השכרת רכב ברומניה

רכבים בתוך סמארטפון

אם אתם מתכננים לעשות טיול עירוני ברומניה אתם לא צריכים לשכור רכב, ואולי אפילו יהיה לכם יותר נוח להסתובב בלי רכב ולדאוג לחנייה. התחבורה הציבורית ברומניה היא סבירה. לכן, מי שמטייל בתוך בוקרשט לא צריך רכב. אבל, חלק גדול מאוד מהנופשים ברומניה מתכננים טיול רחב יותר אל מרחבי הטבע היפים של רומניה או בין ערים שונות. במקרה כזה השכרת רכב היא מאוד כדאית. הדרך הנוחה ביותר מבוקרשט לבראשוב היא עם רכב.

המחירים של שכירת רכב ברומניה הם יחסית זולים למחירים בארץ. יש ברומניה כל מיני סוכנויות מקומיות ובינלאומיות שניתן למצוא דרכן שכירות של רכב. הניסיון שלנו אומר שבדרך כלל המחירים הטובים ביותר לשכירת רכב נמצאים באתר של rentalcars. האתר הזה הוא אתר שנותן השוואת מחירים בין סוכנויות הרכב השונות. המחירים באתר הזה כמעט תמיד יותר נמוכים מאשר האתרים של סוכניות הרכב המקומיות.

אני מציע להשוות את האתר הזה לאתר נוסף של השכרת רכב בשם qeeq. האתר הזה מצליח לתת מחירים נמוכים, אבל הייתרון הגדול שלו הוא בכך שהוא מאפשרגם בתוספת מחיר לקנות ביטוח מוגדל או ביטוח מלא דרכו, ולמי שרוצה ביטוח מלא זה חיסכון גדול. האתר הזה מאפשר לנרשמים גם לקבל הנחה במקרה שבו המחיר של ההשכרה יורד אחרי התשלום.

אם אתם אוהבים לנסוע בעזרת אופנוע ואתם רוצים לשכור אופנוע ברומניה כדאי לכם להכנס לאתר של bikesbooking כדי להשוות מחירים.

אחד היתרונות הגדולים שיותר של השכרה מחברת rentalcars היא העובדה שאתם יכולים לבטל את השכרת הרכב בדרך כלל עד 48 שעות לפני השכירות. לכן, גם אם יש סיכוי שבסוף התוכניות שלכם ישתנו אתם יכולים לשריין לעצמכם רכב.

חברות השכרת רכב ברומניה

על כל הסוכנויות אנחנו שומעים בדרך כלל המלצות ודברים טובים בצד מקרים של בעיות, אבל עדיין יש חברות השכרה שאנחנו מקבלים עליהן כמעט מיד המלצות וכאלו שהרבה פעמים יש איתן בעיות. יש ברומניה חברות השכרה בינלאומיות בצד חברות השכרה מקומיות. כמעט תמיד המחיר של החברות המקומיות יהיה יותר זול מהמחיר של החברות הבינלאומיות.

בין החברות הבינלאומיות אנחנו שומעים הכי הרבה המלצות חמות על אוויס וקצת פחות על סיקסט. על החברות Alamo ו- Firefly אנחנו שומעים גם לא מעט תלונות. נעבור לסקור את החברות המקומיות:

אוטונום Autonom – מומלצת

חברת רכב שאנחנו שומעים עליה לא מעט המלצות מאנשים ששכרו ממנה רכבים. השירות של הסוכנים של החברה הוא נוח ונעים, והם מגלים אדיבות ונכונות לעזור. הרכבים בכמעט כל המקרים שפגשנו היו מוכנים לנסיעה וזמן השהות בדלפקי החברה היה קצר. חלק גדול מהרכבים להשכרה ברומניה הם ברמה יותר נמוכה מרכבים מקבילים באירופה, והחברה הזו לא יוצאת דופן ולכן לפעמים שמענו אכזבה מרמת האבזור של הרכב או מהקילומטראז' הגבוה שלו.

קלאס ווגן Klass Wagen – מומלצת

באופן כללי, זאת חברת הרכב שאנחנו שומעים עליה הכי הרבה המלצות ברומניה. הרכבים ברוב המקרים היו ברמה יותר גבוהה מאשר ממוצע הרכבים ברומניה. רמת הניקיון של הרכבים הייתה גבוהה והשירות היה אדיב ומהיר. למרות זאת, שמענו מספר פעמים מלקוחות שהחברה מנסה מאוד ללחוץ על הלקוחות לקנות את הביטוח המורחב שלה באופן קצת אגריסיבי ולא נעים. אם אתם בכל מקרה מתכוונים לרכוש ביטוח דרך החברה או שאתם חסינים ללחץ של שירות לקוחות לא היינו מהססים פעמיים לשכור רכב דרכם.

