טיסות בקורונה – חופשה בחו"ל – מתעדכן אוקטובר 2020

יש הרבה אנשים שמתגעגעים לחופשות בחו"ל והשאלות שהכי מעניינות אותם בימים אלו הן לאן אפשר לטוס בימים אלו? האם נוכל לטוס בסתיו 2020? האם נוכל לטוס בחגים? לאן מותר לטוס אליהם בלי חובת בידוד כשנחזור לארץ? באלו מדינות אין קורונה?

אנחנו ננסה לענות כמיטב יכולתנו על השאלות האלה, אבל כדאי לקחת בחשבון שהקורונה היא לא צפויה והכל יכול להשתנות ברגע, וגם המדיניות של מקבלי ההחלטות לא ממש צפויה.

בגלל שהמידע כל הזמן משתנה אנחנו מאוד נודה לכם אם תוכלו לעדכן אותנו בתגובות.

כדי לטוס לחו"ל לחופשה בתקופת הקורונה צריכים להתקיים שלושה תנאים:

 • הראשון הוא שחברות התעופה מפעילות טיסות סדירות ליעד בימים אלו. דווקא בתחום הזה חל כל הזמן שיפור ויותר ויותר חברות מפעילות טיסות לחו"ל.
 • השני, שמדינת ישראל מאפשרת לטוס למקומות האלו ולא מחייבת בידוד. החל מה16 לאוגוסט אפשר יהיה להגיע ממדינות ירוקות מסוימות ללא בידוד.
 • והשלישי, שהמדינות אליהם אתם רוצים לטוס מאפשרות לתיירים בישראל לטייל אצלן. בגלל הנתונים המדאיגים מישראל, הרבה מדינות לא צפויות לאפשר כניסה של ישראלים בעתיד הקרוב.

אם לסכם בקצרה, המצב כרגע לא טוב למי שרוצה לנסוע לחו"ל. מדינת ישראל תתיר כניסה ללא בידוד ממדינות ירוקות מעטות בלבד. רוב מדינות העולם עדיין לא מאפשרות לישראלים לבוא לנפוש באופן חופשי. בעצם יש רק מספר קטן של מדינות שניתן לטוס אליהן.

מדיניות ישראל לגבי חזרה מחו"ל

החל מה16 לאוגוסט ישראל מאפשרת חזרה לארץ של ישראלים ממספר מדינות שמוגדרות כמדינות ירוקות ללא חובת בידוד, אבל רק עם שלוש מדינות הגיעו להסכם לפיו הם יסכמו להכניס ישראלים אליהם. ניתן לקרוא את נוסח ההחלטה כאן. בתחילת ספטמבר נוספו עוד מספר מדינות לרשימה.

מי שיבקר בשאר המדינות בעולם יצטרך להכנס לבידוד של 14 יום עם החזרה לארץ.

מדינות ירוקות

איזה מדינות הן ירוקות?

המדינות שהוגדרו כירוקות על ידי ממשלת ישראל הן המדינות האלו: איטליה, בולגריה, בריטניה, גיאורגיה, גרמניה, הונג קונג, יוון, ירדן, לטביה, ליטא, ניו זילנד, אסטוניה, קנדה, קרואטיה, רואנדה, דנמרק, סלובניה, הונגריה, פינלנד, קפריסין ואוסטריה.

אבל שימו לב – בפועל רק שלוש מדינות מוכנות להכניס ישראלים והן בולגריה, קרואטיה ויוון בתנאים שנפרט בהמשך. לשאר המדינות בפועל אין דרך כרגע לבעלי דרכון ישראלי לטוס.

כדי לדעת אלו מדינות נחשבות בטוחות מבחינת הקורונה אני מעתיק את רשימת המדינות הירוקות שמפרסם משרד החוץ הבריטי. הרשימה מעודכנת לתאריך שישי באוגוסט. באירופה: אוסטריה, קרואטיה,קפריסין, צ'כיה, דנמרק, אסטוניה, פינלנד, צרפת, גרמניה, גיבלטר, יוון, הונגריה, איסלנד, אירלנד, איטליה, לטביה, ליכטנשטיין, מלטה, הולנד, נורבגיה, פולין, פורטוגל, סלובקיה, סלובניה, שוויץ ותורכיה. ביבשת אמריקה: ברמודה, קנדה, קובה, ג'מיקה. באסיה: אוסטרליה, קמבודיה, הונג קונג, יפן, לאוס, מלזיה, ניו-זינלנד, סמואה, סינגפור, דרום קוריאה, סרי לנקה, טיוואן וויאטנם.

