מסתובבים קצת בכיכר המרכזית המלאה במסעדות וציירים ויושבים לארוחת ערב. כשמסיימים כבר חושך ואנחנו הולכים לצפות במגדל אייפל המואר! וזהו יורדים בחזרה למטרו לא לפני שאנו אוכלים שוב את גלידת אמורינו הנהדרת.
  מחר יום שופינג. מתחילים את הבוקר בארוחת בוקר בקומת האוכל בגלארי לאפייט. ואחכ מסיירים בכל הקומות. עוברים דרך חנות היוניקלו ואחכ לוקחים מטרו עד לשטלה. הולכים על רחוב ריבולי עד hotel de ville ומשם חוצים את הגשר לאיל דה לה סיטה לקטדרלת הנוטרדם. אחכ חוצים את הגשר לגדה השמאלית לסן מישל ומסתובבים מעט באזור. חוזרים בחזרה למלון במטרו לתחנת המדלן. ושם קונים את המקרונים של קונטוריית הפושו. לאחר התרעננות קלה במלון. הולכים ברגל עד לכיכר הקונקורד כדי לצפות בשאנז אליזה ברגע שהאורות נדלקים. בכיכר אנו אוכלים קרפ מצויין בדוכן נייד של קרפים. מנקודה זו אפשר לצפות גם במגדל אייפל שנדלק. מכאן אנו לוקחים מטרו לתחנת הקונקורד כדי לצפות במגדל אייפל בשעה 22:00 וברגע שהאורות מתחילים להבהב.( החל מ2200 ועד חצות כל שעה עגולה למספר דקות).כשהאייפל התחיל להבהב המוני הקהל צעקו בהתלהבות… לסיום חזרנו לאזור המלון לאכול ראקלט מסורתי לארוחת ערב.
  היה מצויין וסוף מצויין לטיול.מחר חוזרים הביתה
  ********************************
  מה שחובה בנורמנדי בעיני זה: *זיברני- ועוברים דרך רואן *אונפלר-גשר נורמנדי- אטרטה *עיירות החוף-טרוביל דוביל קאבור *חופי הנחיתה-ארומנש360-בית הקברות האמריקאי-פונט דה הוק-באיה *סן מישל. אם יש זמן- קןCaen- חבל אוז
  בריטני: קנקל, דינאן, סן מלו, קפ פריהל ומצודת פורט לה לט
  *******************************
  תופעת הגאות והשפל באזור נורמנדי בריטני מדהימה. אי אפשר להבין את זה עד שלא רואים… יש ביום כ2 מחזורים של גאות ושלט וצריך לעקוב באתרים אחרי הזמנים. הכי יפה לנסות לראות את שני המצבים ויש הרבה מקומות לאורך החופים כל שאפשרי בהחלט להצליח. המפורסם זה האי מון סן מישל. שפעם האי מנותק מהחוף בגאות ומתחבר בשפל. מתי כדאי להגיע? התהליך לוקח כמה שעות כך שאפשר לכוון להגיע כשעתיים-שלוש לפני שעת השיא ולראות איך המצב מתהפך ניתן לראות בכמה מקומות בצורה יפה. באטרטה- מגיעים בזמן שיש גאות- מים מתחת לכף בצורת הפיל יש מערה ולאחר כמה שעות המים נעלמים ויש אפשרות לצעוד על החוף ולהיכנס למערה. בבריטני- קנקל. מכאן ניתן לצפות במון סן מישל המרוחקת.בשעת השפל הסירות עומדות על החוף ונחשפים מתקני גידול הצדפות. בסן מלו- מגיעים בשעת השפל ורואים חוף רחב עם איים קטנים המחוברים לחוף. יש גם בריכה שיצרו עם מקפצה. בשעת הגאות הים עולה והאיים מתנתקים מהחוף. הבריכה נעלמת והטיילת שרק לפני רגע הלכנו עליה נעלמה…פשוט מדהים ולא נתפס