דיירקט רנט Direct Rent – פחות מומלצת

על החברה הזו אנחנו שומעים דעות מנוגדות מאוד. מצד אחד, אנחנו מתרשמים שרמת הרכבים בפועל שם היא די טובה, והרכבים בדרך כלל נקיים. הבעיה הגדולה של החברה הזו היא ביחס של הצוות שהוא בדרך כלל לא נעים. הרבה לקוחות מתארים שהבדיקה של הרכב לפני ההשכרה היא ארוכה מאוד ונראה כאילו החברה מחפשת כל בעיה אפשרית כדי להאשים אץ הלקוחות בתקלות שיתגלו בסופו של דבר. זוהי חוויה מאוד לא נעימה והיא גם לוקחת הרבה פעמים זמן מאוד ארוך.

פרימיום Premium – לא מומלצת

זאת חברת ההשכרה שאנחנו שומעים עליה הכי הרבה תלונות בהשכרה ברומניה. אמנם יש לקוחות שיצאו מהחברה מרוצים אבל יצא לנו לשמוע הרבה מאוד תלונות על החברה. הרכבים במקרים לא מעטים היו במצב ממש לא נעים וטוב, הן מבחינת הניקיון והן מבחינת רמת הרכב, והיחס של הצוות היה במקרים רבים לא מספיק אדיב ונעים.

רכבים להשכרה

ביטוח על השכרת רכב ברומניה

הביטוח שאתם קונים מחברת ההשכרה כולל בתוכו גם רכיב של ביטוח, אבל צריך לקחת בחשבון שזהו לא ביטוח מלא, אלא הוא כולל רכיב של השתתפות עצמית במחיר גבוה מאוד (בדרך כלל מגיע לכמה מאות דולרים).

חברות ההשכרה מחייבות הרבה פעמים את הלקוחות על כל פגיעה או שריטה ברכב, וכך עלול להייוצר מצב שבו אתם משלמים בסופו של דבר מחיר מאוד גבוה על ההשכרה. חברות הההשכרה למינהן מציעות גם אפשרות לקנו מהן ביטוח מלא שבו אין בכלל השתתפות עצמית. לביטוח כזה קוראים בשפה המקצועית ביטוח excess. ניתן לעשות ביטוח כזה דרך חברות ההשכרה או דרך חברות חיצוניות.

אנחנו ממליצים לעשות ביטוח excess, ולא לסמוך על המזל. הנהיגה ברומניה היא לא כל כך פשוטה והסיכוי לבעיה קטנה ברכב הוא גדול. חברות ההשכרה ברומניה הן קשוחות הרבה יותר מאשר ההתנהלות של החברות במערב אירופה והן יחפשו כל שריטה הכי קטנה כדי לחייב אתכם.

ביטוח excess דרך חברת ההשכרה.

היתרון הגדול של ביטוח דרך חברת ההשכרה הוא בכך שאתם מקבלים ראש שקט לגמרי. בגלל שהביטוח הוא דרך חברת ההשכרה אז כשאתם מחזירים את הרכב, אתם יכולים להגיע בראש שקט, לתת את המפתחות של הרכב וללכת. חברת ההשכרה לא תעשה אתכם סיבוב לראות מה הנזקים של הרכב כי בכל מקרה אתם מבוטחים אצלם על כל פגיעה ברכב.

החיסרון הגדול של ביטוח דרך חברת ההשכרה הוא המחיר. המחיר של ביטוח כזה הוא גבוה מאוד, ובמקומות עם מחיר השכרה נמוך כמו רומניה, המחיר של הביטוח עלול להיות יותר גבוה מהמחיר של ההשכרה עצמה. בכל מקרה, כדאי לנסות לפנות לחברה לפני ההגעה למקום ההשכרה כדי לקנות ביטוח כזה, ולא לקנות בשדה התעופה, כי יש סיכוי גדול שהמחיר מראש יהיה קצת יותר נמוך מהמחיר במקום.

הפיתרון הזה מתאים למי שרוצה ראש שקט לגמרי ומוכן לשלם עליו.

ביטוח החזר השתתפות עצמית מחברה חיצונית.

אפשרות אחרת היא לקנות מחברה חיצונית את ביטול ההשתתפות העצמית. האפשרות הזו היא קצת יותר מסובכת. במקרה שבו תהיה בעיה לרכב, אתם תאלצו לשלם את הכסף לחברת ההשכרה, ורק אחר כך תוכלו לתבוע את חברת הביטוח ולקבל בחזרה את דמי ההשתתפות העצמית.

האפשרות הזו כוללת יותר התעסקות עם חברת ההשכרה. בדרך כלל, החברה תחפש הרבה יותר חזק את הפגמים שהיו לכם בנסיעה, וזה גורם לחוסר נעימות מסוימת ולעיכוב מסוים בהחזרת הרכב. אם יתברר שהייתה תאונה, יהיה לכם יותר עבודה בגלל שתצטרכו לשלם לחברת ההשכרה ורק אז תוכלו לתבוע את הביטוח, אבל בסופו של דבר אתם תקבלו את כל הסכום של ההשתתפות העצמית בחזרה.