אבל, כדי לצאת לחופש צריך גם שיהיו טיסות וגם שהמדינות שאליהם רוצים לטוס יסכימו שתהיו בהן ובלי בידוד. ננסה לפרט לגבי מדינות שונות – האם ישראלים יכולים לצאת לחופש שם.

בדיקת קורונה פרטית

חלק מהמדינות בעולם דורשות בדיקת קורונה מהיומיים או משלושת הימים האחרונים.

משרד הבריאות הנחה כרגע את קופות החולים לבצע בדיקות קורונה לאנשים שמגיעים אליהם עם כרטיס טיסה. כנראה שהסידור הזה הוא זמני עד שתהיה מעבדה לבדיקת קורונה בנתב"ג. הבדיקות שיבוצעו בקופות החולים הן בחינם.

 • לקביעת בדיקת קורונה בקופת חולים כללית חייגו 2700*
 • לקביעת בדיקת קורונה בקופת חולים מכבי חייגו 3555*
 • לקביעת בדיקת קורונה בקופת חולים מאוחדת חייגו 3833*

צריך להבהיר במוקד שאתם עושים את בדיקת הקורונה בשביל טיסה ולוודא איתם שהתשובה תגיע בזמן של 48 שעות או 73 שעות לפני הטיסה, תלוי מה הדרישה של אוה מדינה.

אתם צריכים לדאוג שיהיה לכם טופס של הבדיקה באנגלית ולא רק בעברית, כי במדינות שתטוסו אליהן ירצו באופן טבעי טופס באנגלית. ניתן למצוא באתרים של הקופות גם את הטופס באנגלית ואם לא הצלחתם למצוא תתקשרו למוקד של הקופה.

חופשה בבולגריה

בולגריה היא אחת המדינות היחידות שניתן כרגע לטוס ולחזור מהן ללא חובת בידוד בשני הצדדים.

בולגריה הודיעה כי היא מאפשרת לאזרחים ישראלים לבקר במדינה בתנאי שהם מציגים בדיקת קורונה עדכנית משבעים ושתיים השעות האחרונות. ניתן לקרוא על ההחלטה הזו כאן. אם תגיעו עם בדיקה בתוקף לא תדרשו לעבור עוד בדיקה בבולגריה ולא תדרשו לבידוד.

מדינת ישראל מאפשרת חזרה מבולגריה ללא בידוד וללא בדיקה.

ניתן להזמין טיסות לאוגוסט וספטמבר לערים שונות בבולגריה. לבורגוס ולוורנה ניתן לטוס עם חברת התעופה הבולגרית, וויזאייר מבצעת טיסות ישירות לסופיה. אני לא אופתע אם בעקבות היתר הכניסה עוד חברות תעופה יפתחו קווים לבולגריה.

שימו לב שבולגריה לא נחשבת למדינה ירוקה על פי משרד החוץ הבריטי בגלל נתוני התחלואה במדינה, אבל מדינת ישראל רואה את בולגריה כמדינה ירוקה.

חופשה בקרואוטיה

גם לקרואטיה ניתן לטוס ולחזור ללא בידוד.

בימים האחרונים קרואטיה הודיעה שהיא מוכנה לקבל תיירים מכל מקום בעולם כולל מישראל בתנאי שהם מראים בדיקת קורונה בתוקף מהארבעים ושמונה שעות האחרונות, ולכן ניתן לטוס מישראל לקרואטיה עם בדיקה בתוקף. מי שיגיע עם בדיקה בתוקף לקרואטיה לא יידרש לבידקה נוספת בקרואטיה או לבידוד.

