גאורגיה

גאורגיה הופכת להיות בשנים האחרונות מדינה עם הרבה מאוד תיירות. בינתיים המדינה היא לא כל כך מפותחת אבל היא בכיוון של התפתחות טכנולוגית מהירה.

בטומי היא העיר המתויירת ביותר בגאורגיה. יש בה שילוב מדהים של עיר יפה, בילויים, חוף ים ועוד הרבה אטרקציות שהופכות אותה לבחירה מאוד טובה עבור ישראלים רבים.

בטומי היא גם נקודת פתיחה לטיולים רבים ברחבי גאורגיה. אפשר למצוא הרבה טיולי כוכב שניתן לעשות מהעיר. בואו לקרוא את המדריך שלנו לבטומי.

עיר הבירה טביליסי היא גם עיר נהדרת לבילויים ולטיולים והיא הבחירה השנייה המקובלת על ישראלים שמחפשים נופש במדינה הנעימה הזו. בואו לקרוא את המדריך שלנו לטביליסי.

באיזו מטבע משתשמים בגאורגיה?

המטבע נקראת לארי גאורגי. לארי אחד שווה בערך שקל ושלושים אגורות. הדרך הכי מומלצת להמרה היא להגיע עם אירו או דולרים מהארץ ולהמיר בגאורגיה.

איפה ניתן להמיר מטבעות ללארי?

יש הרבה מאוד מקומות בשדה התעופה והעיר שניתן להמיר בהם מטבעות. יש הבדלי שערים גדולים מאוד בין המקומות השונים וכדאי להשוות. אל תתפתו להמיר במקומות לא מסודרים כי יש הרבה רמאים שעלולים לתת לכם שטרות מזוייפים.

האם כדאי לעשות קניות בגאורגיה?

גאורגיה לא כל כך מפותחת עדיין ולכן לא תמצאו הרבה חנויות של מוגים בינלאומיים והקניונים לא יהיו מרשימים. אבל מצד שני, הסחורה המקומית היא מאוד זולה וניתן למצוא הרבה דבים טובים ויפים שמיוצרים בגאורגיה.

האם השקעים בגאורגיה מתאימים למוצרי חשמל מישראל?

שקעי החשמל בגאורגיה הם כמו בגרמניה. לרוב מכשירי החשמל עם שני פינים אין הבדל בין ישראל לגאורגיה. בכל מקרה אם אתם יכולים תביאו מתאם.

מה הפרש השעות בין ישראל לגאורגיה?

השעון של גאורגיה מקדים את השעון הישראלי בשעה (כמובן שלפעמים שי גם הבדל של שעון קיץ וחורף).

האם צריך ויזה לגאורגיה?

לא. ניתן לקבל אוטומטית אשרת כניסה עד 90 ימים למדינה.

מהם מספרי החירום בגאוריגה?

משטרה – 122. אמבולנס – 113. שגרירות ישראל בגאורגיה – +995 32 255 65 00

איפה ניתן לקנות סים מקומי בגאורגיה?

בגאורגיה יש שתי חברות תקשורת גדולות Geoland ו-Magti. לשתיהן יש הרבה דוכנים בשדות התעופה ובעיר. המחיר של סים מקומי הוא מאוד זול, ואם קונים רק כרטיסים של דאטה זה עוד יותר זול.

מה המחיר של מונית בגאורגיה?

למוניות בגאורגיה יש כמו כובע של מונית, אבל חוץ מזה אין להם אמצעי זיהוי אחרים כמו צבע. המחיר שלהם מאוד נמוך. נסיעה בתוך העיר לא צריכה להיות יקרה והיא לא תעלה בדרך כלל יותר מ20 לארי. כדאי להוריד אפליקציית יאנגו.