  הגב
 3. חזרנו מטיול קסום של שבועיים בבורדו, נאנט, מון סנט מישל, עמק הלואר ופריז לקינוח.. ובפינו כמה המלצות למי שרוצה:
  טסנו עם איזי ג'ט לבורדו ושבנו מפריז.
  בורדו עיר רומנטית וקסומה. הקדשנו לה שלושה ימים. פשוט ללכת ברגל ולחוות את האווירה והיופי מכל עבר. כמובן לא לפספס את מזרקת המראות המרהיבה. כדאי גם בשעות האור וגם בלילה.
  – Jardin public- גנים מקסימים לטיול ופיקניק
  – Grosse cloche de Bordeaux- מגדל פעמונים מקסים שמוביל למדרחוב יפייפה, מלא בחנויות ובתי קפה. אנחנו הגענו בסופ"ש והיו גם דוכני מזון והופעות רחוב.
  מסעדות שאהבנו:
  – Michel's (שווה לנסות את המרק בצל)
  – Ragazzi du peppone- איטלקית טובה
  – Aux Merveilleux De Fred- פטיסרי מעולה
  מבורדו שכרנו רכב והתחלנו לעלות לכיוון נאנט. זה היה יום גשום, אז ויתרנו על עצירות בדרכים ונסענו דוך. הגענו לקראת ערב ובילינו שם גם את יום המחרת. עיר נחמדה סך הכל, אבל לא יכולה להגיד שעפנו עליה בשום צורה. נחמד לבקר בארמון הדוכסים המרשים, אבל חוץ מזה לא מצאנו הרבה עניין. היא לא גדולה ואפשר ביום אחד להספיק את כל האטרקציות שבה. יש גם קו ירוק המסומן לכל אורך העיר והוא מוביל לאטרקציות המובילות.
  מנאנט המשכנו לגולת הכותרת של הטיול- מון סנט מישל, כשבדרך עצרנו בעיירה קסומה וציורית בשם רושפור-אן-טר. קשה להסביר במילים את היופי שלה. כמו לקוח מאגדה. מומלץ בחום להסתובב בסמטאות הציוריות, לשתות שוקו חם ולהתרשם מחנויות התוצרת המקומית.
  הוספנו עצירה גם בעיר רן, שבדיעבד התבררה קצת כמיותרת. עיר חביבה ושוקקת, אבל לא מצאנו בה עניין מיוחד.
  הגענו בערב למון סנט מישל ונשארנו גם ליום המחרת. כבר כשמתקרבים לאי, אפשר לחוש כמעט בתחושה מיסטית. זה מקום מרהיב וקסום. כדאי לבוא עם נעליים נוחות ולגייס כוחות לטיפוס עד לראש המבצר. אבל לגמרי שווה את המאמץ. הנוף מרהיב והמקום פשוט יפיפה.
  לפנות ערב נסענו לכפר הדייגים הסמוך- סן-סוליאק לראות שקיעה. מומלץ מאוד אם יש זמן. טיילת ורצועת חוף יפיפיות.
  למחרת שמנו פעמנו לכיוון עמק הלואר ובילינו שם שלושה ימים. להלן רשמים:
  – טירת שנונסו – וואו. פשוט וואו. יפיפה מבחוץ ומבפנים. יש אפילו חוברת הדרכה בעברית שמחלקים בכניסה. לכל חדר מוקדש הסיפור שלו וההרגשה היא שההיסטוריה מאוד מונגשת. גם הגנים יפיפיים וכיף להסתובב שם בנחת.
  – טירת שאמבור – מאוד מרשימה מבחוץ, קצת פחות מבפנים. שווה לטפס לצריחים ולראות את הנוף הנשקף.
  – טירת וילנדרי – לא נכנסו לטירה עצמה, אבל טיילנו כמה שעות בגנים שלה. מאוד מטופחים ויפים. המון סוגי צמחים וירקות. שווה ביקור.
  – טירת אוסה – קטנה אך יפה. בעיקר מבחוץ. אומרים שהיא ההשראה לטירות דיסני ואכן כך היא נראית. מהטירה נשקף נוף מקסים לנהר ולסביבה. (מעט יקרה לעומת התמורה ושאר הטירות, אבל נהנינו ממנה).
  – העיר אמבואז – קטנה וחביבה. לא נכנסו לטירה, אבל גם משיטוט ברחובות העיר הקטנים והיפים, ניתן לראותה. נחמד להסתובב אחה"צ על גדות הנהר ולראות שקיעה.
  – העיר בלואה – גם כן עיר קטנה וחביבה. מרכז העיר שוקק ונעים להסתובב בין בתי הקפה והחנויות.
  – למסעדות בעמק הלואר יש לו"ז משלהן ולכן כדאי לעקוב אם אתם לא רוצים להשאר רעבים. בדרך כלל ארוחות הצהריים מוגשות בין 12:00-14:00 וארוחות הערב בין 19:00-20:30. בשאר הזמן המקומות סגורים או מגישים רק שתיה.
  – כדי לא לסבול מ'רעלת טירות' השתדלנו לראות לא יותר מטירה אחת ביום ובחלק השני של היום לטייל במרכזי ערים. קשה להכיל יותר מדי טירות בכל כך מעט זמן. לפעמים כבר נהיים אדישים ליופי הזה, אז כדאי למנן.
  שמחים וגדושים יצאנו במסע לעבר הכפר ז'יברני, בו התגורר הצייר מונה. תכננו לישון שם לילה, אך לאחר ביקור במוזיאון, בית מונה והגנים שהסתיים בשעת צהריים מוקדמת, הבנו שיותר מדי מה לעשות שם לא יהיה לנו, אז חתכנו לפריז מוקדם מהצפוי.
  מה שכן- אם אתם שם, ממליצים לאכול ב La brasserie des artistes- שהיה בערך הדבר היחיד שאני יכולה להמליץ עליו בכפר. לא שהמקום לא יפה, אבל מעט אוברייטד בעיניי. אולי קפיצה מפריז לאיזה כמה שעות, אבל לא יותר מזה.
  ואז הגענו לאהובתינו הנצחית- פריז.
  לא אכביר במילים, כי באמת נאמר כבר הכל. רק מספר המלצות קטנות:
  – אייפל- שוב אני טוענת שכדאי לראות בבוקר ולא בלילה- כשכל האיזור מלא באנשים ורוכלים. מגני טרוקדרו נשקף המגדל במלוא הדרו וכל כך כיף לטייל שם במשך היום. כנראה שאפילו תוכלו לתפוס פריים ללא אנשים זרים .
  – כיכר ווז'- האהובה עלינו בפריז. לפיקניק קל או סתם התרגעות.
  – מי שרוצה לנסות את הפירה הצרפתי המשופע בגבינות- אליגו- יכול לעשות זאת במסעדה הטעימה- Ambassade D'Auvergne.
  – המעדניה האהובה עלינו בעיר היא Maison Plisson והיא חלום לחובבי הגבינות והנקניקים.
  – לחובבי האינסטגרם- ישנו רחוב צבעוני במיוחד שמצטלם מקסים- rue cremieux. וגם מסעדה סגלגלה ויפה שנקראת Au Vieux Paris.
  זהו לבינתיים. חזרנו רווים ומרוצים.
  צרפת ארץ מדהימה וכנראה שאי אפשר לטעות בבחירה בה כיעד לטיול הבא.
  מקווה שעזרנו קצת.

  הגב

כתיבת תגובה