בחזרה ישראל לא תדרשו להכנס לבידוד כי קרואטיה היא אחת המדינות שהוגדרו כירוקות על ידי ממשלת ישראל.

אין הרבה טיסות ישירות בין ישראל לקרואטיה. בחודש ספטמבר יהיו כבר טיסות ישירות לקרואטיה. אל על והחברה הלאומית של קרואטיה יפעילו קווים ישירים לזגרב בימים שני שלישי ורביעי ואל על תפעיל קו ישיר לדוברובניק בימי שלישי. כמובן שיש סבירות שהרבה טיסות שכר יופעלו בין המדינות בתקופה הקרובה.

חופשה ביוון

יוון הייתה אחת המדינות הראשונות שחידשו את התיירות אליהן, וישראל לא עומדת בתנאים של הכניסה ליוון. למרות זאת יוון מאפשרת כרגע ל1200 תיירים ישראלים להכנס אליה מדי שבוע.

הטיסה ליוון תחייב בדיקה מקורונה בישראל ואחר כך עוד בדיקת קורונה בשדה התעופה ביוון. מדיווח של נוסעים נראה שרק חלק מהמגיעים ליוון נדרשים לעשות עוד בדיקת קורונה ורק חלק קטן קיבלו הוראה להיות יום בבידוד עד שמגיעים התשובות.

כדי להכנס ליוון חייבים למלא לפני כן טופס כניסה ליוון (PLF) שאפשר למצוא כאן. כדאי לעשות את הרישום מיד אחרי קניית הכרטיסים כדי להבטיח שאתם תהיו חלק מ1200 זכאי הכניסה.

יוון מתירה להישאר באזור מסויים מהארץ ולא לעבור בכל המדינה, ולכן התיירים יחולקו לאזורי סלוניקי, אתונה, קורפו וכרתים. כשתכנסו ליוון תצטרכו לדווח איפה אתם מתכננים ללון כל לילה.

מי שיחזור מייון לא יהיה חייב בידוד בארץ בגלל שיוון הוגדרה על ידי משרד הבריאות כמדינה ירוקה.

חופשה בשאר המדינות הירוקות

כאמור יש עוד מדינות ירוקות שמי שחוזר מהן לא חייב בבידוד: איטליה, בריטניה, גיאורגיה, גרמניה, הונג קונג, ירדן, לטביה, ליטא, ניו זילנד, אסטוניה, קנדה, רואנדה, דנמרק, סלובניה ואוסטריה.

אבל, כרגע בכל המדינות האלו אין כניסה חופשית לבעלי דרכון ישראלי ללא בידוד, ובחלקן אזרח ישראלי בכלל לא יכול להכנס. בחלק מהמדינות בעל דרכון אירופי יכול להכנס ואז כשהוא יחזור הוא לא יחוייב בבידוד בישראל.

איטליה – אזרחים בעלי דרכון אירופי ועוד שורת מדינות יכולים להכנס לאיטליה, אבל בהגעה מישראל הם יחוייבו בבידוד של 14 יום.

בריטניה – גם אזרחים ישראלים יכולים להכנס אבל הם ייכנסו לבידוד של 14 יום ויצטרכו להראות הוכחות למקום שבו הם יכולים להכנס לבידוד.

גיאורגיה – לא ניתן להכנס לגאורגיה מישראל.

גרמניה – אזרחים אירופאיים יכולים להכנס לגרמניה אבל יידרשו לבידוד של 14 ימים בכניסה מישראל.

הונג קונג – לא ניתן להכנס להונג קונג מישראל.

ירדן – הגבולות של ירדן סגורות למדינות זרות.

לטביה – אם אני מבין נכון ניתן להכנס ללטביה מישראל, אבל תדרשו לבידוד של 14 ימים.

ליטא – אזרחים אירופאים יכולים להכנס, אבל בכניסה מישראל יחויבו ב14 ימי בידוד.

ניו זינלנד – הגבולות סגורים למדינות זרות.

אסטוניה – אזרחים אירופאים יכולים להכנס, אבל בכניסה מישראל יחויבו ב14 ימי בידוד.

