החיים יפים כל כך – על הבלוג הדוניסטית

לוגו בלוג הדוניסטית

אני ממשיך עם סדרת הסקירות שלי על בלוגים בנושאי טיולים. לדעתי, הציבור הישראלי עדיין לא מבין את היתרונות העצומים שיש בקהילת הבלוגים ולא משתמש מספיק בכלי הנפלא הזה. בלוגים נותנים הרבה מאוד פעמים סקירות רחבות ומשמעותיות על נושאים רבים דרך עיניים לא מסחריות, ולכן ניתן לקרוא בהם חוויות בגובה העיניים.

הפעם, יש לי כבוד מיוחד לכתוב על תמר ליבוביץ׳ גולן מהבלוג HEDONISTIT. תמר היא לא רק בלוגרית מעוררת השראה בפני עצמה, אלא do מרכזת מסביבה קהילה שלמה של בלוגריות מתחילות, ועוזרת להן לעשות את הצעדים הראשונים שלהן בעולם הבלוגים. קשה להאמין שתמר בעצמה התחילה לכתוב בלוג לפני כשלוש שנים. היום ממש קשה לראות את הקהילה המתפתחת הזו בלעדיה.

תמר התגלגלה לכתיבת בלוגים בעצמה באופן לא מתוכנן. אחרי שהיא ובן זוגה עברו לאילת בעקבות העבודה שלו. היא לא הצליחה למצוא עבודה במקצוע שהיא בחרה לעצמה, ולכן חיפשה משהו לעשות וגילתה את עולם הבלוגים. אין ספק שהעולם של הבלוגים והיזמות מתאים לה, ואנחנו כולנו הרווחנו. היום הבלוג הוא העסק שלה והיא מצליחה דרכו לנהל קריירה עצמאית ובלתי תלוייה במקום המגורים.

לדעת להנות מהחיים הטובים

הבלוג עצמו של תמר עוסק בחיים הטובים באופן רחב, כולל לייף סטייל, אוכל, אופנה, טיולים, קניות ועוד הרבה נושאים. הבלוג פונה באופן מובהק לנשים. אני חייב לציין כגבר, שמתעניין בחלק מהדברים שתמר כותבת עליהם, שהפנייה אל הקוראים בפוסטים בלשון נקבה, יוצרת אצלי תחושה מאוד משונה. סיפרתי על התחושה הזו לבנות הגדולות שלי שאמרו שסוף סוף אני מרגיש את מה שהן מרגישות כל הזמן, וקיבלתי שיעור קטן בצניעות מהפמניסטיות הקטנות שלי.

האווירה ששולטת בבלוג היא אווירה של חיים טובים ונעימים. הרבה מאוד פעמים כשאני פוגש בלוגים שעוסקים בלייף סטייל יש בהם נימה מתנצלת שמוציאה קצת את החשק לקרוא. תמר חפה לחלוטין מהתנצלות על כך שהיא אוהבת את ההנאות הקטנות והגדולות של החיים. השם המפתיע של הבלוג (הדוניסטית – רודפת הנאות) מבטא באופן ברור שהנאות החיים נמצאות בבלוג הזה על השולחן בלי להחביא אותן.

תמר ליבוביץ גולן

מצד שני, ההנאות מובאות בטעם טוב ועדין, באופן כזה שלא יוצר תחושה של הגזמה ובוטות שלפעמים מקושרת להנאות. למרות הכתיבה על הנאות ויופי הרושם הוא לא של רדיפה אחרי הנאות שטחיות, אלא אחרי טעם אנין ומשובח. קריאה בבלוג לא יוצרת הרגשה של התנשאות או של מרחק ביננו כקוראים לבין תמר, ונראה שתמר נמצאת ממש עם הקוראים שלה בשותפות אמיתית ופשוטה.

היכולת לאזן וליצור בלוג של חיים טובים ולא להיגרר למקומות נמוכים היא יכולת מופלאה שהרבה מאוד מבעלי הבלוגים בנישה הזו נופלים בה. חלק מהבלוגים בתחום נותנים תחושה של תפלות וחלקם של בהמיות. אני יכול לקרוא בבלוג של תמר למשך זמן ממושך ולהרגיש בסוף הקריאה יותר משוחרר ומוכן להנות מהחיים.

