כל המידע על סיגישוארה רומניה

סיגישוארה


מה לעשות בחופשה בסיגישוארה? ניסינו לרכז בשבילכם את האטרקציות העיקריות, המלונות המומלצים והטיולים היפים שיש בסיגישוארה ברומניה. אם אתם רוצים להוסיף עוד נקודת עניין או לתקן טעות, אתם מוזמנים להוסיף בתגובות.

סיגישוארה היא אחת הערים היפות של רומניה שנמצאת בחבל טרנסילבניה שבצפון רומניה. העיר העתיקה של סיגישוארה היא מהערים העתיקות שנשמרו בצורה הטובה ביותר באירופה, ולכן היא מושכת תיירים. העיר העתיקה הוקמה במאה ה12 על ידי סקסונים גרמניים שהגיעו לאזור למסחר ובמאות הבאות העיר הייתה אחד מאזורי המסחר המפותחים ביותר באזור.

מעבר לאטרקציות הנקודתיות, הרחובות של העיר סיגישוארה הם צבעוניים באופן יוצא מגדר הרגיל והם יוצרים אווירה קסומה. גם הנופים של ההרים מסביב מוסיפים לתחושת ההתעלות שהעיר יוצרת.

סיגישוארה היא אחת הערים היפות של רומניה שנמצאת בחבל טרנסילבניה שבצפון רומניה. העיר העתיקה של סיגישוארה היא אחת הערים העתיקות שנשמרו בצורה הטובה ביותר באירופה, ולכן היא מושכת תיירים. העיר העתיקה הוקמה במאה ה12 על ידי סקסונים גרמניים שהגיעו לאזור למסחר ובמאות הבאות העיר הייתה אחד מאזורי המסחר המפותחים ביותר באזור.

מעבר לאטרקציות הנקודתיות, הרחובות של העיר סיגישוארה הם צבעוניים באופן יוצא מגדר הרגיל והם יוצרים אווירה קסומה. גם הנופים של ההרים מסביב מוסיפים לתחושת ההתעלות שהעיר יוצרת.

אטרקציות בסיגישוארה.

 • החומה של סיגישוארה (Cetatea Sighisoarei). במאות ה14 עד ה16 הסקסונים ששלטו באזור חששו מפלישה של התורכים ולכן הם בנו מספר מגדלים מסביב לעיר העתיקה והחומה שלה כדי להגן על העיר מפני פלישה. לא כל מגדלי ההגנה שרדו אבל עדיין עומדים במקום תשעה מגדלים מתוך 14 מגדלים מקוריים, ושני מעוזים עם צריחים וחרכי ירי. מגדל השעון בכיכר המצודה הוא אחד המגדלים המרשימים ביותר, וניתן לקרוא עליו בפירוט בהמשך. חוץ ממנו כדאי לראות גם את מגדל עושי החבלים (Turnul Franghierilor) שהוא אחד הבניינים העתיקים ביותר של סיגישוארה, מהמאה ה13, את מגדל החייטים (Turnul Croitorilor) שהיה שייך לגילדה העשירה ביותר בעיר, ואת מגדל הסנדלרים (Turnul Cizmarilor). כמו שניתן להבין מהשמות של המגדלים העיר בימי הביניים הייתה בשליטה מלאה של הגילדות המקצועיות.
 • כיכר המצודה (Piata Cetatii). הכיכר הקטנה הזו הייתה המרכז של העיר, ורק לחלק מהגילדות המקצועיות היה זכויות למכור בכיכר הזו. בכיכר הזו נמצאים חלק מהמבנים היפים ביותר של העיר כמו מגדל השעון כנסיית הגבעה והמנזר הדומינקני.
כיכר השעון סיגישוארה
 • מגדל השעון (Turnul cu Ceas). נמצא בתוך כיכר המצודה. המגדל סגור בימי שני. זהו המגדל המרכזי שהגן על העיר העתיקה ושימש גם כבניין העירייה העתיק. המגדל היום כולל חלקים שנבנו בתקופות שונות כי הוא שופץ מספר פעמים בעקבות נזקים. בחלק העליון של המגדל יש שעון גדול שעשוי משני לוחות עץ עם פסלונים שעשויים מעץ שהגיע מהודו. למגדל יש גג יפה בסגנון הבארוק וארבעה צריחים קטנים שנועדו לסמל את האוטונומיה השיפוטית של העיר שהייתה בעלת זכויות אפילו להוציא להורג. כיום יש במגדל את המוזיאון להיסטוריה (פרטים בחלק של המוזיאונים).
 • כנסיית הגבעה (Biserica din Deal) בתוך כיכר המצודה. סגור בימי שני. זהו מבנה בסגנון בניה גותי, מהמרשימים באזור. כל הציורים בתוך הכנסייה הם משוחזרים אחרי שהציורים המקוריים נהרסו. מדרגות הלומדים (The Scholars' Stairs) הם מדרגות שהובילו מכיכר המצודה לכנסיית הגבעה, ויש להם מראה ארכיטקטוני מעניין. המדרגות נבנו כדי להגן על התלמידים בדרך לכנסייה בימי החורף.
 • המנזר הדומיניקני (Biserica Manastirii Dominicane). נמצא בתוך כיכר המצודה. הכנסייה הזו הייתה חלק ממערכת יותר גדולה של מבנים שנהרסו לגמרי, ומהם שרדה רק הכנסייה הזו. המבנה הוא מעניין מאוד, עם שני שורות של עמודים וחלונות, ויש בתוכו מספר חפצי אמנות עתיקים.
 • הבית של דרקולה (Casa Dracula). כתובת: Cositorarilor 5. הבית ששימש את הרוזן וולאד דרקול, יחד עם בנו וולאד השלישי, שבעקבותיו נוצרה האגדה של דרקולה. האמת היא שוולאד השלישי גר בבית הזה רק עד גיל 4. בגיל הזה המשפחה עברה לעיר טרגובישטה שברומניה, אבל כמו בכל מבנה שקשור קצת לדרקולה נוצר מוקד משיכה לתיירים. מעל לכניסה לבית יש דרקון שעשוי מברזל, כי הדרקון היה הסמל של המסדר שאליו השתייכה המשפחה. כיום יש בבית מוזיאון לכלי נשק עתיקים (פירוט בחלק של המוזיאונים).
בתים בסיגישוארה
בתים בסיגישוארה

