קום והתהלך בארץ – על הבלוג בא לי לטייל בארץ ישראל

מפל נחל סער
מפל נחל סער – תמונה מהבלוג

בשנה האחרונה מדי פעם אני כותב פוסט על בלוגרים ישראלים בתחום הטיולים. לדעתי, הקורא הישראלי עדיין לא יודע מספיק להעריך את הייתרון שניתן לקבל מקריאת בלוגרים ישראלים עצמאיים. בניגוד לקריאת אתרים מסחריים בבלוגים החיבור האנושי עם הכותב הוא הרבה יותר גדול וניתן הרבה יותר בקלות לזהות האם הטעם שלי דומה לטעם של הכותב. בקריאת בלוגים ניתן להיות מוגן באופן הרבה יותר טוב מהשיקולים המסחריים שעוטפים אותנו בלי הפסקה בעולם התוכן באינטרנט.

כמה שאני אוהב אותך ארץ ישראל

הבלוג של גיל אהרוני הוא אחד הבלוגים המקיפים ביותר בתחום של טיולים בישראל. בניגוד לחלק גדול מהבלוגים הישראלים שעוסקים בעיקר בטיולים בחו"ל, מתוך רצון להתמקד באווירת לייף סטייל, הבלוג של גיל מלא כולו באהבת הארץ. אין ספק שהבלוג מלא באהבה פשוטה לכל פינה ולכל מקום בארץ הזו. יש רגעים בקריאה של הבלוג של גיל שבהם אני נפעם מההתלהבות הגדולה שלו מהטיול.

הבלוג הוא מאוד נוח לשימוש. יש בבלוג כ200 פוסטים שמתארים טיולים שונים בארץ ישראל. הפוסטים כולם מחולקים לפי איזורים שונים בארץ ולכן ניתן לתכנן בעזרת הבלוג בקלות רבה את הטיול. בתוך כל פוסט יש הרבה מאוד המלצות על אטרקציות שונות שמצאו חן בעיני גיל. ניתן בקלות לצעוד בעקבותיו בטיול וגם ללכת למקומות הלינה או למסעדות שבהם הוא היה. תיאור הטיולים בבלוג הוא מאוד ברור וקל מאוד לשימוש. הרבה פעמים תיאורי טיולים הם מאוד מעניינים אבל לא מספיק ברור לקורא איך להצליח לעשות את הטיול בעצמו. הבלוג של גיל מתאר בצורה טובה את כל הפרטים הקטנים מסביב לטיול בבהירות.

בחלק מהפוסטים יש תיאורים מרחיבי דעת אודות הארכיאולוגיה באזור או על ההיסטוריה של המקום. גם התיאורים האלו כתובים בצורה נעימה ולא בצורה טרחנית או מתנשאת.

גיל אהרוני

המשפחה המטיילת

הבלוג ספוג כולו גם באוריה המשפחתית של הטיולים. גיל עצמו כותב בבלוג שאחד היתרונות הגדולים של טיולים היא היכולת לגבש חבורה ואין ספק שמהתמונות הרבות ומהתיאורים בבלוג עולה הלכידות המשפחתית המיוחדת שנוצרה לגיל, לשלומית אשתו ולשלושת הילדים. בחלק גדול מהפוסטים יש התייחסות לשאלה מה הילדים עשו תוך כדי הטיול, וכמות התמונות המשפחתיות היפות גדולה מאוד.

האהבה לטיולים הייתה קיימת בגיל הרבה שנים אבל את הפיתוח המשמעותי של האהבה הזו הוא עשה כבר עם המשפחה שלו. הם התחילו מטיולים פשוטים וקלים ועם הזמן טיילו גם בטיולים מסובכים הרבה יותר. אין ספק ששנים רבות של טיולים משפחתיים עוזרים מאוד לליכוד המשפחה והופכים להיות חלק מההגדרה שלה.

תמונות מהבלוג

בתרמיל ובמקל

בחלק לא קטן מהפוסטים ניתן גם לחוש בהתלהבות הפשוטה של גיל מהחוויה שהוא חווה. ההתלהבות הזו מובאת אלינו הקוראים ללא פילטר של הצטעצעות. למשל, גיל מתאר בחדווה לא מוסתרת את הפעם הראשונה שהוא גלש בחרמון. בכלל, האוירה של הבלוג היא לא אווירה של אתר תיירות מסחרי אלא של משהו מאוד אותנטי ונעים.

אווירת הצניעות הפשוטה מלווה גם את הטיולים עצמם. אלו לא טיולים של מעבר מאטרקציה לאטרקציה אלא של הליכה טובה בנופים היפים של הארץ. גיל עצמו מדגיש כמה הליכה טובה ובריאות וליציבה ולמצב הרוח. אין ספק שקריאה בבלוג הזה מחזירה לאווירה הטובה של ארץ ישראל הישנה והטובה.

גיל גם מוכן לספק שירותים למטיילים שקשורים לארגון טיולים, החל ממציאת הטיול המתאים, מציאת בתי מלון טובים, ארגון הדרכה ועוד. תחום נוסף שגיל מציע בו את שירותיו הקשור להקמת בלוגים, כתיבת תוכן ושיורתי שיווק דיגיטליים. בתור אחד הבלוגרים הותיקים ביותר בתחום אין ספק שהוא צבר ניסיון מאוד משמעותי בתחום.

ועכשיו זכות הדיבור לגיל

מה יש בבלוג?

המלצות על מסלולי טיול המובחרים והיפים ביותר שיש בישראל כל המסלולים בבלוג נבדקו ונבדקו על ידי גיל אהרוני שהוא מייסד הבלוג. בנוסף בבלוג ישנן המלצות על אטרקציות, בתי מלון, צימרים ומסעדות שגם הן נבדקו ונסקרו בקפדנות על ידי גיל ומוגשים לכם כהמלצה הכל בליווי תמונות והסברים מפורטים.

מה גרם לך להתחיל לכתוב את הבלוג?

לפני כעשור גיליתי שאני ומשפחתי מטיילים הרבה מאוד בארץ,בעיקר באזור הצפון, רציתי לתעד את הטיולים כמזכרת שהילדים (וגם שאנחנו) נגדל. במוסף גיליתי שאני מאוד נהנה לכתוב והתבטא באופן הזה שהבלוג מביא ומאפשר לי.

מה הדבר הכי מספק מכתיבת הבלוג?

חדוות היצירה, העזרה לזולת במציאת מסלולי טיול שהולמים את צרכיהם, הפרגון מהקהילה.

מה הטיול שהיה לך הכי משמעותי?

זה אמנם אבסורד כי הטיול הזה היה לפני שנים רבות ואינו מופיע כאן , אבל הכניסה למערת עלמה אשר בצפון באסור ריחניה ,מדובר על מערה אנכית שהכניסה אליה עם חבלים שמגיעים לקרקעית שלה מגלים נטיף שלמרגלותיו שלולית מים צלולה אליה הוא משתקף.

לאן עוד היית רוצה להגיע בעולם?

פתחתי בלוג נוסף שנקרא בא לי לטייל ברחבי תבל הוא עדיין בחיתוליו אך מקווה שבמשך השנים וגם שהזמן יותר יאפשר לי לכתוב יותר ולהגיע לדרום אמריקה ולתעד את הטיול בבלוג.

כתיבת תגובה