לתפוס את הרגע – על הבלוג חלומות באופק

רחוב בתאילנד

הבלוג של אורלי אופק חלומות באופק מאפשר לכולנו להציץ לתוך הטיולים של המשפחה כולה, ולהצטרף לחוויה של אנשים שהטיולים אצלם היא לא רק דרך לברוח לחופשה, אלא אחת ההנאות הבסיסיות ביותר של החיים, ולכן הטיולים מתוכננים היטב מראש ואפילו בני המשפחה מקבלים לפעמים שיעורי בית כדי ללמוד על הטיול כמו הליכה להצגה.

תמונות מתוך האופק

הדבר הראשון שבולט בבלוג של אורלי הם התמונות המדהימות. אפילו בזמן שאין לכם כח לקרוא יותר מדי ובכל זאת אתם רוצים קצת להתחבר לאווירת החופשה אפשר לעבור על הרבה מאוד פוסטים בבלוג הזה ופשוט להתרשם מהתמונות היפות. אמנם, אורלי היא לא צלמת מקצועית אלא חובבת, אבל דווקא בגלל זה יש קסם מיוחד לתמונות.

אני מאוד אוהב אתרים של צלמים מקצועיים, אבל אני מעדיף תמונות מבלוגים שיש בהם צילום טוב. בניגוד לדפדוף שלי בבלוגים של צלמים מקצועיים, שמאוד מרשימים אותי אבל נראים רחוקים מחווית הטיול שלי, הצילומים בבלוג הם מצד אחד ב"גובה העיניים" של התייר הממוצע, ומצד שני הם מצליחים ללכוד את הרגע באופן יוצא דופן. חלק מהתמונות לא צולמו על ידי אורלי עצמה אלא על ידי בני משפחתה.

ניתן למצא בבלוג גם עצות איך לסדר את התמונות שצילמנו בטיול באלבומים דיגיטליים. האמת היא שאני עצלן בטבעי ולכן חלק גדול מהתמונות שאני מצלם בטיולים פשוט שוכבות להן במחשב אחרי שהורדתי אותן. בסופו של דבר, העצלנות גורמת לכך שאני לא מצלם הרבה בטיולים, והעובדה הזו יוצרת אצלי חוסר כשאני רוצה להיזכר באווירה של החופשה שהייתה, וחבל.

העצות של אורלי מתחילות מתכנון הטיול עצמו (לארוז בגדים אדומים – לא עלה מעולם על דעתי), וממשיכות בעצות שיעזרו לכם להזכר בטיול אחרי זמן, כמו לצלם אוכל ואת השלטים בכניסה לאתרים.

אם לא נאט, לא נביט, לא נשים לב לפרטים, לא נגיע לארץ חדשה

אחת העצות בנוגע לתמונות קשורה ליכולת לשים לב לפרטים הקטנים תוך כדי הטיול. ניתן למצוא בפוסט כל מיני פרטים שתשומת הלב אליהן יכולה לגרום לכם לפתוח את העיניים ולראות פרטים קטנים שכדאי לצלם אותם (כמו פנסי רחוב, אופנועים ועוד).

העצה הזו נראית לי משמעותית מאוד גם למי שלא מחפש תמונות טובות בטיול. מי שיתרגל לשים לב לפרטים הקטנים והמיוחדים בטיול ירוויח לא רק תמונות טובות אלא גם הטיול עצמו ישתדרג לחלוטין.

חלק גדול מההבדל בין מטיילים שונים הוא ביכולת להבחין בפרטים הקטנים. יש אנשים שמטיילים ומחפשים לעשות צ'ק ליסט על הדברים הגדולים בטיול והם רואים רק את הדברים הגדולים והמרשימים שנועדו ללכוד את עיני המטיילים, ויש כאלו שהעיניים שלהם נפתחות תוך כדי הטיול והם רואים פרטים קטנים ויפים של החיים שחולפים לידנו ביום יום בלי שנשים את ליבנו אליהם. כשאני חוזר מטיול טוב אני מרגיש שהמבט שלי על המציאות התחדד והעולם כולו חי הרבה יותר.

הבלוג חלומות באופק מלא בתמונות שהדבר הראשון שבולט בהם הם הפרטים הקטנים שהוא מצליח לתפוס. כשאני נוסע לטיול אני מחפש דברים שייתנו לי השראה לקראת הטיול כדי שאני אצליח לצאת מחיי היום יום הרגילים לתוך מצב של טיול, והאתר הזה עם התמונות הנהדרות שלו ממש מכניס לאווירה הזו.

ללוות את הטיול

עוד דבר מאוד מעניין בבלוג של אורלי הוא הליווי של כל הטיול מרגע החלום על הטיול מראשיתו, לאורך כל הטיול כולו. יש הרבה מאוד בלוגים שבוחרים באלו חלקים להתמקד ויוצרים תחושה של טיולים שונים מהטיולים הרגילים של הקוראים.

בחלומות באופק אפשר קרוא גם על המקומות המוצלחים יותר וגם על הנקודות הפחות מוצלחות. אפשר להבין מה היה הרציונל מאחורי התכנון של הטיול ואלו דברים התפתחו במשך הטיול. העובדה הזו יוצרת קודם כל אווירה חזקה של אוטנתיות ושל כנות, אבל היא גם יכולה לעזור מאוד למי שרוצה לתכנן טיולים בעצמו בעקבות הבלוג.

