כל המידע על חופשה בנאנט

הפיל ב- Les Machines de l’Île

נאנט היא העיר השישית בגודלה בצרפת שיושבת על גדות נהר הלואר. זוהי העיר הגדולה ביותר של מערב צרפת והיא העיר המרכזית של חבל ברטאן. העיר עברה בעשרות השנים האחרונות שינוי מאוד גדול והיא הופכת לעיר יותר ויותר תיירותית. חלק גדול משינוי של העיר הוא בהצגת מיצגים אומנותיים מרשימים ברחבי העיר. העיר גם יכולה להיות נקודת יציאה בעמק הלואר.

בגלל שמצב התחלואה בצרפת נמוך יחסית (יש בערך שמונת אלפי מאומתים חדשים ביום ויש אחוז יחסית גבוה של מתחסנים) כל אזורי הבילוי פתוחים, אבל יש חובה לשים מסיכה על הפנים בכל המקומות הסגורים. בימים האחרונים יש הכפלה של מספר המאומתים ויכול להיות שמתחיל גל נוסף.

אטרקציות בנאנט

 • ארמון הדוכסים (Château des Ducs de Bretagne). כתובת: 4 Place Marc Elder. טירה גדולה שהיתה המקום שבו ישבו הבריטנים ששלטו בעיר. הטירה נבנתה במאה ה13, ובמשך כ300 שנה היא הייתה הסמל של הכיבוש של העיר. הטירה נמצאת ליד נהר הלואר. הכניסה לחצר ולסוללות היא בחינם. בתוך הטירה נמצא המוזיאון ההסטורי של נאנט (פירוט לגביו ניתן לקרוא בחלק של המוזיאונים).
טירת דוכסי ברטאן
 • קתדרלת נאנט (Cathédrale Saint-Pierre-et-Saint-Paul). אתר: cathedrale. כתובת: 7 Impasse Saint-Laurent. קרוב לארמון הדוכסים. הקתדרלה הזו מוקדשת לשליחים הנוצריים פאולוס ופטרוס. היא התחילה להבנות במאה ה15 אבל הבנייה השולמה רק כעבור יותר מ400 שנים. העובדה שהבניה נמשכה שנים רבות גורמת לכך שיהיה בקתדרלה שילוב מעניין בין חדש לישן. זו אחת הקתדרלות הגדולות ביותר בצרפת, ויש בתוכה מספר ויטראז'ים מאוד יפים.
 • פלאס רויאל (Place Royale) ופלאס דו קומרס (Place du Commerce). שתי הכיכרות המרכזיות של העיר העתיקה. מסביב לכיכרות יש הרבה בניינים מאוד מעניינים ובמרכז של כיכר רויאל יש מזרקה יפה מברונזה שהיא מחווה לנהר הלואר. בין שתי הכיכרות יש רחובות יפים של העיר העתיקה שנוצרו למעשה על ידי ייבוש תעלות של מים.
 • פסאז' Passage Pommeraye. כתובת: 20 Passage Pommeraye. הפסאז' הזה שנמצא ליד הכיכר המרכזית, הוא מקום נהדר לקניות אבל כדאי לבקר בו גם אם אתם לא מתכננים לקנות שום דבר. זהו פסאז' קניות שנבנה בשנת 1834 ויש בו עבודות אבן וברזל וגג מזכוכית שנותנות תחושה של חזרה בזמן. מקום נהדר לתמונות.
 • כיכר Place du Bouffay. הכיכר הגדולה של העיר העתיקה של נאנט. יש בכיכר הזו בתים מהמאה ה14 לצד הרבה מסעדות וחנויות יפות.
 • המכונות של האי (Les Machines de l’Île). אתר: lesmachines. כתובת: Parc des Chantiers. מעין לונה פארק גדול שממוקם במקום שבו פעם היו המספנות של נאנט. אחת האטרקציות העיקריות של הפארק הוא פיל מתכת שמסתובב בעיר ושיכול לקחת על גבו 52 אנשים. בפארק יש גם קרוסלות רבות ועופות וחרקים ענקיים. הפארק הוא יוצא דופן באופיו וכדאי מאוד לראות אותו כחלק מהביקור בעיר. האווירה בפארק היא של עיר שעשועים אומנותית מאוד.
 • פארק בוטני jardin des plantes. אתר: jardins. כתובת: Rue Stanislas Baudry. אחד הגנים המרשימים ביותר בצרפת כולה. הגנים נמצאים ממש במרכז העיר, צפונית לארמון הדוכסים, ויש בהם יותר מ10,000 סוגים של צמחים. הגן הוא גן יוצא דופן וניתן לראות בו עצים וביתנים בני מאות שנים.
 • שכונת Île Feydeau. שכונה עירונית מאוד יפה מהמאה ה18. בעבר היה כאן יובל של נהר הלואר, שהפך לשכונה אחרי שהוא יובש, ולכן השם של השכונה נקרא כאי. השכונה מאוד משומרת ויש בה עדיין את האווירה העתיקה. השכונה הייתה מקום הולדתו של ז'ול וורן ויש בו היום מוזיאון לא כל כך מוצלח לזכרו.
 • האנדרטה להנצחת העבדות (Mémorial de l’Abolition de l’Esclavage). כתובת: Quai de la Fosse. היו שנים רבות במאה ה18 שבהן נאנט הייתה אחד ממרכזי הייבוא הגדולים באירופה של עבדים לקראת העברתם לאמריקה. בשנת 2012 הוקמה האנדרטה הזו שנועדה לבטא את הצער הצרפתי על המעורבות בהפצת העבדות. האנדרטה מצליחה לתפוס את תשומת הלב בשילוב של התאורה והאודיו, וניתן לראות בה נתיבי הברחה של עבדים ורשימות אוטנתיות של עבדים מהתקופה.
 • המסלול הירוק. לאורך חלק גדול מהאטרקציות של העיר יש מסלול ירוק שניתן ללכת לאורכו וכך לעשות סיור בחינם בכל המקומות היפים של העיר. המסלול נמתח לאורך כתשעה ק"מ ברחבי העיר.

