תכנון טיול עם בלוגים – ברלין ולונדון

בשנים האחרונות תופעת כתיבת הבלוגים בעולם הולכת ומתרחבת. מתחביב של יחידי סגולה, התופעה הופכת להיות נפוצה מאוד. כקוראים של בלוגים אנחנו מרוויחים הרבה בכך שאנחנו יכולים להכיר הרבה אנשים לעומק. יש לא מעט אנשים שאני ממש מכיר אותם בזכות העובדה שהם כתבו בלוג.

בלוגים בנושא תיירות

בתחום התיירות עולם הבלוגים עושה מהפכה של ממש. בדרך כלל כשאנחנו מתכננים טיול אנחנו קוראים אנשי מקצוע שכותבים מדריכים על הטיול שלהם והולכים בעקבותיהם. הרבה מאוד פעמים הקריאה הזו מאוד עוזרת אבל חסר בה את הפן האישי. כשאנחנו קוראים בלוג אנחנו שומעים חוויה של אדם רגיל שהוא ממש כמונו ואנחנו מסוגלים לקבל התרשמות הרבה יותר פשוטה מאפשרויות הטיול. מעבר לכך, קריאה בבלוג פורסת בפנינו את האישיות של הכותב, כך שאנחנו יכולים הרבה פעמים להתרשם האם הסגנון שלו מתאים לאופי שלנו. יש בלוגים שמהרגע הראשון של הקריאה אני מרגיש בהם בבית ואני מוכן לטייל אחריהם בלי חשבון.

להרבה מהמדריכים המקצועיים יש כל מיני אינטרסים שקשורים לעולם התיירות המקצועי, והתחושה בזמן הקריאה הרבה פעמים היא שלא בטוח שאנחנו מקבלים רק את ההתרשמות הנקייה. לעומת זאת בקריאת בלוג יש תחושה הרבה יותר ברורה של אדם מהשורה שממליץ לנו ללכת איתו לטיול, ואנחנו מרגישים יותר ביטחון שהעניין לא נובע מאינטרסים פרטיים שלו.

יש גם בלוגים שחושפים בפנינו צורות הסתכלות אחרות על טיולים בעולם מאלו שהכרנו, ולכן קריאה בהם מאפשרת לנו להרחיב את הדרך שבה אנחנו רגילים לטייל.

הפעם החלטתי להתמקד בבלוגים שעוסקים בערים בעולם. ההתמקדות במקום אחד מאפשרת לכותב להגיע למקומות ולהמלצות שהם מעבר לדברים שכולם מכירים. הרבה פעמים אפשר למצוא בבלוג כזה דברים שעושים אנשים רגילים שגרים במקום. הפוסט הזה מתרכז בבלוגים שעוסקים בברלין ובלונדון. בהמשך נכתוב עוד פוסטים על ערים אחרות.

ברלימאמא

ברלימאמא – בלוג של תמר גבלינגר. תמר היא מדריכת תיירים בברלין. היא גם אמא שמחפשת תמיד מידע לילדים שלה וגם בעלת עניין רב בעולם סביבי עם סקרנות לגבי אוכל, טיולים, שווקים וספורט.

הבלוג מרכז את כל הפעילויות שיש בברלין בזמן הקרוב. הבלוג הזה הוא ביקור חובה לכל מי שמטייל לברלין. ניתן למצוא בו המון פעילויות מקומיות שקורות בברלין בזמן אמת, החל מפסטיבלים גדולים וכלה בפעילויות שכונתיות או של הקהילה היהודית בברלין. הבלוג כולל בעיקר מידע על פעילויות מעניינות בברלין בסופ"ש – הדגש הוא "לכל המשפחה" אבל מדי פעם יש גם דברים שהם יותר עם אוריינטציה של מבוגרים. ממש קלאבינג או דברים שהם למבוגרים בלבד נכנסים לבלוג רק אם הם קשורים לחגים עבריים או בעלי רלוונטיות אחרת.

