איך למצוא כרטיסי טיסה עם טעות במחיר?

ילדה בשדה התעופה

מדי פעם חברות התעופה וסוכני הנסיעות מפרסמות טיסות במחירים זולים מדי בטעות. מדובר במחירים זולים באופן שערורייתי שניתן לנצל אותם במהירות. זו תחושה נהדרת לצאת לטיסה ולדעת ששילמת מחיר נמוך מאוד ולא מתוכנן. כמובן, זה נעים לטוס בזול אבל עוד יותר נעים להרגיש שסידרת את המערכת.

כדי להצליח למצוא טיסות עם מחירי טעות צריך להשקיע לא מעט ולשבת הרבה ליד המחשב, אבל הטעם של ההצלחה הוא גדול, ולכן אנשים שאוהבים לחפש מחירים טובים יכולים להתייחס לזה כאל אתגר.

למה טעויות במחיר טיסה קורות עדיין היום?

לפעמים מדובר פשוט בטעות הקלדה תמימה. אחד העובדים של החברה הקליד במקום 1230$ רק 230$ ולכן המחיר הוא כל כך נמוך. טעות כזו קרתה השנה לחברת גוליבר שנאלצה להוציא עשרות מטיילים לספרד במחיר זול במיוחד. בעולם שיש בו כל כך הרבה טיסות שמתעדכנות כל הזמן לא מפתיע בכלל שטעויות כאלו קורות מדי פעם.

לפעמים הבעיה קשורה להמרת מטבעות. היום האתרים והסוכנויות מציעים את אותה טיסה במטבעות שונים וממירים את המטבע על פי המיקום השונה של האדם. לפעמים יש טעות ביחס ההמרה ויוצאים מחירים מצחיקים. כיוון שהמחירים האלה הם רק למשלמים במטבע מסויים לוקח לחברות זמן לזהות את הטעות. אגב, גם בלי קשר לטעויות תמיד כדאי לבדוק לפני התשלום האם יש הבדל בין המחירים במטבעות השונים – בדרך כלל יהיה יותר זול להזמין ביורו או בדולרים ולא בשקלים.

סיבה נוספת קשורה לכך שבשנים האחרונות חברת התעופה הוסיפו כל מיני היטלים על הטיסות כמו היטלי דלק כדי שאנשים שנוסעים בנקודות ומיילים יצטרכו בכל זאת לשלם משהו. השיטה הזו יוצרת סרבול ולכן לפעמים בטעות ההיטלים הללו לא מוכנסים למחיר ואנחנו מרוויחים מחירים מדהימים. המחיר של טיסה שירדו ממנה ההיטלים יכולה להיות זולה באופן משמעותי.

ברור שלא ניתן לחלוטין למנוע טעויות, ולכן טעויות ימשיכו לקרות. עבור חברות התעופה, המחיר של חיפוש בלתי פוסק אחרי טעויות יקר יותר מהטעויות עצמן.

עולם הטיסות הוא אחד מהשווקים המורכבים ביותר שיש היום, לכן סביר שבחלק מהטיסות תהיה טעות. הטעויות האלו לא כל כך נדירות בהתחשב בכך שיש אלפי טיסות ויש אלפי סוכנויות שמפרסמות אותם בעולם כל יום.

כמובן שברגע שחברות התעופה מגלות את המחיר שפורסם בטעות הן ימהרו למחוק את הצעת הטיסה הזו ויתקנו את המחיר ולכן אם נראה לכם שמצאתם מחיר כזה עליכם לפעול במהירות ולקבל החלטה לגבי הנסיעה. אם אתם ספונטנים מספיק אז תוכלו להרוויח בגדול. כמובן, שלא כדאי להתקשר לחברת התעופה לשאול לגבי המחיר כי זו עלולה להיות שאלת קיטבג שתגרום לכך שהם ימהרו לתקן את הטעות לפני שתספיקו להזמין. גם אחרי ההזמנה אל תתקשרו לחברת התעופה ואל תסבו את תשומת ליבם לטעות. כך תדאגו לכך שהסיכויים שההזמנה שלכם תכובד ייגדלו.

איך ניתן למצוא מחירי טעות?

כמובן שמציאת מחירים כאלה דורשת הרבה מזל וכח התמדה, ולא כל אחד מצליח למצוא טיסות כאלו, אבל יש מספר דברים שניתן לעשות. ישנם אתרים שמתמחים במציאת מחירים שניתנו בטעות. אני לא יודע איך הם מצליחים למצוא כל כך הרבה טעויות אבל עובדתית באתרים האלו מרוכזות המון טעויות. אני ממליץ בעיקר על שני אתרים: secretflying ואתר נוסף בשם fly4free. הבעיה היא ששני האתרים האלו מתרכזים בעיקר בטיסות שקשורות לאירופה וארצות הברית וכמעט ולא עוסקות בטיסות מישראל. בכל זאת ניתן לנצל את האתרים האלו ולמצוא בהם מחירים זולים משדות תעופה שזול יחסית להגיע אליהם מהארץ כמו למשל אתונה או רומא ולצרף טיסות לטיסות הזולות שהם מצאו.

