טיסות זולות משדה התעופה רמון ליד אילת

בתקופה האחרונה נפתחה בפני הטסים לחו"ל אפשרות חדשה – לטוס משדה התעופה ברמון. אמנם שדה התעופה ברמון הוא לא שדה תעופה גדול ונוח כמו שדה התעופה של נתב"ג אבל היתרון הגדול שלו הוא המחירים הנוחים שאפשר לקבל בו ממגוון חברות תעופה. ההפרש במחירים בין השדה ברמון לנתב"ג הם מדהימים, ולכן הטיסות מרמון זכו בתקופה האחרונה לאזכורים רבים בתקשורת הישראלית.

כמובן, שהבעיה הגדולה בטיסה מרמון היא הנסיעה לרמון, שקרובה יחסית לאילת, אבל לתושבי באר שבע והדרום וכמובן לתושבי אילת, זו יכולה להיות אפשרות מאוד טובה. אפשר לקחת בחשבון שזמן ההמתנה בשדה ברמון הוא הרבה יותר קצר מאשר בנתב"ג בגלל הגודל של השדה ולכן לתושבי הדרום ייקח בערך אותו זמן לטוס מעובדה כמו הטיסה מנתב"ג. גם לאנשים שגרים במרכז שווה לפעמים לבדוק את הפרשי המחיר ולהחליט אם משתלם להם לעשות את הנסיעה הזו עד רמון. הפער במחירים בין טיסות מרמון לבין טיסות מנתב"ג יכול להיות גדול מאוד. לפעמים אפשר לצרף לתחילת החופשה חצי יום באילת וכך להנות מהנסיעה.

חברות התעופה הזרות מטיסות תיירים ישירות לאילת ולכן הן מחפשות דרך למלא את המטוסים בכיוון ההפוך, ומכאן נובעים המחירים הזולים שיש בשדה התעופה של רמון. חלק גדול מהחברות שטסות מרמון עושות את הטיסות שלהם רק בחורף כי הן מקבלות עזרה כספית ממשרד התיירות על הבאת תיירים בחורף, כדי להעלות את העיר אילת על מפת התיירות העולמית. הזמנים הכי טובים בדרך כלל למציאת טיסות מאוד זולות לרמון הן נגד הכיוון של התיירים הזרים. אם יש טיסות שמגיעות לרמון לקראת סוף השבוע ויוצאות בתחילת השבוע שאחריו, אז כדאי לטוס עם הטיסות בכיוון ההפוך כי אלו הטיסות שחברות התעופה יודעות שיש סיכוי גדול שהן יהיו ריקות.

לאן ניתן לטוס מרמון?

לאן ניתן לטוס לטייל מרמון? יש מספר גדול של אתרים ברחבי ארופה שניתן לטוס אליהם בזול מרמון.

יש מספר טיסות לגרמניה: ברלין, ברמן, פרנקפורט, באדן באדן (היער השחור) ודיסילדרוף, למילאנו שבאיטליה, למספר יעדים בפולין: ורשה, גדנסק, פושנן וקרקוב, לוינה שבאוסטריה, לבריסל בבלגיה, לבודפשט שבהונגריה, לברסטיליבה בסלובקיה, לפראג בצ'כיה, לבוקרשט ברומניה, לקובנה בליטא, לאמסטרדם שבהולנד, לריגה שבלטביה, למדריד בספרד וללונדון שבאנגליה.

סך הכל מדובר בלא מעט אפשרויות כשהמחיר של רוב הטיסות הלוןך ושוב הוא מתחת למאה דולר ולפעמים מגיע אפילו למחירים הרבה יותר נמוכים כמו 30 דולר.

אם אתם מחפשים טיסות בעזרת אחד ממנועי החיפוש כמו סקייסקנר ואחרים, אתם צריכים לכתוב בשדה המוצא Ramon International או ETM. בחלק ממנועי החיפוש שדה התעופה של עובדה נקרא EILAT.

איך מגיעים לשדה התעופה ברמון?

ניתן להגיע לשדה התעופה ברמון ברכב. שדה התעופה רמון נמצא כרבע שעה נסיעה מאילת. מי שרוצה לנווט לשם בעזרת וייז יכול להכניס את הנקודה הזו. לשדה התעופה של עובדה יש מקום חנייה חינם צמוד אליו, והרבה מאוד אנשים מחנים את האכב בחניה הזו. החניה היא ללא תשלום אבל רשות שדות התעופה לא לוקחת אחריות על הרכבים. אנחנו לא שמענו עד היום על בעיה של פריצות בשדה אבל צריך לדעת שאין אחריות על הרכבים.

אפשרות אחרת היא לנסוע בעזרת קווים שונים של אגד שאת הפרטים שלהם ניתן למצוא כאן ולרדת בשדה התעופה. יש מספר קווים שנוסעים לעיר אילת ויש גם קווים שנוסעים צפונה לבאר שבע או לתל אביב. אפשרות נוספת היא להיעזר בשירות שאטלים שפועל בין אילת לעובדה בתשלום של 8$ ונמצא בקישור הזה. חברת ריינאייר מפעילה גם היא שירות נסיעות לאילת לכל מי שטס דרכה לרמון.

שדה התעופה ברמון הוא שדה תעופה מאוד קטן שיש בו מספר מועט של טיסות ביום וניתן להתעדכן על הטיסות באתר של שדה התעופה. בשדה התעופה יש חנות קטנה יחסית של דיוטי-פרי, מזנון, חנות בורגר ראנץ', חנות תכשיטים של ה. שטרן וחנות מזכרות של קיבוץ נאות סמדר, אולם ההנאה של טרמינל מודרני וגדול לא קיימת בו. אנחנו ממליצים לא להגיע מוקדם מדי לשדה התעופה אלא רק שעתיים – שלוש לפני הטיסה. אם אתם צריכים עזרה מיוחדת בנושא הקשור לשדה, מספר הטלפון של לשכת מנהל הנמל הוא  6363838 – 08.

מטוס של ריינאייר

אחת החברות העיקריות שמטיסה לעובדה היא חברת ryanair. חברת ריינאייר ידועה כחברת לאוקוסט שטסה בעיקר לשדות תעופה לא מרכזיים בעולם וכך מוזילה מאוד את העלויות. ניתן למצוא היום ברנאייר טיסות מעובדה לבודפשט, קובנה, ברטיסליבה וקרקוב. המחירים של טיסות ברנאייר הם מאוד נוחים ויכולים להגיע אפילו ל20$ לכיוון. ניתן למצוא למצוא טיסות רבות שלהם במחירים של 50$ לכיוון.

כמובן שההנחה הזו היא סיבה מאוד משמעותית להחליט לטוס איתם למרות חוסר הנוחות שבנסיעה לעובדה. אפשר לצרף לטיסה כזו לחופשה קצרה באזור אילת לפני הטיסה.

איקונגרפיה שדה התעופה עובדה

כתיבת תגובה