טיולים מלאי הנאה

אותי בעיקר מעניינים הפוסטים שעוסקים בטיולים שנושקים לנושאים שאני מתעסק בהם. תמר טיילה בהרבה מאוד מקומות בעולם ואפשר למצוא מקומות רבים ומגוונים שבהם הפוסטים עוסקים. (הייתי מוסיף אולי תפריט יותר ברור שמאפשר לדפדף בין הפוסטים השונים לפי איזורי הטיול). גם האופי של הפוסטים הוא מאוד מגוון. יש פוסטים שקשורים לתכנון טיול, יש פוסטים שנותנים מדריך מפורט למקום מסויים, יש פוסטים שמתרכזים בעיקר בתמונות וגם כאלו שעוסקים בזוטות שסביב הטיולים כמו מה כדאי ללבוש או לאכול.

תמונה מטוקסנה

חייבים ליחד דיבור על התמונות המרהיבות שמלוות את הבלוג. התמונות הן מאוד יפות מהבחינה המקצועית ורואים שכל תמונה פורסמה רק אחרי מחשבה ועבודת עריכה טובה. בבלוג ניתן למצוא גם פוסטים שמלמדים איך להצליח לצלם תמונות כאלו משובחות.

אבל גם בתחום הזה הקסם הגדול הוא דווקא באווירה שהתמונות משדרות. התמונות מצליחות לשדר אווירה מאוד דומה לפוסטים עצמם, ומצליחות להעביר את ההנאה הפשוטה שיש לתמר בטיול, בלי להתרברב ובלי להגזים. כשרואים את התמונות נראה שלא צריך להיות מסובך מדי להנות מהחיים.

אני אוהב לקרוא את הבלוג הזה כשאני זקוק קצת להתחבר לצד באישיות שלי שרוצה להצליח להנות בפשטות מהחיים. הרבה פעמים עוזר לי לקרוא פוסטים של תמר על הטיול לפני שאני יוצא לטיול שלי. הקריאה עוזרת לי להסיר מעלי תחושות כבדות שמלוות אותי בחיים ומאפשר לי להתמסר להנאה של הטיול. אחת הבעיות הקשות שלי בטיולים היא שאני סוחב על גבי יותר מדי מחשבות וזכרונות ואני זקוק למבט המשוחרר שיש בשפע בבלוג הזה, בפוסטים ובתמונות.

קהילת הבלוגריות

כמו שכתבתי בהתחלה, תמר הצליחה בשנים האחרונות לתפוס מקום של כבוד בקהילת הבלוגרים כאחת המנטוריות המשמעותיות ביותר בתחום. בקבוצת הפייסבוק שלה (The Blogging Babes – קהילת הבלוגריות הישראלית) היא מחלק עצות רבות לנשים (וגם למעט גברים…) שרוצות להתחיל לכתוב בלוג. האווירה בקהילת הפייסבוק היא מאוד נעימה.

רחוב ביפן

תמר גם יצרה מספר מדריכים חינמיים שמאפשרים למי שרוצה לעשות את צעדיה הראשונים בתחום ללמוד את הדברים באופן מסודר. ניתן גם למצוא בבלוג מדריכים בנושאים רבים משיקים לכתיבה כמו צילום, עריכה או קניית ציוד מתאים. כמו כן תמר עושה מדי פעם קורסים בנושאים האלו וניתן להירשם אליהם דרך הבלוג. הרבה מאוד מהפוסטים בתקופה האחרונה עוסקים בנתונים טכניים שעלולים לבלבל את כל מי שחדש בעולם הבלוגים כמו באיזה פלטפורמה עדיף לפתוח בלוג או איך ליצור מדיה קיט. הנושאים האלו כתובים בבהירות רבה והם אוצר שלא יסולא בפז לבלוגרים בתחילת דרכם.

הפער בין הרצון להתחיל לכתוב בלוג לבין העיסוקים הטכניים הרבים גורם להרבה אנשים לוותר על החלום היפה הזה, ותמר מצליחה לעזור לאנשים לדלג מעל הקשיים האלו. לאחרונה, הבלוג עוסק הרבה מאוד בנושאים האלו ואני מקווה שהם לא יחליפו באופן מלא את העיסוק בנושאים לייף סטייל.

כדאי לקרוא ולהנות.

כתיבת תגובה