מוזיאונים בנאנט

 • המוזיאון לאומנות יפה (musée des beaux-arts). אתר: arts. כתובת: 10 Rue Georges Clemenceau. מוזיאון גדול מאוד עם מעל 2000 מ"ר ומעל 12,000 פריטי אומנות שמציגה אומנות יפה מהמאה ה13 ועד ימינו.
 • המוזיאון להיסטוריה של הטבע (Muséum d’Histoire Naturelle). אתר: metropole. כתובת: 12 Rue Voltaire. מוזיאון מרשים מאוד שיש בו גלריה לכל אחד מהנושאים של חקירת הטבע של האזור: זאולוגיה, פליאונטולוגיה, אתנוגרפיה ועוד. אחד המוצגים המרשימים ביותר נמצא בגלריה הזאולוגית עם שלד של לויתן שאורכו מעל 18 מטר.
 • המוזיאון ההיסטורי של נאנט (Musée d’histoire de Nantes). אתר: chateau. המוזיאון נמצא בתוך אולם הדוכסים. המוזיאון נפתח מחדש בשנת 206 ובסיור בתוכו ניתן לראות את המבנה המרשים של הטירה עם תצוגות מולטימדיה על ההיסטוריה של העיר.
 • מוזיאון הספינה Maillé-Brézé. אתר: maillebreze. כתובת: Quai de la Fosse. ספינת מלחמה צרפתית מימי מלחמת העולם השנייה, שבתוכה ניתן לראות תצוגה מעניינת על ההיסטוריה של התי הצרפתי. הספינה הזו שימשה את מפיקי הסרר "דנקרק". הם חיפשו ספינה אנגלית אבל הם לא מצאו ולכן לקחו את הספינה הזו (האמת היא שהם השתמשו בספינה הזו כדי ליצור מראית עין של שתי ספינות מלחמה).
 • מוזיאון הדפוס (musée de l'imprimerie) אתר: imprimerie. כתובת: 24 Quai de la Fosse. מוזיאון שמאפשר לראות את ההתפתחות של הדפוס. יש שם מכונות דפוס עתיקות ומעניינות.
 • מוזיאון דוברי (Musée Dobrée). כתובת: 18 Rue Voltaire. מוזיאון שנמצא בתוך ארמון קטן ויש בו אוסף אומנות פרטי מאוד גדול של תומס דוברי. בתקופה האחרונה חלקים מסויימים מהמוזיאון סגורים לשיפוצים.
 • מוזיאון ז'ול וורן. אתר: julesverne. מוזיאון שמוקדש לסופר המפורסם. המוזיאון כרגע לא מרשים בכלל וניתן לוותר עליו אלא אם כן אתם מעריצים גדולים של הסופר.
הגן הבוטני נאנט
הגן הבוטני jardin des plantes