תמר מספרת שהיא התחילה לכתוב את הבלוג בעקבות הגילוי שהפעילויות שהיא מחפשת לילדים בסופ"ש בברלין יכולות לעזור לברלינאים ולתיירים שבאים לבקר בברלין. תמר מוסיפה שהיא מזמינה ליצור קשר איתה אם יש מידע שאתם לא מוצאים לגבי ברלין. היא כותבת גם "בהזמנה" ולפי שאלות שהיא נשאלת על ידי אנשים. ניתן לפנות לתמר גם דרך דף הפייסבוק שלה.

 

mayberlin

mayberlin – הבלוג של מאיה אונגר הוא בלוג שעוסק בעיר ברלין. מאיה, בת 34, אמא ליונתן וזוגתו של כריסטיאן, גרה בברלין כבר 6 שנים. מאיה מספרת שהיא מקבלת אינסוף בקשות להמלצות מחברים וחברים של חברים (וגם מזרים גמורים) ובעקבות כך היא החליטה לרכז את כל החומר שהיא שלחה לחברים לבלוג, וגם להוסיף המלצות חדשות בבלוג. כמו נשים רבות שכותבות בלוג,  היא התחילה לכתוב את הבלוג כשהיא הייתה בחופשת לידה וחיפשה תעסוקה, ולכן ניתן למצוא בו גם, מלבד המלצות, גם סיפורים אישיים על התמודדות של אמא טרייה עם תינוק חדש.

אני מאוד אוהב לעיין מדי פעם בבלוג הזה בגלל שיש לכתיבה של מאיה סגנון אישי נעים, ואפשר ממש להרגיש בקריאה של הבלוג את העובדה שמאיה מתגוררת במקום והיא לא רק תיירת. יש בבלוג פירוט רב על חגים שונים ואירועים בברלין, וגם מקומות שקשה להגיע אליהם דרך מדריכי הטיולים הרגילים.

בבלוג של מאיה ניתן למצוא המלצות אישיות, סיפורים אישיים על התמודדות עם תינוק חדש והחיים בברלין, מתכונים, צילומים ועוד. מאיה מוסיפה שבתקופת חופשת הלידה הבלוג התעדכן בצורה רציפה ומהירה אך כשיונתן גדל והיא חזרה לעבוד במשרה מלאה היא קצת זנחה את עדכון הבלוג מפאת חוסר הזמן. הבלוג עדיין רלוונטי ומלא במידע (עדכני ברובו) שיכול לסייע רבות למי שמתכנן טיול בברלין (יש גם פוסט מעניין על ספא קסום בצ'כיה). הרבה אנשים פונים אליה כל הזמן ומבקשים היא תמשיך לכתוב, והיא מבטיחה לכולם שזה יקרה, אולי לא באותה תדירות. אנחנו כמובן נשמח מאוד כשזה יקרה. יש למה לצפות.

בלוג MAYBERLIN

שאל לונדוני.

הבלוג שאל לונדוני של איתי הוא חלק מסדרת בלוגים שנקראת Ask a Local. כמו שהשם של הבלוג רומז יש כאן ניסיון לתת לנו מידע על לונדון מתוך נקודת המבט של תושב המקום. הרבה פעמים כשאנחנו קוראים מדריכי תיירים אנחנו מרגישים שאנחנו לא מצליחים לגעת בחיים עצמם של התושבים שגרים במקום.

הבלוג נותן הרבה מידע עדכני על לונדון. בבלוג יש הרבה מידע על מחזות זמר והצגות בלונדון וגם על מה לעשות בלונדון, אטרקציות ואיך להסתדר עם התחבורה הציבורית. הבלוג פחות מנסה לספר את הסיפור האישי של כותבי הבלוג.

הסיבה שבגללה אני נהנה מאוד מהבלוג הזה היא בגלל שהוא מצליח להמליץ על מקומות ובילויים שהם לא חלק מהשבלונה הרגילה של תיירים בלונדון, וזה נותן תחושה אמיתית של ליווי של מקומי בזמן הטיול. הבלוג הוא מקור מידע טוב מאוד לכל מי שרוצה ללכת להצגות ומחזות זמר בלונדון.

Londonim – לונדונים.

