רומניה

בשנים האחרונות רומניה הופכת להיות אחת המדינות הפופולריות ביותר למטייל הישראלי. השילוב הנהדר בין מחירים זולים במיוחד ונופים משגעים וערים עתיקות מימי הביניים מושך את התייר הישראלי. כיוון שרומניה היא יעד יחסית חדש לתיירים ישראלים קצת קשה למצוא חומר טוב על תיירות במדינה הנחמדה הזו, ולכן ניסינו לכתוב מדריך מפורט על כל המקומות היפים שאפשר לטייל בהם ברומניה.

אזורי טבע ברומניה

ברומניה יש אזורי טבע מדהימים ומרשימים שמזכירים את היערות הגדולים של שוויץ. כמובן שבחורף באזורים רבים של רומניה השלג גורם לנופים להראות עוד יותר יפים למטייל הישראלי. ניתן לקרוא באתר מדריכים על מספר אזורי טבע מדהימים של רומניה.

חופשה בדלתה של הדנובה ברומניה

אזור הדלתה של הדנובה הוא אחד מאזורי הטבע הפראיים היפים ביותר ברומניה. שלושת הפלגים שמובילים את המים לשפך הים השחור מאפשרים שיט עם נוף פראי וצפרות מדהימה.

מידע כללי על רומניה.

הטיול ברומניה מאפשר טיולים ארוכים עם נסיעה ממקום למקום בתוך רומניה. בפוסט הזה אנחנו מביאים אפשרויות שונות לנסיעה בין ערים שונות ואזורים שונים של רומניה.

השכרת רכב ברומניה

שכירת רכב ברומניה אפשרית דרך כמה חברות השכרה, חלקן מקומיות וחלקן בינלאומיות. במאמר הזה אנחנו מפרטים את כל אפשרויות השכירות של רכבים ואת אפשרויות הביטוח.

מפה

מסלולי טיול ברומניה

רומניה מאפשרת הרבה מאוד מסלולי טיול של כמה ימים ברכב. אנחנו מציעים בשבילכם כמה מההצעות הטובות לטיול ברומניה.

מסע בעקבות האגדה של דרקולה

סיפור האימה של דרקולה נכתב בעקבות רוזן אמיתי בשם וולאד השלישי, שניתן לטייל בעקבותיו במקומות תיירותיים רבים ברומניה.
ניתן לקרוא על ההיסטוריה שלו ועל מקומות התיירות.

חופשת חורף ברומניה – סקי ושוקי כריסמיס

חופשת חורף ברומניה יכולה להיות חוויה טובה בזכות האפשרות למצוא חופשת סקי במחירים זולים בהרבה מהארץ או מארצות מבוססות יותר באירופה, וגם בגלל שוקי הכריסמיס היפים שמעטרים ערים רבות ברומניה.

רכבת ברומניה

נסיעות ותחבורה ציבורית ברומניה

הטיול ברומניה מאפשר טיולים ארוכים עם נסיעה ממקום למקום בתוך רומניה. בפוסט הזה אנחנו מביאים אפשרויות שונות לנסיעה בין ערים שונות ואזורים שונים של רומניה. ניתן לקרוא על הדרכים השונות לטייל ברכב פרטי או בתחבורה ציבורית ועל היתרונות של כל דרך

ערים מרכזיות ברומניה.

אתם מוזמנים להשתמש במדריכים שלנו לערים העיקריות ברומניה.

סיגישוארה

כל המידע על סיגישוארה רומניה

מה לעשות בחופשה בסיגישוארה? ניסינו לרכז בשבילכם את האטרקציות העיקריות, המלונות המומלצים והטיולים היפים שיש בסיגישוארה ברומניה. אם אתם רוצים להוסיף עוד נקודת עניין או לתקן טעות, אתם מוזמנים להוסיף בתגובות. סיגישוארה היא אחת הערים היפות של רומניה שנמצאת בחבל טרנסילבניה שבצפון רומניה. העיר העתיקה של סיגישוארה היא מהערים העתיקות שנשמרו בצורה הטובה ביותר באירופה,…

כל המידע על חופשה בסינאיה

העיירה סינאיה שנמצאת בדרך שבין בוקרשט לבראשוב היא אחת מעיירות הנופש היפות ביותר ברומניה. ניתן לראות בעיירה את טירות פלאש ופלישור העתיקות, וניתן לעלות ולראות את הרי בוצ'ג'י היפים ברכבלים ולהמשיך ולטייל באגם בולבוצ'י ובמערת לאלומיטה.