מלונות בנאנט

 • מלון Okko Hotels. מלון נוח ויפה שנמצא ממש במרכז העיר במרחק הליכה קצר מהתקדרלה של נאנט. במלון יש חדר כושר וסאונה, ויש בו טרקלין שמוגשת בו בכל שעות היום קפה ושתיה ומעט אוכל בחינם. השירות של הצוות ראוי לציון. אם אתם באים עם רכב קחו בחשבון שהחנייה במלון בתשלום נוסף.
 • מלון Sozo Hotel. מלון בוטיק שנמצא מול הגן הבוטני היפה של נאנט. המלון נמצא בתוך מבנה יפה מהמאה ה19 עם עיצוב מיוחד וחלונות ויטראז'. שינה במלון הזה משלימה את החוויה המיוחדת של הנופש בעיר, ונותנת תחושה של מסע בזמן.
 • מלון Oceania l'Hôtel. מלון שנמצא במרכז העיר במרחק קטן מהכיכרות המרכזיות. זהו המיקום הכי טוב שניתן למצוא בנאנט. החדרים במלון יחסית מרווחים.
 • מלון ibis Styles. מלון שנמצא במרחק לא גדול מהגן הבוטני. המלון נקי ונעים אבל קצת בסיסי. היחס של הצוות מצויין. המלון נותן תמורה טובה למחיר שלו.
 • מלון ליד שדה התעופה Escale Oceania. אם אתם מגיעים לשדה התעופה מאוחר בלילה או שאתם יוצאים מוקדם בבוקר כדאי לכם לישון במלון הנעים הזה שנמצא במרחק של כמה מאות מטרים משדה התעופה, עם שאטל לשדה.

נאנט עם ילדים

חלק גדול מהאטרקציות האומנותיות שפזורות ברחבי העיר הן גם אטרקציות לילדים. ילדים מאוד יהנו לראות את הפיל המכונה של האי ואת הטירות המרשימות. גם הגן הבוטני מאוד מתאים לילדים. כאן אספנו עוד כמה אטרקציות שניתן לעשות במיוחד לילדים:

 • פלינטריום. אתר: planetarium. כתובת: 8 Rue des Acadiens. פלינטריון גדול מאוד ומרשים במחיר זול יחסית.
 • רכבת תיירים. אתר: train הרכבת יוצאת מתחנה מול הקתדרלה. הרכבת פעילה בין אפריל לספטמבר. המחיר של הרכבת הוא 7 אירו והזמן של הסיבוב הוא כ40 דקות.
 • פארק Square Élisa-Mercœur. כתובת: Cours John Kennedy. בתוך הכיכר הזו יש פארק נהדר לילדים שנעשה על ידי אמן יפני מפורסם
 • מזרקת מים. מול אולם הדוכסים יש מזרקת מים נהדרת מהריצפה שניתן לבלות איתה מספר שעות עם ילדים.
 • שיט לאורך הנהר. יש נקודות רבות שאפשר לשכור בהם סירה לאורך נהר הלואר ולהנות משיט נעים.