לונדונים – לונדון לא ללונדונים בלבד הוא שמו של בלוג של זוג ישראלים שגרים בלונדון. הם חיים בלונדון כבר 7 שנים ויש להם ילדה בת 4 וילד בן 2, שחושבים שהם בריטים חמודים. הוא עובד בפיננסים בסיטי של לונדון – היא עו"ד. הבלוג מציג תמונה מקיפה של כל הדברים שניתן לעשות בלונדון. בבלוג ניתן למצוא הרבה מאוד חוויות אישיות בדגש על אוכל, אומנות, טיולים בלונדון בפרט, ובאנגליה ואירופה בכלל. בני הזוג משתדלים לכתוב רק על דברים מעניינים שאפשר להמליץ לישראלים לעשות, כאשר בשנים האחרונות חשוב להם לכתוב על יותר תכנים kids-friendly. כמו כן, כדרכו של בלוג, תמצאו פה הרבה חוויות אישיות שלהם.

לשאלתנו מה גרם להם להתחיל לכתוב את הבלוג הם מספרים. "הבלוג למעשה התחיל בשביל הכיף, כאשר לפני 7 שנים (ופחות שני ילדים) עברנו ללונדון והחלטנו שאנו רוצים פלטפורמה לשתף את המשפחה והחברים בכל הדברים ה"מגניבים" שלבירה האנגליה הגדולה וחסרת השמש יש להציע לזוג "רווקים" נשוי טרי. עם הזמן הבלוג צבר יותר ויותר עוקבים, וקיבלנו הרבה פידבקים טובים כך שהחלטנו להתמיד במלאכה. היום קצת יותר קשה לנו לכתוב אבל אנחנו משתדלים פעם בחודשיים לפחות לעלות פוסט מעניין. הבלוג הוא באמת בשביל הכיף, אנחנו עושים את מירב המאמצים לשמור על תכן מעודכן ולספר על כמה שיותר דברים שאנו עושים. יש לנו גם עמוד בפייסבוק"

אני מאוד נהנה לקרוא את הבלוג הזה כי הוא ממש נותן תחושה של התייעצות עם אנשים מקומיים שהם חלק ממרקם החיים של לונדון, והוא נותן תחושה חזקה שיש הרבה מאוד דברים להנות מהם בלונדון.

לוגו לונדונים

 

לונדון מחכה לי

 לונדון מחכה לי הוא אתר של הדס חיימוב. הדס היא בוגרת תואר שני בתקשורת ועיתונאות של האוניברסיטה העברית בירושלים. היא עבדה כעיתונאית בישראל במשך 10 שנים ועברה ללונדון ב2012 וכיום היא מנהלת לקוחות בכירה בחברת טכנולוגיה. חשוב לה מאוד להדגיש שמדובר באתר ולא בבלוג והיא מבקשת להבדיל בין השניים. לדבריה, ההבחנה בין השניים מאוד חשובה.

"אני מגיעה מתחום העיתונות, כתבתי שנים לוואלה וynet, וישראל היום וכשעברתי ללונדון ראיתי שאכן יש הרבה בלוגים אודות העיר אבל אין אתר טוב שמרכז מידע אובייקטיבי. אני אישית לא קוראת בלוגים, פחות מעניין אותי לקרוא 250 מילה על מה מישהו חשב על מסעדה אחת ויותר מעניין אותי תקציר של חמשת המסעדות הצמחוניות/הבשריות/האופנתיות הטובות או הנחשבות ביותר. מאחר ולא היה אתר כזה, החלטתי לפתוח אחד והיום מבקרים בו יותר מ10 אלף משתמשים בחודש". הדס אומרת שהיתרון של האתר שלה הוא בכך שהוא האתר היחיד בעברית שמרכז את כל מה שצריך על מנת לתכנן ביקור בלונדון: אטרקציות, לינה, אוכל, בילויים, טיולי משפחות ועוד ועוד.

קריאה באתר של הדס מזמנת סקירה מקיפה של כל הנעשה בלונדון בתחומי הפנאי והתיירות בצורה מאוד מסודרת ונוחה. ניתן למצוא בתוך האתר את הסגנון המיוחד של הדס לאורך כל האתר. האתר נותן תחושה ברורה שהמטרה שלו היא רצון להקל על כל מי שרוצה לטייל באזור ומעוניין בעזרה תמציתית ויעילה.

לונדון מחכה לי

כתיבת תגובה