כל המידע על חופשה בפריז

חופשה בפריז היא חופשה נהדרת באחת מהערים המתויירות ביותר בעולם. במדריך הזה ננסה להפנות למקומות היפים ביותר שכדאי לראות בחופשה בפריז.

פריז היא עיר גדולה והמקומות היפים נמצאים בחלקים שונים שלה. אנחנו חילקנו את המקומות היפים של פריז לפי החלקים השונים של העיר. לצורך העניין השתמשנו בחלוקה המקובלת של העיר לרבעים. אפשר גם למצוא טיולי יום ליד פריז.

הרובע הראשון של פריז

אנחנו ממליצים להתחיל את הסיור שלכם בפריז מהרובע הראשון של פריז. ברובע הזה אתרי החובה הם גני טווילרי, מוזיאון הלובר ומוזיאון האורנז'רי.

אטרקציות ברובע הראשון של פריז

 • גני טווילרי (Le jardin des Tuileries). הגנים העתיקים ביותר מבין הגנים הצרפתיים של פריז שנמצאים בין מוזיאון הלובר וכיכר הקונקורד. הגנים האלו היו גנים של משפחת המלוכה ואחרי המהפכה הצרפתית הם נתפחו לציבור הרחב. הגנים מוקפדים מאוד ויש להם צורות גיאומטיריות מרשימות מאוד של גינון.
גני טווילרי
 • כיכר ונדום (place Vendôme) כיכר שנמצאת ליד גני טווילרי שבמרכז שלה ניצב עמוד ונדום – עמוד מברונזה בגובה 44 מטרים שבראשו עמד פסל של הקיסר נפוליון בונפרטה. בכיכר יש הרבה מאוד בתים גדולים ויפים.
 • הקונסיירז'רי (La Conciergerie). אתר: conciergerie. הבניין הזה הוא אחד השרידים היחדים לארמון הישן שהיה בפריז, אבל המקום מפורסם היום בגלל שהוא שימש ככלא בזמן המהפכה הצרפתית. בביקור ניתן להתרשם גם מהארמון הישן וגם מתנאי הכליאה שהיו בזמן המהפיכה.
 • פאלה רויאל (Le Palais-Royal). ארמון היסטורי נוסף שנמצא צמוד למוזיאון הלובר. בחצר שלו יש מיצב של עמודים מרשים וגם פסל של כדורים מעניין. בתוך הפאלה רויאל נמצא תיאטרון הקומדי פראנסז.
 • כנסיית סנט אסטאש (Église Saint-Eustache). אולי הכנסייה המרשימה ביותר היום בפריז. ליד הכנסייה נמצא אזור לה-אל שהיה במשך שנים אזור השוק הסיטונאי של פריז.

מוזיאונים ברובע הראשון של פריז

 • מוזיאון הלובר (Musée du Louvre). אתר: louvre. מוזיאון האומנות המפורסם ביותר בעולם. הלובר נבנה עבור המלכים של צרפת וכל אחד מהם הרחיב אותו עוד קצת. הציור המפורסם ביותר במוזיאון הוא המונה ליזה, אבל יש בו עוד הרבה מאוד ציורים מפורסמים. המוזיאון הוא גדול מאוד ולכן כדאי להקדיש לו זמן. כדאי לקחת מפה בכניסה ולתכנן לאלו חלקים אתם רוצים להגיע.
מזויאון הלובר
 • מוזיאון האורנז'רי (L'Orangerie). אתר: orangerie. מוזיאון מפורסם וקטן יחסית שכולל הרבה מאוד ציורים בסגנון אימפרסיוניסטי וכולל ציורים של מונה, פיקאסו ורנואר.
 • גלריית ז'ו דה פום (Jeu de Paume). אתר: jeudepaume. גלריה עכשווית שמציגה תערוכות של אומנות עכשווית ומתרכזת בעיקר בצילומים ומיצגי וידאו.
 • המוזיאון לאומנות דקורטיבית (MAD Paris). אתר: madparis. מוזיאון שמציג את האומנות השימושית, כמו לבוש ואופנה שהיו בצרפת.