קנדה – קנדה סגורה לתיירים מכל המדינות.

רואנדה – ניתן להגיע לרואנדה עם בדיקת קורונה מ72 השעות האחרונות ואז תחוויבו בבדיקה נוספת בשדה התעופה במחיר של 50$.

דנמרק – אזרחים אירופאים יכולים להכנס, אבל בכניסה מישראל יחויבו ב14 ימי בידוד.

סלובניה – אזרחים של הרבה ממדינות אירופה יכולים לטוס אבל יחוייבו ב14 ימי בידוד.

חופשה בארה"ב

ארה"ב מאפשרת לתיירים מישראל להכנס תחומה. בארה"ב אין חובת בידוד של 14 יום אחרי ההגעה אבל יש המלצה כזו. זאת אומרת שאין לכם חובה חוקית להיות בבידוד אחרי ההגעה. כיוון שבראה"ב יש גם תקנות של כל מדינה כדאי לבדור אם אין תקנות מיוחדות במדינות שאליהם אתם מתכוונים לטוס. כאן ניתן למצוא את רשויות הבריאות של כל מדינה.

כאשר תחזרו לארץ תהיו מחוייבים בבידוד של 14 יום.

כדאי לקחת בחשבון שבהרבה מאוד מהמדינות של ארה"ב יש עדיין השתוללות של מגיפת הקורונה ולכן כדאי לקחת את העובדה הזו בחשבון לפני תכנון טיול לארה"ב כדי לא להידבק. ניתן להתעדכן על מצב הקורונה בארה"ב לפי מדינות כאן.

חופשה בטורקיה

טורקיה היא אחת המדינות שמאפשרת לתיירם מכל המדינות בעולם (מלבד איראן) להגיע אליה. ניתן לטוס לטורקיה ללא בדיקת קורונה בפועל, אבל מי שיימצא עם תסמינים יצטרך לעבור בדיקת קורונה בטורקיה.

טורקיה מחייבת את כל התיירים להגיע עם ביטוח בריאות ומי שנמצא חולה בקורונה מאושפז בבית חולים פרטי.

כשתחזרו לישראל מטורקיה תהיו חייבים בבידוד של 14 יום כי טורקיה מוגדרת בישראל כמדינה אדומה.

בטורקיה היתה בחודשי השיא של מרץ אפריל מוקד התפרצות די גדול של הקורונה, אבל החודשים האחרונים המצב שם יותר טוב. האמת הא שטורקיה היא אחת המדינות היחידות שישראלים יכולים להכנס אליה שנחשבת למדינה ירוקה על ידי משרד החוץ הבריטי. ניתן לראות פרטים על כניסה לטורקיה כאן.

חופשה במונטנגרו

מונטנגרו החליטה לפתוח את גבולות המדינה לכל המדינות כולל ישראל בתנאי שלנכנס יש בדיקת קורונה שלילית משבעים ושתיים השעות האחרונות.

בחזרה לישראל תחוייבו בבידוד של 14 יום כי ישראל לא הכריזה כל מונטנגרו כמדינה ירוקה.

ישראייר הודיעה בעקבות זאת שהיא תחדש את הטיסות שלה למדינה כבר בסוף חודש יולי, אבל ניתן יהיה לעלות לטיסה רק בתנאי שתציגו בדיקת קורונה בתוקף שנעשתה לפני הטיסה.

חופשה באוקראינה

אוקראינה מחלקת את כל המדינות למדינות ירוקות ומדינות אדומות. ישראל כרגע נמצאת ברשימת המדינות האדומות בגלל התפשטות הקורונה בישראל.

המשמעות של העובדה שישראל היא מדינה אדומה באוקראינה היא שניתן להכנס לגבולות המדינה רק אם יש לכם בדיקה שלילית מקורונה. ניתן לעשות את הבדיקה לקורונה באוקראינה עצמה. זאת רשימת המעבדות לבדיקת קורונה באוקראינה. מעבר לכך חייבים לקנות ביטוח בריאות שעובד עם ביטוח מקומי. ניתן לקרוא על כך בהוראות הכניסה לאוקראינה.