קניות בנאנט

 • פסאז' Passage Pommeraye. אתר: passage כתובת: 20 Passage Pommeraye. הפסאז' הזה הופיע גם ברשימת האטרקציות והוא מקום מאוד יפה מהמאה ה18 עם שלוש קומות עם הרבה מאוד חנויות.
 • מרכז קניות Centre Beaulieu. אתר: beaulieu. כתובת: Boulevard du Général de Gaulle. מרכז הקניות הגדול ביותר במרכז העיר עם למעלה מ120 חנויות מותג בינלאומיות.
 • מרכז קניות Atlantis‬. אתר: atlantis. כתובת: Salvador Allende Saint-Herblain. קניון גדול מאוד במרחק של כעשרים דקות נסיעה מהעיר. בקניון הזה יש מלבד חנויות רבות וגדולות גם חנות של דקלתון, איקאה וסופר גדול. ניתן להגיע למקום עם קו תחבורה ציבורי מס. 50
 • רחוב Rue Crébillon. אזור של חנויות יוקרה עם חלונות ראווה מרשימות ויפות.
 • חנות שוקולדים Chocolaterie Debotté. כתובת: 9 Rue de la Fosse. מקום נהדר שמתמחה בשוקולד עם מסורת של שנים רבות.

טיולים יומיים מנאנט

עמק הלואר

עמק הלואר הוא האפשרות המלהיבה ביותר לטיול ארוך שמתחיל מנאנט. הערים שציינו נמצאות בקצה של העמק ויש הרבה מה לראות בהן למי שמחפש רק טיול חד יומי, אבל הן יכולות להיות גם פתיחה לטיול של כמה ימים שממשיך לכיוון העיר טור (tours) שבתוך העמק. עמק הלואר שוכן בין פריז לבין נאנט, ולכן טיסה לנאנט יכולה להיות בחירה נוחה וזולה יותר לטיול בעמק.

טירת אנז'ה
 • אנייר או אנז'ה (Angers). אנייר נמצאת בתוך עמק הלואר ומרוחקת כשעה נסיעה ברכב או ברכבת מנאנט. אנייר היא עיר סטודנטיאלית תוססת ומעניינת עם עיר עתיקה יפה. הטירה של העיר שנקראת Château d’Angers היא טירה מבוצרת ענקית עם 17 צריחי הגנה. ממרומי הטירה נשקף נוף מדהים שלא כדאי לפספס אותו. במרתף של טירת אנז'ה נמצא שטיח האפוקליפסה שהוא השטיח העתיק ביותר שנשאר מימי הביניים משנת 1375 באורך של כ100 מטרים. טירה נוספת בעיר היא טירת Château du Plessis-Bourré המדהימה שנמצאת על שפת הנחל ושימשה תפאורה לסרטים רבים, וטירות נוספות. ליד העיר נמצא הגן הבוטני terra botanica שהוא פארק יוצא דופן שמשלב בין פארק שעשועים לבין פארק של צמחייה. השילוב מלא במשחקים ודמויות מעניינות שנפגשים איתן בתוך הפארק. חוויה מומלצת מאוד גם לילדים. אם אתם רוצים להשאר לישון באנייר, כדי להמשיך לטיול לעמק הלוא אני ממליץ על מלון Foch או על מלון הדירות Angers Green Lodge
 • סומיר (Saumur). סומיר נמצאת בהמשך עמק הלואר במרחק של שעה וארבעים וחמש דקות ברכב או ברכבת וניתן לשלב את הנסיעה אליה עם אנייר. סומייר עצמה היא עיר מאוד יפה עם טירת chateau המדהימה שמשקיפה על נהר הלואר (אתר: saumur). הנוף מהטירה הוא מאוד יפה אבל גם בתוך הטירה יש מוצגים ארכיטקטונים מאוד מרשימים. אם תרצן לישון בסומיר כדאי לבחור במלון Hôtel St Pierre

פיי דה לה לואר (pays de la loire).

אפשרות אחרת מומלצת לנסיעה לטיול יומי מנאנט היא לאחת מערי החוף שנמצאות לאורך האוקינוס האטלנטי ומאפשרות חופשה בים בצרפת.