הרובע השלישי והרביעי של פריז

החלק הזה של העיר איבד לאחרונה קצת מזוהרו אחרי השריפה בכנסיית נוטר-דאם. החלק שבין הרובע השלישי והרביעי נקרא אזור המארה (Le Marais) והוא היום האזור הכי טרנדי בפריז וכדאי מאוד לשוטט בו. האזור כולל סמטאות צרות וציוריות עם חנויות בוטיק יפות ובתי קפה, שבצידם הרבה מאוד אחזות מפוארות. ברובע הזה אתרי החובה הם קתדלרת נוטרדאם השרופה ומרכז פומפידו (גם אם לא נכנסים למוזיאון פנימה). כדאי מאוד גם לשוטט באזור פלאס דה-ווז’ ורחוב רוזייה.

אטרקציות ברובע השלישי והרביעי של פריז

 • קתדרלת נוטרדאם (Notre-Dame de Paris). הקתדרלה הזו היא אחד הסמלים החשובים של העיר. הכנסייה עומדת בדיוק במרכז פריז, במקום שמחלק את העיר לרבעים השונים. זה האזור שממנו התפתחה פריז כולה. בגלל השריפה הגדולה שהייתה בקתרלה בשנת 2019, ניתן להתרשם ממנה היום רק מבחוץ.
  פלאס דה-ווז’ (Place des Vosges). כיכר יפה מאוד בתוך אזור המארה. במרכז הכיכר יש מדשאה יפה עם ספסלים ומדשאות שמוקפת במסדרונות עם קשתות שיש בהם בתי קפה רבים. בתוך הכיכר נמצא בית ויקטור הוגו.
פלאס דה-ווז’
 • בית עיריית פריז (הוטל דה וויל). בית העירייה המפורסם והיפה של פריז. בכיכר שליד בית העירייה הוצאו להורג אנשים רבים בזמן המהפכה הצרפתית, ובה נשא דה גול את נאום הניצחון כשהוא חזר לפריז אחרי מלחמת העולם השנייה. הבניין עצמו הוא בניין מאוד יפה עם קשתות רבות ופסלי ברונזה. ניתן לסייר בתוך הבניין ולראות את התערוכות המתחלפות שיש בו בחינם.
 • רחוב רוזייה (Rue des Rosiers). רחוב היהודים של פריז. רחוב מאוד פופולרי לתיירים שבו בחלונות הראווה מוכרים מוצרים יהודיים ויש הרבה מסעדות יהודיות וישראליות.
 • כיכר הבסטיליה (La Bastille). כיכר גדולה שבמרכז שלה היה פעם מבצר הבסטיליה ששימש כבית כלא בזמן המהפיכה הצרפתית ונהרס באותה תקופה. בכיכר היום אין בכלל שרידים של הבסטיליה. במרכזה נמצא עמוד זיכרון בשם עמוד יולי לזכר קורבנות המהפכה. בכיכר נמצא בניין האופרה של פריז שהוא בניין מרשים מאוד כשלעצמו.

מוזיאונים ברובע הרביעי של פריז

 • מרכז פומפידו (Centre Georges Pompidou). המוזיאון לאומנות מודרנית של פריז. המבנה עצמו הוא מבנה מרתק בסגנון מודרני שחושף את החלקים הפנימיים של הבניין כמו מערכות החשמל, המים והמעליות לחזית החיצונית. במוזיאון יש הרבה תערוכות מתחלפות של אומנות מודרנית ואת מזרקת סטרווינסקי המעניינת שבה 16 פסלים מייצגים את היצירות השונות של המלחין. בכיכר שלפני המוזיאון יש הרבה פעמים מופעי רחוב מעניינים.
מרכז פומפידו
 • בית ויקטור הוגו (Maison de Victor Hugo). אתר: hugo. בתוך הפלאס דה-ווז’ נמצא הבית הגדול של הסופר החשוב ויקטור הוגו. היום הבית משמש כמוזיאון שבו ניתן לראות את הבית עם הסלון והמטבח מבפנים. הכניסה למוזיאון בחינם.
 • מוזיאון השואה. אתר: shoah. בחלק החיצוני של המוזיאון יש אנדרטאות לזכר הנספים עם משחק של אור וצל. בין האנדרטאות יש את קיר השמות שעליו רשומים השמות של 76,000 יהודי צרפת שגורשו בזמן השואה. בחלק הפנימי המוזיאון כולל תערוכות שמנסות להסביר את הזוועה שהתרחשה בתקופת השואה.
 • מוזיאון פיקאסו (Musée Picasso). אתר: picasso. מוזיאון שמוקדש ליצירות האומנות הרבות של הצייר המפורסם. המזויאון כולל יותר משלושת אלפים יצירות אומנות שהיו באוסף הפרטי של האמן.
 • המוזיאון לאמנות ולהיסטוריה של היהדות (Musée d'Art et d'Histoire du Judaïsme). אתר: mahj. מוזיאון שכשמו מוקדש לאומנות ולהסטוירה יהודית.
 • מוזיאון קרנוולה (Musée Carnavalet). מוזיאון שמוקדש להיסטוריה הצרפתית מכל התקופות החל מהתקופות הפרה היסטוריות. הבניין של המוזיאון מעניין כשלעצמו ואפשר ולראות אותו גם אם לא מתכננים להכנס. כדאי לבדוק אם המוזיאון לא סגור.