העיר בראשוב רומניה תמונה מלמעלה

כל המידע על בראשוב – כל האטרקציות, המלונות, הקניות, חיי הלילה והפעילויות לילדים

בראשוב היא אחת הערים המטוילות ביותר על ידי התיירים הישראלים בגלל העיר העתיקה היפה, הנוף ההררי המדהים, ההר המושלג שנמצא ליד בפיואנה בראשוב, פארק החבלים המפורסם ועוד. בדרך מבוקרשט לבראשוב ניתן לעצור בעיר סינאיה היפה שבה ניתן לראות את ארמון פלאש, לעלות להרי הבוצ'ג'י ברכבלים ולטייל בנופים היפים של האזור.

כל המידע על יאשי – כל האטרקציות, המלונות, הקניות והטיולים.

ארמון התרבות מה לעשות ביאשי רומניה? ריכזנו בשבילכם את כל האטרקציות העיקריות, את כל המוזיאונים, הפארקים, המלונות, הטיולים ומידע על שדה התעופה ועל תחבורה ציבורית. אם יש לכם הוספות או תיקונים, אתם מוזמנים להגיב. במסגרת מהפכת השמיים הפתוחים חברת וויזאייר פתחה קו ישיר בין תל אביב לבין יאשי שברומניה במחירים זולים, ולכן נוצר מצב שהעיר…

מראה נוף של קלוז' נאפוקה

כל המידע על קלוז' נאפוקה – כל האטרקציות, המלונות, הקניות, חיי הלילה והטיולים.

מה לעשות בחופשה בקלוז' נאפוקה ברומניה? אספנו בשבילכם את כל האטרקציות, המוזיאונים, הטיולים, המלונות, הקניות ועוד. אם יש לכם הערות או תיקונים נשמח שתכתבו לנו בתגובות. בשנים האחרונות קלוז' נאפוקה הפכה להיות יעד מוכר מאוד להרבה מטיילים ישראלים בגלל טיסות הלואו קוסט של חברת וויזאייר לעיר. העיר עצמה והאזור כולו הוא אחד המקומות היפים שיש…

טימישוארה

כל המידע על חופשה בטימישוארה

בשנים האחרונות הצטרפה העיר טימישוארה ברומניה לערים הרבות שיש אליהן טיסה זולה מישראל על ידי חברת וויזאייר. טימישאורה היא אחת הערים הגדולות ביותר ברומניה והיא עיר המחוז הגדולה של אזור באנאט. שדה התעופה של טימישוארה כתובת: str. Aeroport, nr. 2 טלפון: 40-256-386-08+ אתר: aerotim.ro/en. מייל: office@aerotim.ro שדה התעופה של טימישוארה הוא שדה תעופה קטן – בינוני בגודלו עם…

מידע על רומניה לקראת טיול

קניות ומחייה ברומניה

רמת המחיה ברומניה נמוכה באופן משמעותי לעומת רמת המחייה בישראל. לפי הנתונים האחרונים שפורסמו רמת יוקר המחייה ברומניה נמוכה בכארבעים אחוז יותר מאשר בישראל.

המחירים של אוכל, תחבורה וגם של מלונות ברומניה הרבה יותר זולים מאשר בישראל ומערב אירופה ולכן ניתן למצוא חופשה ברמה יחסית גבוהה במחירים מאוד זולים.

בהרבה מהקניונים יש חנויות בגדים של מותגים בינלאומיים גדולים, אבל המחיר שלהם דומה מאוד למחיר שלהם בישראל. לפעמים אפשר למצוא מציאות במחירים זולים בעיקר בתקופות המבצעים הגדולים. אם אתם רוצים למצוא בגדים מאוד בזול אז כדאי למצוא חנויות בגדים מקומיות של רשתות רומניות, ואז יש סיכוי גדול למצוא בגדים יפים במחירים מאוד זולים.