בכלל, יש ייתרון לבלוגים של טיילים חובבים בתכנון טיול לעומת אתרים מקצועיים כי דרכם ניתן להתחבר יותר טוב לתכנון של הטיול המציאותי שלי ולא רק לחשוב על תכנון טיול מדומיין ומקצועי שלעולם לא יקרה.

בהרבה מהפוסטים ניתן למצוא הרבה טיפים גם על אזורי הטיול, אבל גם על דברים כלליים יותר כמו איך יוצרים טיול משפחתי יותר טוב, איך לתכנן נכון את הטיול, איך להתנהל בתחבורה ציבורית ועוד.

הולנד

רשות הדיבור לאורלי.

ביקשתי מאורלי לענות על מספר שאלות לגבי הבלוג שלה.

מה יש בבלוג?

בבלוג שלי תוכלו לקרוא על הטיולים המשפחתיים שלנו בחו"ל, עם שלושת ילדיי המתבגרים ובן זוגי. בכל סיפור טיול אני משתפת את הקוראים בדרך שעברנו – איך נולד החלום של אותו טיול, מה היו השיקולים שעמדו בבסיס תכנון הטיול, ואילו חוויות של פעם בחיים פגשנו במהלכו. בבלוג אני מפרטת מסלולים ומידע שימושי וחשוב, וגם טיפים חשובים לתכנון טיול חלומי. כל זאת, מתוך מטרה להביא ערך לקוראיי, לחלוק את הטוב ולתת השראה למשפחות נוספות כמונו, להגשמת חלומות הטיולים שלכם…

מה גרם לך להתחיל לכתוב את הבלוג?

הרעיון לכתוב בלוג טיולים נולד, כשהתחלתי לשתף את תכנוני הטיולים שלי עם חבריי הקרובים, וזכיתי לתגובות חמות ואוהדות והמון פירגון. אחרי התודות, הגיעה תמיד גם השאלה: "היעד שלנו לשנה הבאה הוא…, יש לך גם תכנון לטיול כזה?", ושוב שיתפתי עוד תכנון טיול שלי, ובעקבותיו הגיעו עוד תודות…
כשראיתי כי טוב, החלטתי להרחיב את מעגל התפוצה של סיפורי הטיול שלי, ולהנגיש אותם באופן המשלב את התכנון יחד עם החוויות והתמונות – והבלוג הוא בדיוק האמצעי שאיפשר לי לעשות זאת!
סיפור הטיול הראשון שכתבתי עליו סידרה של פוסטים בבלוג, היה על טיולנו הנפלא באוסטריה, שרציתי לשתף עם כמה חברים טובים שהתעתדו לנסוע לטיול דומה – והשמחה הגדולה שלהם על כך עודדה אותי להמשיך ולספר על עוד ועוד טיולים.

מה הדבר הכי מספק מכתיבת הבלוג?

הסיפוק הכי גדול הוא, ללא ספק, התגובות האוהדות והמפרגנות. כשפונים אליי קוראים שלא הכרתי קודם, בדברי תודה על כך שהבלוג שלי נתן להם השראה וסייע להם בתכנון הטיול המשפחתי שלהם, שהיה נפלא ומוצלח ביותר – אני מאושרת!

מה הטיול שהיה לך הכי משמעותי?

הטיול המשפחתי שלנו לאוסטריה, שהיה בהרכב רב-דורי יחד עם הוריי, ילדיי ובן זוגי, היה המשמעותי ביותר עבורי. חלמתי זמן רב לארגן עבורנו טיול שכזה, הן מבחינת יעד הטיול – וינה וחבל זלצבורג – והן מבחינת הרכב המשתתפים בטיול. זכיתי להגשים את חלומי אחרי שאמי האהובה התאוששה מתקופה מורכבת, בה התמודדה עם טיפולי כימותרפיה בעקבות מחלת הסרטן. בטיול זה חגגנו כולנו יחד את החלמתה, ונהנינו לא רק מכל היופי שראינו בטיולנו, אלא גם ובעיקר מהביחד המשפחתי.

לאן עוד היית רוצה להגיע בעולם?

לכל מקום שיש בו טבע ירוק, הרים נישאים עם פסגות מושלגות, נהרות שוצפי מים ואגמים תכולים… אך גם ערים שוקקות חיים, מפגש עם אוצרות תרבות ואמנות, ובעיקר – אנשים מעניינים!
חלומות הטיול שלי הם רבים ומגוונים: נורווגיה, יפן, הרי הרוקי'ס… וגם ערים מדליקות כמו מדריד, ברלין, הונג קונג ועוד…

רוצה להוסיף עוד משהו?

אני בוחרת לסכם בציטוט מספרו האהוב של דוקטור סוס: "אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים!". העולם הוא גדול, נפלא ומרתק, עשיר בנופים, תרבויות ואנשים מעניינים, והדרך הטובה ביותר ליהנות מכל אלה היא פשוט – לצאת לדרך ולטייל!

כתובים בלוג ורוצים שאולי אכתוב גם על הבלוג שלכם? פנו אלי למייל avnet613@gmail.com

כתיבת תגובה