 • פורניק (Pornic). נמצאת במרחק של בין שעה לשעה וחצי נסיעה ברכב או ברכבת. פורניק נמצאת ממערב לנאנט על חוף האוקיינוס. העיר נראית כאילו היא יצאה מגלוייה, ויש בה 14 ק"מ של חופים נוחים, אזורי דיג בצד עיר עתיקה מימי הביניים. יש שתי טירות מעניינות בעיר. טירת le clion sur mer, מהמאה ה12 ששופצה רבות במשך השנים וטירת Pornic המאוחרת יותר.
 • סן נזאר (saint nazaire) נמצאת במרחק של כשעה וחצי נסיעה מנאנט. היא נמצאת בשפך של נהר הלואר לאוקינוס האטלנטי. בעיר יש מספר חופים יפים וטירות גדולות. בין נאנט לסן נאזר יש מיזם שנקרא שפך הנהר (estuary nantes) שבו יש כשלושים פרויקטים מרשימים אומנותיים לאורך הנהר. ניתן לנסוע לאורך השביל עם אופניים ולראות את מיצגי האומנות היפים.
 • קליסון (Clisson). במרחק של פחות משעה נסיעה דרומה מנאנט ברכב או ברכבת. העיר עם הטירה בתוכה נמצאות ממש על שפת הנהר, ויש בהן גם מספר גדול של מועדוני קיאקים.

הופעות וכרטיסים בנאנט

 • כדי לראות הופעות והצגות בנאנט ניתן להכנס לאתר של Ticketmaster שמרכז הרבה מאוד מההופעות בעיר, וניתן להזמין בו כרטיסים ללא מעט אירועים לפי תאריך.
 • אירועי ספורט בנאנט. מי שאוהב כדורגל יהנה לראות את קבוצת הכדורגל של נאנט. ניתן לקנות כרטיסים למשחקים של נאנט ולעוד אירועי ספורט באתר הזה.

לקריאה נוספת – בלוגים על נאנט

מחשבה 1 על “כל המידע על חופשה בנאנט”

