כל המידע על חופשה בבולוניה

בזיליקת פטרוניוס הקדוש
בזיליקת פטרוניוס הקדוש

בולוניה היא עיר מקסימה שעולה על מפת התיירות הישראלית בזכות קווי הלואו קוסט שטסים אליה. שני המרכזים העיקריים של מקומות יפים בבולוניה נמצאים סביב שני הכיכרות הגדולות ושני המגדלים הגבוהים. שני המוקדים האלה לא רחוקים כל כך אחד מהשני, והמרחק בינהם הוא כחמש דקות הליכה. בין שני מוקדי התיירות מחבר רחוב Via Rizzoli שהוא הרחוב היפה של העיר.

הכיכרות המרכזיות – מג'ורה ונפטון

חלק גדול מאוד מהבניינים היפים של בולוניה מרוכזים סביב שתי הכיכרות המרכזיות שנמצאות זו ליד זו כיכר נפטון (Piazza del Nettuno) וכיכר מאג'ורה (Piazza Maggiore). שתי הכיכרות נוגעות זו בזו והן הלב של העיר.

כיכר פיאצה מג'ורה (Piazza Maggiore)

 • בזיליקת פטרוניוס הקדוש (Basilica di San Petronio). הכנסייה החמישית בגודלה בכל העולם, והכנסייה העשוייה מלבנים הגדולה ביותר. המבנה הוא מאוד מרשים בגודלו. בהתחלה, הבולונזים רצו לבנות אפילו כנסייה עוד יותר גדולה, שתהיה הכנסייה הגדולה ביותר בעולם, אבל האפיפיור לא הרשה להם. בסיור בכנסייה ניתן להתרשם משעון השמש הגדול בעולם, מהקירות האדומים היפים ומהציורים הייחודיים.
 • פאלאצו קומונלה (Palazzo d'Accursio). בית העירייה הישן של בולוניה. בתוך המבנה יש ציורים ופסלים יפים רבים. בכניסה לבניין בין החלונות ניתן לראות פסל מפוסם של שני אוהבים שנעשה על ידי פסל מפורסם מהעיר. כדאי לשים לב לגרם המדרגות הענק שנועד במקור לאפשר למרכבות סוסים להכנס.
 • ארמון Palazzo dei Banchi. אתר: comune. הארמון האחרון שנבנה בכיכר. יש לו מבנה מעניין עם 15 קשתות.
 • מוזיאון ארקיג'נאזיו (Palazzo dell'Archiginnasio). אתר: archi. בניין יפה מאוד שנמצא מעט דרומית לכיכר בכתובת Piazza Galvani 1. הבניין הזה היה בעבר הבניין המרכזי של האוניברסיטה של בולוניה והיום הוא משמש כספרייה וכתיאטרון. הבניין עצמו מאוד מרשים ויש בו עשרות קשתות ועמודים יפים.

כיכר נפטון (Piazza del Nettuno)

מזרקת נפטון
 • מזרקת נפטון. במרכז הכיכר עומד פסל מרשים של הפסל האיטלקי ג’מבולוניה (Gambologna). המזרקה הזו נבנתה במאה ה16 והיא אמורה לסמל את כוחו הבלתי מוגבל של האפיפיור באותו זמן ששלט בעולם כפי שנפטון שלט בים. ליד הרגליים של של נפטון נמצאים ארבעה מלאכים קטנים שמסמלים את הנהרות הגדולים של ארבעת היבשות שהיו מוכרות באותה תקופה.
 • ארמון המלך אנצו (Palazzo Re Enzo). אתר: enzo. הארמון נבנה במאה ה13. הארמון קיבל את שמו בגלל הנסיך אנצו שהיה הבן של הקיסר פרידריך השני, הקיסר של האימריה הרומית הקדושה. בזמן קרב שנקרא קרב פוסטלה, אנתיו נלקח בשבי והוחזק בארמון הזה בשבי במשך 23 שנים.

שני המגדלים של בולוניה (Due Torri)

שני המגדלים של בולוניה

אתר: duetorri.

שני המגדלים הגבוהים של העיר נמצאים בכיכר Piazza di Porta Ravegnana. המגדלים הם אחד הסמלים המזוהים ביותרעם העיר והם מאפשרים מבט פנורמי על העיר.

שני המגדלים בנויים בצורה קצת אלכסונית והם מזכירים בכך את המגדל של פיזה. האגדה המקומית טוענת שהמתכנן בנה את המגדלים עקומים כדי שהם יוכלו להסתיר את החלון של חמותו.

 • מגדל החמור (Torre degli Asinelli). המגדל נבנה בין שנת 1109 לשנת 1119. הגובה שלו הוא 97 מטר ויש בו 498 מדרגות. כניסה למגדל עולה 3 יורו. הטיפוס ארוך וקשה אבל בסופו של דבר תראו נוף פנורמי של כל האזור.
 • המגדל של גריסנדה (Torre dei Garisenda). המגדל הזה יותר נמוך והגובה שלו הוא 47 מטר. המגדל הזה נוטה לצד כשלושה מטרים ולכן הוא סגור לקהל.