מה אפשר לראות ברומניה?

חופשה ברומניה יכול להיות חופשה מאוד מגוונת ומעניינת עם סגנונות שונים של טיולים. הרבה אנשים קובעים טיסה לבוקרשט ובוחרים להשאר רק בעיר. אמנם, יש הרבה דברים יפים בעיר בוקרשט אבל כדאי להרחיב את הטיול ולראות עוד הרבה דברים יפים שיש לרומניה להציע.

ברומניה יש נופים יפים ומדהימים באזורים שונים של המדינה, עם הרים מרשימים מלאים ביערות עם עצים שבשלכת נצבעים בצבעים רבים. ניתן לראות ברומניה הרבה מאוד עיירות יפות שנשמרה בהם אווירה ברורה של תקופת ימי הביניים. הכפרים הרבים במדינה נמצאים עדיין בתקופה חצי תעשייתית וניתן לראות איכרים רבים שעובדים בשדה עם סוסים ועגלות. עוד דבר יפה שניתן לראות ברומניה אלו טירות מרשימות ורבות.

פרטים טכניים לקראת טיול ברומניה

המטבע ברומניה נקרא לאו והמחיר שלו נע באזור תשעים אגורות ישראליות. אנחנו ממליצים לעשות את המרת המטבעות ברומניה עצמה. הכי כדאי להגיע מישראל עם אירו ולהמיר אותם ברומניה.

השעה ברומניה זהה לשעה בישראל, אבל לפעמים המעבר לשעון קיץ וחורף שונה מהמעבר בישראל.

יש ברומניה מספר חברות שניתן לקנות מהם כרטיס SIM מקומי. שתי החברות המוכרות הן וודפון ואורנג', וניתן למצוא חנויות רבות שמוכרות כרטיסי SIM שלהם במחיר מאוד זול.

הדרך הטובה ביותר להתנהל ברומניה היא עם רכב שכור, אם כי יש גם אפשרות לנסוע בעזרת תחבורה ציבורית או בעזרת הסעות של מוניות ונהגים. המחיר של רכב שכור ברומניה הוא מאוד זול, וגם המחיר של הדלק הוא לא יקר ולכן אנחנו מציעים לשקול את האפשרות הזו.

היסטוריה על רגל אחת

השם רומניה נקרא על שם הממלכה הרומאית ששלטה למשך תקופה ארוכה במדינה. בעבר הרחוק היו ברומניה שבט שנקרא דאקים והם הפכו להיות שבט מאוד חזק שאיים על האמפריה הרומאית, ולכן במאה השנייה לספירה באימפריה הרומית כבשה את האזור והקימה אזור רומי.

בימי הביניים היו השפעות חזקות ברומניה של הרוסים, האוסרו- הונגרים ושל האימפריה העותומאנית, עד שבסופו של דבר בחצי השני של המאה ה19 קמה ממלכה רומנית עצמאית.

במלחמת העולם השנייה רומניה נלחמה יחד עם הגרמנים ולקראת סוף המלחמה הם נכבשו על ידי הרוסים, ואז קמה ברומניה מדינה קומוניסטית עצמאית. התקופה הזו עומדת בצילו של הרודן צ'אוצ'סקו ששלט במדינה באופן אכזרי וקשה. לא מעט מקומות שתפגשו ברומניה הושפעו מהתקופה הזו. הרבה מהבנייה של רומניה בתקופה הזו נעשתה במחיר דמים גדול. למשל, הכביש היפה ביותר ברומניה כביש טרנספגרשאן, נבנה על ידי אנשים רבים בעבודת כפייה קשה עם הרבה מאוד הרוגים. דוגמא נוספת היא העובדה שיש ברומניה דובים בגלל שצ'אוצ'סקו לא אפשר לצוד אותם כדי שרק הוא ואורחיו יוכלו לצוד אותם.

סמלים שונים של רומניה
Designed by Aranjuezmedina