בכל מקרה כשתחזרו לישראל תהיו חייבים בבידוד של 14 יום.

חופשה בטנזניה

המדינה האפריקאית המתויירת פתחה את המדינה לתיירים מכל העולם. ניתן להכנס למדינה גם ללא בדיקת קורונה אלא אם כן יש לכם תסמינים שחשודים כקורונה. ניתן לראות מידע רשמי של המדינה כאן.

כרגע אין טיסות ישירות לטנזניה מישראל אבל ניתן להגיע למדינה בעזרת טיסות קונקשן ממספר מדינות.

חופשה בקפריסין.

אמנם, קפריסין היא חלק מהאיחוד האירופי אבל היא לא חתומה על הסכמי התעופה של האיחוד.

קפריסין לא נפגעה קשה מהקורונה והיא אחת המדינות הראשונות בעולם שפותחת את הגבולות שלה. פתיחת הגבולות של קפריסין היא מתאריך ה20 ביוני. קפריסין חילקה את המדינות לשתי קבוצות A ו – B. לקבוצה A היא תאפשר כניסה חופשית ולקבוצה B רק עם בדיקת קורונה בתוקף. את החלוקה לקבוצות ניתן לראות כאן.

בתחילת החלוקה הזו קפריסין אפשרה כניסה חופשית של ישראלים לתחומה, אבל בגלל העלייה בקורונה מישראל, אחר כך היא איפשרה כניסה מישראל רק עם בדיקת קרונה בתוקף. אבל עכשיו ישראל יצאה בכלל מרשימת המדינות המאושרות לכניסה לקפריסין.

החלוקה של המדינות בקפריסין לקבוצות מתעדכנת כל שבוע, ואם התחלואה בישראל לא תמשיך לעלות, הם יחזירו את ישראל בשבועות הקרובים למדינות שניתן להכנס מהן לקפריסין.

הרבה חברות תעופה מפעילות בחודש הקרוב טיסות לקפריסין, גם לפאפוס וגם ללרנקה – אלעל, ריינאייר, ישראייר, ארקיע ועוד.

חופשה באוסטריה

אוסטריה פתחה את הגבולות היבשתיות שלה מחלק ממדינות אירופה והיא מתכננת להרחיב את הכניסה מעוד מדינות מאירופה חוץ מהמדינות הנגועות ביותר.

אוסטריה כרגע לא מאפשרת בכלל לתיירים ישראלים להכנס למדינה.

באוסטריה יש אפשרות להבדק מקורונה בשדה התעופה ואז להכנס. התוצאות של הבדיקה לוקחות שלוש שעות ואם יתברר שאתם שליליים תוכלו להכנס. המחיר של הבדיקה הוא די יקר והוא עולה 190 יורו. את כל הפרטים לגבי הבדיקה ניתן לראות כאן.

חופשה במלטה

מלטה הודיעה שהיא תפתח את הגבולות שלה החל מהראשון ליולי לשורה של מדינות ירוקות שאחת מהן היא ישראל. בינתיים המדינה החליטה לדחות את פתיחת הגבולות לישראל בגלל מצב התחלואה אבל ייתכן שההחלטה הזו תשתנה בחודשים הקרובים.

חופשה בגרמניה

גרמניה לא מאפשרת לתיירים מחוץ לאיחוד האירופי להגיע לגרמניה, ולפי הידיעות שיוצאות מהממשלה שם בימים האחרונים כרגע הם מתכננים להישאר במדיניות הזו עד לסוף אוגוסט, כך שכנראה לא ניתן יהיה לנפוש בגרמניה בקיץ הזה.

חופשה בסרביה

נראה שסרביה הורידה את כל ההגבלות לכניסה אליה מכל המדינות בעולם והיא גם לא דורשת חובת בידוד בכניסה למדינה.

הבעייה הגדולה עם סרביה בשלב הזה הוא שהטיסות למדינה עדיין לא חודשו ונראה שהן יחודשו רק עוד זמן רב. מעבר לכך, יש התפרצות חזקה של קורונה בבלגרד.

חופשה באירופה.