הייתרון המשמעותי של האפשרות הזו היא בכך שהמחיר של הביטוח הוא נמוך באופן משמעותי לעומת מחירי הביטוח מול חברת ההשכרה. ניתן לעשות ביטוח כזה כהשלמה לביטוח הבריאות שעשיתם בארץ או מול חברת rentalcars, אם עשיתם מולם את ההזמנה של הרכב.

אני מעדיף לעשות את הביטוח של הרכב מול חברה בשם rentalcover שזה עיקר העיסוק שלה, והיא גם מציעה מחירים מאוד נמוכים עבור הביטוח.

קחו בחשבון שיש סיכוי שחברת ההשכרה תנסה ללחוץ עליכם בזמן ההשכרה לשנות את הביטוח ולעבור לביטוח שלהם. הם ינסו לטעון שלא תקבלו את כל הכסף מחברת הביטוח וינסו להשמיע כל מיני איומים. אל תתרגשו יותר מדי. הביטוח של החברה שלכם הוא מאוד טוב ולא שמענו בכלל תלונות.

דגשים בשכירת רכב ברומניה

 • כמו בכל אירופה המחיר של רכבים ידניים יהיה זול בהרבה מאשר רכבים אוטומטיים. אם אתם רגילים לנהוג על רכב ידני כדאי לשכור דווקא ידני. אם אתם לא רגילים לרכב ידני, גם אם בעבר נהגתם על רכב כזה, לא כדאי בהשכרה לקחת רכב ידני אלא אוטומטי.
 • הנסיעה בכבישים ברומניה עלולה להיות קצת מאתגרת כי רמת הכבישים הבין- עירוניים יותר נמוכה מהרמה של הכבישים בארץ. קחו בחשבון שגם מרחקים שנראים במפה קצרים עלולים לקחת הרבה זמן.
 • קחו בחשבון שהמחיר של ההשכרה כולל בדרך כלל רק את האפשרות הבסיסית. אם תרצו להוסיף נהג או להוסיף כיסא תינוק תצטרכו לשלם עבור התוספת אלא אם כן צויין אחרת בהזמנה.
 • אם לא עשיתם ביטוח דרך חברת ההשכרה כדאי לתעד היטב את הרכב מכל הצדדים. הדרך הטובה ביותר היא לעבור ולצלם את הרכב מכל כיוון אפשרי, גם במקומות שנראה לכם שאין שום בעיה.
שכירת רכב עם הילוכים

4 מחשבות על “השכרת רכב ברומניה”

 1. כתבה מעולה תודה! שכרתי רכב דרך חברת קלאס ואגן והיה מצוין. יש להם רכבים חדשים ונקיים כמו שנכתב ושירות ממש טוב. גם לי ניסו למכור את הביטוח שלהם אבל סירבתי כי רכשתי אותו באופן חיצוני. מצאתי מחיר מעולה דרך האתר קאר מאסטר, ממליץ לבדוק מולם כי הם עובדים בתור סוכני השוואת מחירים כמו רנטלקרס לדוגמא, אבל יושבים בארץ ונותנים שירות בעברית.

  הגב
 2. שכרתי רכב שבוע שעבר בארץ דרך רנטל קאר אצל קלאס ווגן ברומניה תעריף השכירות זול מאוד ביחס לארץ אך יש חובה או המלצה לרכוש ביטוח דרך חברת רנטלקאר התעריף גבוה יחסית ולא מכסה את כל האופציה הקיימת במשרדי החברה ברומניה לשלם ביטוח מקיף בעלות של כ- 40 ש"ח יותר מהמחיר שסגרתי באינטרנט כמובן תלוי בסוג הרכב למרות שציינתי בפני נציגת חברת הביטוח ששילמתי עבור ביטוח סכום לא מבוטל היא טענה ובצדק מבחינתם שאצלם אני מקבל ביטוח מלא ביום החזרת הרכב (לכן שילמתי תוספת על ביטוח הרכב כדי להיות בראש שקט ולא לרוץ שאזדקק להגיש תביעות מה שהבנתי שזה מאוד מסורבל ודורש מסמכים וכו' ) אני מחזיר את מצב הדלק כפי שקיבלתי ביום השכרת הרכב ומזוכה על הרכב כעבור 5 דקות.
  למזלי ובלי קשר לנאמר לעיל ולפני כל השיחה עם הנציגה על הביטוח וכו' קיבלתי רכב משופר במקום גולף פולו קיבלתי פורד גיפון חדש וגדול באותו מחיר שכירות שקיבלתי בארץ ללא הביטוח

  הגב
 3. היית ממליץ להשכיר רק משדה התעופה ולהחזיר שם או שאפשר לצאת משם ולהחזיר בעיר? או להפך להשכיר מהעיר ולהחזיר בשדה התעופה, במקרה שרוצים לבלות כמה ימים בעיר ולטייל כמה ימים

  הגב
  • יש חברות שעובדות רק באחד מהמקומותצ ןלכן עשוי להיות הבדל במחיר – שווה להשוות

   הגב

כתיבת תגובה