כדי לסבר את האוזן, ביום שבו נכתב פוסט זה פורסמה באחד האתרים הללו טיסה מציריך לניו יורק ב96 יורו הלוך ושוב. במחיר כזה שווה לצרף טיסה מקדימה לציריך מישראל ולהמשיך לניו יורק.

טיסה מציריך לניו יורק עם מחיר טעות

חיפוש עצמי בסקייסקנר

סקייסקנר חודש שלם

אפשרות אחרת היא לחפש בעצמכם בעזרת מנוע החיפוש skyscanner. במנוע החיפוש הזה אפשר לראות מחירים של טיסות למקום מסוים בפריסה חודשית. גם אתרים אחרים מאפשרים מבט חודשי על הטיסות. מבט כזה מאפשר לנו בקלות לראות חריגה משמעותית מהמחיר הרגיל לאורך החודש. כל חריגה כזו יכולה להיות חשודה כמחיר שניתן בטעות ויכולה להביא אותנו לפעולה.

כדי להכנס לאפשרות הזו צריך להכנס למנוע החיפוש ל סקייסקנר ובמשבצת של התאריך לבחור את האפשרות של חודש שלם כמו בתמונה:

אם אתם רואים שכל הטיסות במהלך החודש עולות יותר מ400$ וטיסה אחת היא במאה כנראה שיש טעות (וגם אם זו לא טעות, עדיין המחיר זול באופן משמעותי). כמובן שמחירי טעות לא קורים כל הזמן ולכן נצטרך סבלנות רבה והתמדה כדי למצוא בעצמנו.

חריגה במחיר טיסה


לדוגמה, אני מצרף תמונה מתוך האתר thriftynomads של מציאת טעות בשיטה הזו. כל מי שיסתכל על הטבלה יוכל לראות שהמחיר שמוקף באדום זול באופן משמעותי מכל מחירי החודש. המחיר הוא של 108$ כאשר המחירים הזולים שניתן למצוא בשאר החודש עולים מעל 230$. (למעוניינים – עזרה בשימוש במנוע החיפוש סקייסקנר)

האם חברות התעופה מכבדות מחירים שפורסמו בטעות?

ברוב המקרים חברות התעופה מכבדות את הכרטוס כדי לשמור על השם הטוב שלהן ועל האמון בשיטות ההזמנה, אבל ב10% מהמקרים הן מבטלות את הטיסה. ככלל אצבע ניתן לומר שככל שהטעות הייתה קריטית יותר במחיר והזמן שלקח לחברת התעופה למצוא את הטעות היה ארוך יותר הנטייה הפשוטה של החברה תהייה לא לכבד את הכרטיסים.

בדרך כלל אחרי שקיבלנו אישור סופי חברות התעופה לא יבטלו את הכרטיסים אלא יכבדו אותם. בכל מקרה, ובמידת האפשר, עדיף להזמין מחירי טעות ישירות מחברת התעופה ולא מגורם מתווך כך הסיכוי שהטיסה תיכנס למערכת במהירות ותכובד עולה. גם אם הטיסה לא כובדה לא הפסדנו כלום. החברות יחזירו לנו את הכסף ששילמנו ולפעמים אפילו יוסיפו פיצוי מסוים בגלל אי הנעימות. בכל מקרה אם הטיסה בוטלה קרוב לזמן ההזמנה אין לנו מה לעשות בנידון. החוק מאפשר לחברות התעופה לבטל טיסות בגלל טעות במחיר.

לתשומת לבכם! אנו ממליצים, במקרה שהזמנתם טיסה עם מחיר לא הגיוני, לחכות מספר ימים לפני שמזמינים מלונות או להזמין את המלונות דרך בוקינג כשיש אפשרות לביטול בחינם. אם כבר עבר שבוע מההזמנה וקיבלתם אישור על קליטת הטיסה ניתן להיות רגועים ולהמשיך הלאה בהזמנת החלקים האחרים של החופשה שלכם. אנחנו מאחלים לכם הצלחה במציאת טיסות זולות.

אם מצאתם טיסה עם מחיר שננקב בטעות, אתם מוזמנים לשתף אותה בקבוצת הפייסבוק מסביב לעולם – טיסות בזול.

מוזמנים גם לקרוא על הדרכים שלנו למצוא מלונות בזול.

כתיבת תגובה