מוזיאונים בסיגישוארה

ניתן לקנות כרטיס משולב לשלושת המוזיאונים העיקריים של העיר העתיקה: מוזיאון ההיסטוריה, חדר העינויים והמוזיאון לכלי נשק.

 • המוזיאון ההיסטורי (Muzeul de Istorie). נמצא בתוך מגדל השעון שבכיכר המצודה. סגור ביום שני. במוזיאון יש הרבה חפצים ישנים כמו רהיטים, מלאכת יד, אומנות ומוצרים רפואיים.
 • חדר העינויים (Camera de Tortura) בתוך מגדל השעון. חדר קטן שנמצא בתחתית של מגדל השעון שבו היו מוחזקים אסירים לצורכי עינויים בימי הביניים. חלק ממכשירי העינויים המקוריים מוצגים במקום. המקום מאפשר ממש לדמיין את התקופות הקשות של ימי הביניים.
 • מוזיאון לכלי נשק (Colectia de Arme Medievale). נמצא בתוך הבית של דרקולה. המוזיאון מציג כלי נשק מימי הביניים שהשתמשו בהם בעיר ובסביבתה.

מלונות מומלצים בסיגישוארה

 • Hotel Korona – מלון ארבעה כוכבים עם חדרים ומרווחים שנמצא 7 דקות הליכה מהעיר העתיקה. במלון יש בריכה קטנה באמצע המלון. החדרים נקיים מאוד. ארוחות טובות. אין מעלית במלון.
 • Hotel Bulevard Sighisoara – מלון בוטיק עם חדרים מאוד גדולים שנמצא ממש ליד העיר העתיקה. עדיף לבקש חדרים שפונים לעיר. הארוחה במלון טובה מאוד. בדרך כלל בחדר מחכה בקבוק יין מתנה. אין מעלית. למלון עצמו אין חנייה אבל מול המלון יש חנייה ציבורית שניתן לחנות בה במימון המלון. ההמלצה המובילה שלנו למלון בעיר
 • Hotel Central Park – מלון נעים שנמצא במיקום נהדר ליד העיר העתיקה. המסעדה של המלון היא מסעדת שף.
 • Hotel Restaurant Imperial – מלון יחסית חדש שנמצא במרחק של כ10 דקות הליכה מהעיר העתיקה. קרוב למלון יש קניון ושוק.
 • Cosbuc Residence – פנסיון יפה שנמצא ממש ליד העיר העתיקה. הזוג המארח מקסים ומסביר פנים. שימו לב שלחלק מהחדרים אין שירותים ומקלחת צמודים. מקום נהדר למי שמחפש מקום אירוח עם אוירה ביתית.
 • Casa Lily – חדרים נוחים ומאובזרים בסגנון יפני קרוב למרכז העיר.

טיולים באזור של סיגישוארה

 • הכנסיה המבוצרת של ססקיז. נמצאת במרחק של 20 דקות נסיעה מסיגישוארה. אתר מורשת עולמי של יונסקו. הכנסייה היא חלק משרשרת ארוכה של כנסיות מבוצרות שהסקסונים הקימו כדי להגן על הדרכים בעיקר מפני פלישה תורכית. הכנסייה המבוצרת הזו היא מהמאה ה15, והיא שימשה גם כנגרייה וספקית עצים גדולה. המבצר הוא מאוד יפה וגדול. חלקי המיגון של המבצר משתלבים באופן יפה בתוך המבנה.
ססקיז
 • הכנסיה המבוצרת של בירטן. נמצאת במרחק של 40 דקות נסיעה מסיגישוארה. אתר מורשת עולמי של יונסקו. המבצר נמצא במרכז העיירה על גבעה עם חומות גבוהות ומבוצרות, עם מגדלים ושערים. המגדלים מסביב למבצר עצמו הם מאוד יפים ומרשימים.
 • העיר מדיאש. נמצאת במרחק של 40 דקות נסיעה מסיגישוארה. עיר ימי ביניים יפה עם הרבה כנסיות יפות.
 • העיר טרגו מורש. נמצאת במרחק של כשעה נסיעה מסיגישוארה. בירת המחוז של מחוז מורש. עיר מימי ביניים מאוד יפה שיש בתוכה הרבה מקומות יפים כמו ארמון אפולו, הפרפיקטורה הישנה ומבצרי יפים מאוד מתקופת ימי הביניים.
 • העיר סיביו נמצאת במרחק של שעה וארבעים דקות מסיגושארה. פרטים מלאים על העיר במסביב לעולם סיביו.
 • העיר בראשוב נמצאת במרחק של שעה ושלושת רבעי מסיגושארה. פרטים מלאים על העיר במסביב לעולם בראשוב.

כתיבת תגובה