איך אפשר לטוס לברלין בפחות מ50 דולר?

ברלין היא עיר נפלאה לתיירות וזוכה בשנים האחרונות ליותר ויותר פופולריות בקרב הישראלים. בפוסט הזה אני אסביר איך אני מצליח כל פעם לנסוע לברלין בפחות מ50 דולר לכל כיוון. חלק מהשיטות שאני מציע ידרשו מחלק מהאנשים קצת יותר מאמץ אבל נראה לי שהמאמץ הזה משתלם כדי להצליח לחסוך בצורה טובה.

אם נוסעים מספר אנשים לברלין וחוסכים לכל אחד 100 דולר לכל כיוון החיסכון יכול לצאת מאוד משמעותי ויכול לקבוע אם תוכלו לצאת לעוד חופשה באותה שנה. באופן כללי כדאי להפנים שבעקבות מהפכת הלואו קוסט השתנה משהו בעולם התיירות וטיסה היא כבר לא דבר יוצא דופן וכדאי לחשוב על חיסכון גם במחיר של קצת נוחות.

טיסות ישירות לברלין עם Easyjet

בחלק מהחודשים ניתן למצוא גם טיסה זולה ישירות לברלין מתל אביב. בחודשי החורף יש חודשים מסוימים שאפשר למצוא טיסות לברלין במחיר של פחות מחמישים דולר אבל טיסות כאלו הם מאוד נדירות, ובחודשים העמוסים קשה למצוא טיסות כאלו. אם אתם מאוד גמישים בתאריכי הטיסה שלכם כדאי לבדוק בצורה טובה במנוע החיפוש סקייסקנר ולבדוק האם יש טיסה לברלין במחיר כזה. אם אתם לא יודעים איך משתמשים במנוע החיפוש סקייסקנר אז כדאי לכם לקרוא את המדריך שלנו.

הטיסות הזולות ביותר לברלין הן בדרך כלל של חברת Easyjet  ולא תמיד מנוע החיפוש של סקייסקנר מראה את כל הטיסות שלהם, בגלל מתחים שיש בין שתי החברות. לכן, כדאי גם לחפש גם באתר של Easyjet. בתוך האתר שלהם יש אפשרות לבחור תאריך לפי התאריך הזול ביותר וכך אפשר למצוא את הטיסות הזולות ביותר, אבל חשוב מאוד לשים לב שיש מספר שדות תעופה בברלין (SXF ו- TXL) ולפעמים המחירים משתנה בין שדות התעופה השונים ולכן כדאי לבדוק את המחירים בכל אחד משדות התעופה. לפעמים משתלם לטוס לשדה תעופה אחד ולחזור משדה תעופה אחר באזור ברלין וכך לחסוך יותר בטיסה.

טיסה לפוזנן והמשך ברכבת לברלין

ברוב החודשים אי אפשר למצוא טיסות ישירות לברלין במחיר מאוד זול והמחירים של טיסה לברלין בחודשי הקיץ הם בסביבות 150 דולר לכל כיוון לפחות, ולכן כדי לחסוך בכסף אני נוסע לפוזנן שבפולין ומשם אני ממשיך עם רכבת לברלין. הטיסות לפוזנן כמעט כל השנה הן מאוד זולות וניתן למצוא טיסות לפוזנן אפילו בעשרים דולר.

הטיסות לפוזנן נעשות על ידי חברת ריינאייר והמחירים שלהם יכולים לרדת אפילו לעשרים יורו, ובקלות רבה ניתן למצוא תאריכים רבים שבהם הטיסה עולה בסביבות ארבעים דולר. אחרי שמצאתי טיסה לפוזנן אני ממשיך ברכבת לברלין. הרכבת מפוזנן לברלין לוקחת פחות מארבע שעות עד לברלין והמחיר שלה הוא בין עשרים לשלושים יורו. כדי להזמין רכבת כדאי להיכנס לאתר הזה או לאתר הזה ולהזמין כרטיסים מראש לרכבת. ככל שתזמינו יותר מוקדם תקבלו כרטיס לרכבת במחיר יותר זול. מהניסיון שלנו כרטיסים במחלקה השנייה הם מספיק טובים והרכבת היא נעימה וטובה.

התחנה של הרכבת יוצאת מהעיר, ולכן צריך לנסוע משדה התעופה לתוך העיר פוזנן, ומשם לקחת את הרכבת לברלין. תחנת הרכבת נמצאת במיקום הזה, שנמצא במרחק הליכה קצר מהאזורים התיירותיים. אפשר לנצל את הזמן בין הזמן של הטיסה לבין הזמן של הרכבת לסיבוב קצר של כמה שעות בעיר פוזנן. מוזמנים לקרוא כאן מה לעשות בפוזנן.

האמת היא שאם נוסעים דרך פוזנן כדאי מאוד להאריך קצת את החופשה ובדרך לברלין או בדרך חזרה לישון לילה אחד בפוזנן כדי לראות את העיר הנחמדה הזו. כך אפשר להרוויח עוד מקום תיירותי נוסף באותו מחיר.

טיסות מעובדה לברלין בחורף.

אפשרות אחרת שמתאימה בעיקר לתושבי הדרום היא לטוס מעובדה לברלין במחירים מאוד זולים במהלך החורף. הטיסה מעובדה לברלין היא בדרך כלל במחירים ממש זולים ולא מעט פעמים היא מתחת לעשרים דולר. לרוב תושבי המרכז נסיעה עד לעובדה בשביל הטיסה היא מאמץ גדול מדי, אבל אם אתם גרים בדרום או שיש לכם בין כה וכה משהו לעשות באזור אילת או שאתם יכולים להקדים ולנפוש של יום באילת הפער במחיר הרבה פעמים יכול להצדיק את המאמץ.

אם אתם נוסעים מעובדה כדאי לכם לקרוא את המדריך שלנו לשדה התעופה בעובדה.

טיסה נעימה.

כתיבת תגובה