חלק גדול ממדינות אירופה מאפשרות מעבר חופשי בין המדינות בתוך האיחוד האירופי (חוץ מכמה מדינות אדומות מאוד). החל מהראשון ליולי האיחוד האירופי מאפשר להכנס לטייל באירופה גם משורה של מדינות, אבל ישראל לא נכללת ברשימה הזו והיא נחשבת למדינה אדומה. ההחלטה הרשמית נמצאת בדף הזה.

המדינות שהאזרחים שלהם יכולים לבקר באיחוד האירופי הן: אלג'יריה, אוסטרליה, גאורגיה, יפן, מונטנגרו, מרוקו, ניו זינלנד, סרביה, דרום קוריאה, רוואנדה, תאילנד, טוניסיה, אורוגוואי וסין. הרשימה אמורה להתעדכן כל שבועיים, אבל כרגע נראה שגם בעדכון הבא ישראל לא תכנס לרשימת המדינות הירוקות.

מי שיש לו דרכון אירופאי יכול להכנס להרבה ממדינות אירופה בלי חובת בידוד. כמובן, שהוא יחוייב בבידוד כשהוא יחזור לישראל. אפשר לראות את המדיניות של כל אחת מארצות האיחוד האירופי באתר הרשמי הזה.

למרות ההחלטה הרשמית של האיחוד האירופי, חלק ממדינות אירופה מאפשרות לתיירים ישראלי להכנס אליהן.

חופשה במזרח הרחוק

כל המדינות במזרח הרחוק ללא יוצא מן הכלל לא מאפשרות כרגע להכנס לתחומן מישראל.

23 מחשבות על “טיסות בקורונה – חופשה בחו"ל – מתעדכן אוקטובר 2020”

  • רוב המדינות מאשרות לעשות קונקשיין בתנאי שאתה לא עוזב את שדה התעופה, אבל כדאי לברר את זה מול כל מדינה בשגרירות שלה כדי להיות בטוח

   הגב
  • כרגע דנמרק לא מאפשרת כניסה של אזרחים ישראלים. אם יש לך אזרחות אירופית תוכל להכנס אבל כנראה תחוייב בבידוד

   הגב
 1. ברוך גינזברגר הוא מקור אמין, מדוייק ואחראי בנושא טיסות וחופשה בחו״ל בזמן הקורונה.
  הערה אחת: אני ממליץ לעמד עם יישור לימין ולא יישור דו צדדי. המלל קריא יותר. עימוד נכון יחסוך מקום. תודה עבור ההשקעה והאיכות.

  הגב
 2. שלום,
  האם אזרחים ישראלים שגרים בחו"ל יכולים לחזור לישראל דרך בולגריה (לא קונקשין, אלא שהייה במדינה למספר ימים) ולא יחוייבו בבידוד בארץ?

  הגב
  • אני לא יודע. אני אופתע אם במשרד הבריאות נתנו בכלל את דעת על השאלה הזו. אני משער שהתשובה תהיה שאם היית בבולגריה ב14 ימים האחרונים לא תתחייבי בבידוד אבל אם ב14 ימים האחרונים היית במדינה אדומה תחויבי בבידוד לפי היום האחרון שהיית במדינה אדומה. אם תדעי תשובה לשאלה הזו אני אשמח אם תעדכני אותנו

   הגב
 3. שלום,
  האם נכון להיום סרביה מקבלת ישראלים ללא הגבלה, והאם זה צפוי להשתנות כפי שציינת לעיל? תודה רבה

  הגב
 4. שלום:)
  אני מחפש לטוס לאמסטרדם דרך פריז או דרך איסטנבול. האם אוכל לעשות טרנזיט באחד היעדים האלו?
  תודה!!

  הגב
 5. עלי לטוס באוקטובר לארהב (איידהו)
  כרגע אין אפשרות לעשות ביטוח נסיעות.
  שמעתי שיש חברות ביטוח אמריקאיות שמציעות ביטוח לתיירים נכנסים מישראל.
  מישהו יכול לספר לי על כך פרטים והמלצות??
  תודה למשיבים

  הגב

כתיבת תגובה