הרובע השמיני של פריז

זהו אחד הרבעים החשובים ביותר של פריז וכדאי להקדיש לו זמן. ברובע הזה חובה ללכת לאורך השאנז אליזה עד לשער הניצחון וכדאי מאוד ללכת ולהעיף מבט במוזיאון הגרנד פלה לפחות מבחוץ.

אטרקציות ברובע השמיני של פריז

 • שער הניצחון (Arc de Triomphe de l'Étoile). אתר: arcdetriomph. שער ענק שנבנה בפקודת נפוליון במשך שלושים שנה. אחד הסמלים הבולטים של פריז. השער נמצא במרכז של כיכר דה גול, וההגעה אליו היא דרך מנהרה תת קרקעית. ניתן לעלות על הגג של השער ולראות את הנוף באזור, אבל קחו בחשבון שהטיפוס למעלה כולל מאתיים מדרגות.
שער הניצחון
 • שדרות שאנז אליזה (Champs Élysées). שדרות מפורסמות ויפות לאורך שני קילומטרים מפלאס דה קונקורד עד לשער הניצחון. החלק שקרוב לשער הניצחון מלא בחנויות יוקרה ומסעדות טובות. בתוך השדרה יש בניין עם ארבע קומות של חברת H&M, חנות לקניית תקליטים ומוזיקה של חברת FANC, ותצוגות מדהימות של חברות הרכב הצרפתיות. יש מספר מקומות שכדאי לראות בתוך השדרות האלו:
 • גני שאנז אליזה (Jardins des Champs Elysées). גנים יפים מאוד שנמצאים בתוך השדרה ומעניקים לשדרה את האופי היפה שלה. בתוך הגנים נמצאים הארמון הגדול עם תיקרת הזככית והארמון הקטן. בתוך הבניינים האלה נמצאים היום שניים מהמוזיאונים לאומנות של פריז.
 • ארמון האליזה (Palais de Élysées). בצד השני של השדרה נמצא הארמון שהוא המקום שבו יושב הנשיא הצרפתי וחלק מישיבות הממשלה נערכות בתוכו.
 • כיכר הקונקורד (Place de la Concorde). אחת הכיכרות המרשימות ביותר של פריז. הכיכר מחברת בין גני טווילרי לבין שדרות השאנז-אליזה. במרכז של הכיכר נמצא אובליסק (מגדל צר וגבוה) ממצריים העתיקה שעליו מופיעים הנצחונות של המלך רעמסס השני. האובליסק הוא בגובה של 23 מטר. חוץ מזה, יש בכיכר שתי מזרקות יפות ובקצוות הכיכר יש שמונה פסלים שמייצגים את הערים הגדולות של צרפת.
 • גשר אלכסנדר השלישי (Pont Alexandre III). גשר מאוד יפה שנמתח מעל לנהר הסן למחבר בין הרובע השמיני והרובע השביעי. מקום נהדר להתרשם מהיופי של נהר הסן.