אתרים נוספים

 • בניין המסחר Palazzo della Mercanzia. בקירבת המגדלים של בולוניה. בניין מרשים ששימש לסמחר בעיר כבר מהמאה ה14. לבניין יש שתי קשתות עמוקות, ויש בן היום הרבה חנויות של מזכרות במחירים גבוהים.
 • בזיליקת סן דומניקו (Basilica di San Domenico). כתובת: Piazza S. Domenico אתר: domenico. אחת הבזיליקות האומנותיות ביותר באזור. בעיקר בזכות עיצוב הפנים של הבזיליקה.
 • היכל המדונה של לוקס הקדוש (Santuario della Madonna di San Luca). כנסייה קתולית שנמצאת מחוץ לעיר בתוך חורשת יער ומשקיפה על העיר. ניתן להגיע לכנסייה בעזרת כביש אבל גם בעזרת מעבר קשתות (ארקדה) ענקית באורך 3.8 ק"מ עם 666 קשתות. מעבר הקשתות יוצא מPorta Saragozza.
הקשתות שמובילות מבולוניה ללוקס הקדוש
 • פארק גיארדיני מרגריטה (Giardini Margherita). מקום נהדר לפיקניק. בפארק יש אגם ועצים מיוחדים רבים.
 • שוק קוודרילטרו (Quadrilatero). בולוניה מוכרת בעולם בזכות התחום הקולינארי. אחד המקומות הטובים לפגוש את אפשרויות האוכל הרבות של העיר הוא בשוק המקומי.

בתי מלון מומלצים בבולוניה

 • מלון Grand Hotel Majestic. מלון חמישה כוכבים שנמצא בתוך בניין עתיק מהמאה ה18 באווירה מיוחדת. המלון נמצא ממש בלב העיר בולוניה במרחק קטן מכל האטרקציות התיירותיות. החדרים במלון מעוצבים עם ריהוט עתיק וציורי קיר גדולים. המלון הכי יפה ומומלץ בבולוניה.
 • מלון Art Hotel Commercianti. מלון ארבעה כוכבים שנמצא בלב האזור העתיק של בולוניה עם צוות שמוכן לתת כל הזמן עזרה. המלון הזה פעיל כבר מהמאה ה14, והאורחים מוכנסים לתוך פיסת היסטוריה. למלון יש חנייה בתשלום. התמורה הכי טובה לתשלום בעיר.
 • מלון Savoia Hotel Regency. בניגוד לרוב המלונות הטובים של בולוניה, המלון הזה הוא מלון מפואר וחדיש עם פאר מודרני ובריכת שחייה וכל המתקנים. המלון נמצא במרחק של כרבע שעה נסיעה מהעיר העתיקה. האפשרות המומלצת למשפחות.
 • מלון Al Cappello Rosso. מלון בוטיק שפועל כבר יותר מ600 שנה, ומשלב בין האווירה ההיסטורית למתקנים חדשניים. המלון נמצא במיקום מצויין ליד הכיכרות המרכזיים של העיר. המלון הוא מלון קטן יחסית באווירה ביתית.
 • מלון Hotel Corona d'Oro. מלון שנמצא ליד שני המגדלים של עיר בתוך בניין ישן מהמאה ה19. גם המלון הזה מעוצב בעיצוב איטלקי ישן ומיוחד שמשלים את תחושת החופשה.

מוזיאונים

 • מוזיאון הציורים הלאומי הפינקוטק (Pinacoteca Nazionale di Bologna). אתר: pinacoteca. כתובת: Via Belle Arti 56. מוזיאון האומנות הגדול של העיר עם הרבה ציורים ייחודיים של אמנם איטלקיים מפורסמים שפעלו באזור כמו רפאל, טינטורטו, טיטיאן, פרוג'ינו ועוד.
 • המוזיאון לארכיאולוגיה (Museo Civico Archeologico). אתר: archeolog. כתובת: Via dell'Archiginnasio 2. באזור של כיכר מג'ורה. מוזיאון היסטורי מאוד מרשים שנמצא בעצמו בתוך בניין עתיק. ניתן לראות במוזיאון פריטים מתקופות רבות החל מתקופת הברזל והאימפריה המצרית.
 • מוזיאון ימי הביניים (Museo Civico Medievale). אתר: anticaen.

תכנון טיול עם טיסה לבולוניה

אחת הסיבות שאנשים מגיעים לבולוניה היא בגלל שהם מצאו טיסה במחיר סביר, והם רוצים לתכנן טיול רחב באיטיליה במתחיל בבולוניה. לאן אפשר לטייל מבולוניה?

טיול מבולוניה לאגם גארדה.

אפשרות אחת היא לנסוע לטיול באזור של אגם גארדה. נסיעה לאדם ברכב לוקחת בסביבות שעתיים וחצי. כמובן שאם יש לכם טיסה לורונה במחיר דומה, אז עדיף לטוס לורונה.

בגלל שההגעה לאגם היא מצד דרום, אז כדאי להתחיל את הטיול בעיר ורונה ורק אז לעבור לאגם עצמו. אם אתם מעוניינים לפצל את הנסיעה ליומיים כדי לא לנסוע יותר מדי ביום אחד, אז אנחנו ממליצים לעצור ללינה במנטובה, שהיא עיר יפהפיה ששוכנת על אגמים מלאכותיים והוכרזה על ידי אונסקו כעיר תיירות לשימור. אם החלטתם לישון במנטובה אנחנו ממליצים על המלון הזה.

יש אפשרות גם לנסוע ברכבת מבולוניה לורונה ברכבת. ניתן להזמין כרטיסים באתר הזה. זמן הנסיעה ברכבת הוא פחות משעה וחצי.

טיול מבולוניה לטוקסנה.

אפשרות אחרת היא לנסוע דרומה לכיוון טוקסנה ולטייל בנופים היפים של האזור. פירנצה נמצאת במרחק של שעה וחצי נסיעה מבולוניה.

לקריאה נוספת – בלוגים על בולוניה

כתיבת תגובה