 1. פוסט סיכום ביקור בנאנט- 4 ימים מלאים (ועוד יומיים לטיסות) תאריכים 6.5.19-11.5.19
  זוג + שני בנים (11,15) .
  מזהירה- ארוך .. היה זמן לכתוב בטיסה.
  טיסות באיזי ג'ט- מאד נוח, מטוסים חדשים, מקום מרווח יחסית לרגליים. הבאנו לטיסות אוכל חטיפים ומים (בהלוך- מים מהבית. בחזור קנינו מים בדיוטי במכונות האוטומטיות אחרי הבידוק). הטיסות יצאו בזמן – נחיתה ב 23:20 (שעון צרפת) ותוך רבע שעה(!) מהירידה מהמטוס כבר נכנסנו למונית שעמדה בשורת המוניות ביציאה מהשדה (40 אירו) ונסענו לדירה שהזמנו בבוקינג, במרכז העיר העתיקה ליד כיכר רויאל. מיקום מעולה ממש במרכז העניינים. דירה נוחה מאד (סלון ו 2 חדרי שינה, מכונת כביסה, מטבח מאובזר שבישלנו בו ארוחות קלות)
  הטיסה חזרה -יותר קצרה ונחתנו 45 דקות לפני הזמן.
  יום 1 – סיור במרכז העיר העתיקה, כיכר רויאל , ביקור בfnac (חנות ענקית ליד הכיכר לאלקטרוניקה ומוצרים מדליקים לילדים ונוער). ביקור בטירה (שאטו דוכסי בארטן) , צפינו מהטירה במגדל בית החרושת Lu של "פתי בר" , קתדרלה סן פייר סן פול, כנסיית הצלב הקדוש עם החצוצרנים בראשה, ובאיזור העתיק שמלא בחנויות ברים ובמסעדות. סיימנו בגנים הבוטניים המהממים ומשם לקחנו "אובר" לדירה.
  יום 2- קנינו כרטיסים לתחבורה ציבורית ל 24 שעות(22 אירו לארבעתנו). נסענו בחשמלית קו 1 לכיוון מערב וירדנו בתחנת Gare maritime , וחצינו את הכביש לתחנת המעבורת Navibus (כלול בכרטיס התחבורה הציבורית, שיט יוצא כל 15 דקות בערך, ואורך 10 דקות) כדי להגיע לכפר הדייגים עם הבתים הצבעוניים Trentemoult. שוטטנו בכפר וצילמנו המון, וישבנו במסעדה איטלקית מקסימה. ובסוף חזרנו עם המעבורת חזרה. ליד המעבורת עלינו לספינת התותחים "מאדם מילה ברז" לסיור. היה ארוך, בצרפתית, ואחרי 15 דקות התייאשנו ויצאנו החוצה.הזכיר קצת סיור בית ספר. בכניסה של מכירת הכרטיסים קנינו כמה מזכרות נחמדות .
  הזמנו "אובר" לחנות הספורט Decathlon ליד קניון אטלנטיס ( בפרברי העיר, 20 דקות נסיעה)- חנות ענקית, מסודרת מדהים. חזרה עם "אובר".
  יום 3 – ביקרנו בפארק המיכני של הפיל. ראינו את הפיל צועד מבחוץ – פשוט מהמם! אח"כ נכנסנו לגלריה של שאר המכונות וישר הזמינו את הילדים שלנו לעלות על העכביש הענק להפעלה שלו להדגמה לקהל- היה מרגש! המכונות מקסימות. בסיום הגיע הזמן לעלות על הפיל עצמו לסיבוב בפארק- היה ממש נחמד. משם הלכנו לשוק Telensac (ביום חמישי בלבד פתוח אחה"צ) אך רוב הדוכנים היו סגורים. אכלנו בדוכן טורקי פיתה טעימה וחמה שהוכנה במקום עם מילויים שונים, (מרוב התלהבות חזרנו לאכול שם שוב למחרת בבוקר), והלכנו לחנות המפעל של הפתי בר שנמצאת ממש ליד וקנינו מזכרות ופתי בר ממש טעים! חמאתי ופריך. מומלץ לקנות כמה חבילות לארץ..
  יום 4 – פתחנו את היום בפסאז פומארי המפואר ובחנות השוקולד המדהימה שיש בו. יש כמה חנויות של פריטים מעוצבים מקסימים – שווה שוטטות וקניה של שוקולד ופריטים קטנים. המשכנו לאיזור השוק והגן הבוטני שקרוב אליו- מלא סירות בתעלות , ברים ובתי קפה וממש נחמד להסתובב שם. המשכנו למגדל הגבוה בעיר Le Nid לתצפית על העיר בקומה ה 32 מנוחה ושתיה חמה בבר שנמצא במקום. המקום מקסים מעוצב כ"קן" של חסידה ענקית עם כיסאות ושולחנות מעוצבים כביצים.
  סיום היום – בטיול באזור העתיק ליד הדירה ומסעדת סושי מעולה.
  * מזג האויר היה קריר, קצת רוחות – מומלץ מעיל רוח וכובע/צעיף קל.
  * דיוטי פרי- קטן ונמצא אחרי הבידוק הבטחוני ולפני העליה לgate. אנחנו פספסנו אותו כי חשבנו שנמצא עוד דיוטי בהמשך בהמתנה לגייט- אך היו שם רק מכונות לשתיה קלה/חמה וחטיפים.
  * מומלץ להגיע לשדה בנאנט 3 שעות לפני הטיסה. היה תור ארוך והבידוק לקח הרבה זמן. לטיסות לישראל מוסיפים גם בידוק בטחוני.
  בסה"כ יעד נחמד, אפשר למלא 4 ימים בכיף ולשלב ישיבה בבתי קפה ומסעדות- העיר תוססת והאיזור העתיק מלא תיירים ואוירה שמחה! נהננו מאד!

  הגב

כתיבת תגובה