מזויאונים ברובע השמיני של פריז

 • מוזיאון הגרנד פלה (Le Grand Palais). אתר: grandpalais. המוזיאון הגדול ביותר בפריז עם תערוכות מתחלפות. הבניין עצמו הוא מאוד מעניין והוא נבנה במאה ה19 עם עמודים בחזית ותקרה שקופה גבוהה מאוד ומרשימה. בתוך הבניין נמצא גם מוזיאון בשם ארמון התגליות (Palais de la decouverte) אתר: palais. שכולל תערוכה קבועה על כל התגליות המדעיות.
 • מוזיאון די פטי פלה (Musée du Petit Palais) אתר: petit. צמוד לגראנד פלה. מוזיאון לאומנות יפה ששוכן גם הוא בבניין מעניין שעשוי מברזל וזכוכית ונחשב לאחד מהבניינים הגדולים בעולם מברזל וזכוכית.

הרובע השביעי של פריז

אטרקציות ברובע השביעי של פריז

 • מגדל אייפל. (Tour Eiffel) המגדל הוא הסמל המפורסם ביותר של פריז. המבנה נבנה בשנת 1889 על ידי אדריכל בשם גוסטב אייפל. בזמן הבנייה הייתה ביקורת מאוד גדולה בפריז על הבנייה שלו בגלל שהוא לא מתאים לאופי של העיר. די מהר, המגדל הפך להיות האופי של העיר. ניתן לעלות למגדל לקומה השנייה ברגל או במעלית (במחירים שונים) וניתן להתקדם מהקומה השנייה לשלישית בעזרת מעלית. הבעייה היא שהתור לקניית כרטיסים למגדל עלול להיות ארוך מאוד, ולכן אם אתם מגיעים בתקופות של עומס של תיירים כדאי לקנות כרטיסים מראש כאן.
מגדל אייפל
 • האינווליד (Hôtel des Invalides). קומפלקס של בניינים שבתוכו נמצא הקבר של נפוליון ומספר מוזיאונים שעוסקים בעיקר בנושאים צבאיים.
 • האספה הלאומית (l'Assemblée Nationale). אתר: assemblee. הבית התחתון של הפרמנט הצרפתי. בניין מעניין מאוד מבחינה אדריכלית. ניתן להזמין סיורים בבניין.

מוזיאונים ברובע השביעי של פריז

 • מוזיאון ד'אורסיי (Musée d'Orsay). אתר: orsay. מוזיאון לאומנות מאוד חשוב שנמצא בבניין יפה מאוד בעצמו. המוזיאון הזה מתמקד בעיקר בחצי השני של המאה ה19 עד מלחמת העולם הראשונה. המוזיאון הזה נמצא אחד מאוספי האומנות החשובים ביותר בעולם להבנת ההתפתחות של האומנות המודרנית. במוזיאון יש יצירות של אומנים כמו מונה, מאנה, סזאן, גוגן, וואן גוך.
 • מוזיאון הצבא (Musée de l’Armée). אתר: armee. אחד המוזיאונים הטובים בעולם בתחום הצבא. המוזיאון מציג כלי מלחמה שונים מההיסטוריה של כל העולם. יש גם חדרים שמוקדשים לזמנים מודרניים וכדאי מאוד לראות את החלקים שמוקדשים לשתי מלחמות העולם.
 • מוזיאון קה בראנלי (Musée du quai Branly). אתר: quaibranly. מוזיאון לתרבות אפריקאית שכולל הרבה מוצגים שהצרפתים אספו בזמן התקופה הקוליונאלית מכל רחבי היבשת.

הרובע השישי של פריז

 • כנסיית סן-סולפיס (Eglise de Saint Sulpice). כנסייה גדולה ורחבת ידיים שהיא אחת הכנסיות המפורסמות ביותר בפריז.
 • כנסיית סן ז'רמן דה פרה (Eglise Saint-Germain-des-Prés). כנסייה יפה שהרובע שנמצא לידה הוא רובע מעניין מאוד לטיול ויש בו כמה ממסעדות הגורמה החשובות ביותר של פריז וכמה מחנויות הבוטיק הטובות ביותר בעיר.
 • ארמון לוקסמבורג וגני לוקסנבורג (Palais du Luxembourg). ארמון ששימש גם כמקום מגורים של חלק ממלכי צרפת וגם כבית הפרלנמט הצרפתי. ליד הארמון נמצאים גני לוקסנבורג עם גינון פריזאי ומדשאות שיכולות להוות מקום מנוחה טוב מההמולה העירונית.

כתיבת תגובה