קפריסין

היתרון הגדול של חופשה בקפריסין היא העובדה שהאי נמצא ממש קרוב לישראל, והטיסה אליו היא של פחות משעה טיסה. המחירים של טיסות לקפריסין הן מאוד זולות, וגם מחירי המחייה הם יחסית זולים ולכן ניתן להנות שם מחופשה קצרה ונעימה.

פוסטים על קפריסין

איך מגיעים לקפריסין?

מבחינת התייר הישראלי יש, נכון להיום, שתי אפשרויות להגיע לקפריסין בטיסה או לעיר לרנקה או לפאפוס. שתי האפשרויות הן טובות ומאפשרות חופשה נעימה בקפריסין.

בכל זאת, מי שמחפש חופשה של בטן גב בחופים היפים של האי, עדיף לו לנסוע לפאפוס כי העיר שם יותר מכוונת לסוג כזה של חופשה והמלונות שבה יותר מפנקים ומאפשרים חופשה כזו. גם לרנקה יודעת לספק חופשה כזוף אבל אני הייתי ממליץ לטוס ללרנקה דווקא למי שרוצה לנסוע למקומות נוספים בקפריסין.

מה לעשות בקפריסין?

יש לא מעט אפשרויות מעניינות לעשות בחופשה בקפריסין.

חופים בקפריסין
  • קפריסין היא אי ולכן תיירות החופים מאוד מפותחת שם. קו החוף הוא מאוד ארוך ונקי, והמים מלולים יחסית ונעימים. ניתן יחסית בקלות למצוא חופים פנויים ולהנות מרחצה בים. הרבה מאוד מלונות בקפריסין הם מלונות חוף ים קלאסיים שמאפשרים גם רחצה בבריכה מקורה ובריכה חיצונית, ונותנים גישה נוחה לחוף הים. בצד הרחצה בחופים יש גם הרבה אפשרויות של ספורט ימי כמו גלישת גלים, הפלגה ועוד.
  • בקפריסין יש הרבה מאוד אזורי עתיקות יפים מהתקופה הביזנטית. לא מעט מהמקומות האלו הם מקומות לשימור של ארגון אונסקו. בכל ערי התיירות המרכזיים, ניתן בצד החוף והאטרקציות להנות גם מנגיעה בהיסטוריה של האי במקומות יפים.
  • הרי הטרודוס הם אזור הטיולים היפה של האי. ניתן להגיע לשם בנסיעה לא ארוכה גם מלרנקה וגם מפאפוס, ויש סיורים בתשלום בכל אחת מהערים לאזורי ההר. בהרים נמצאים כפרים ציוריים שנראה שהזמן בהם עמד מלכת. ניתן לטייל בפארק הלאומי של יער הטרודוס גם ברגל בטיולי משפחות וגם בעזרת אופניים או ג'יפים. בין הכפרים נמצאות גם כנסיות עתיקות רבות ומעניינות.
  • מי שאוהב צלילה יוכל למצוא מקומות צלילה באזורים שונים של האי, אבל האזור המומלץ ביותר לצלילה נמצא בלרנקה. אתר הצלילה זנוביה הוא אחד האתרים הפופלריים ביותר לצלילה באירופה. במקום יש אוניה שטבעה שסביבה יש מראות מרהיבים של להקות דגים.
  • בתקופת החורף הפסגות של הרי הטרודוס מתכסים בשלג, וניתן לבוא ולראות את נופי השלג המדהימים שנוצרים שם. יש בתוך ההרים גם אתר גלישה קטן שניתן לגלוש בו בעיקר בין ינואר למרץ. בתקופות מסוימות ניתן לשלב בין חופשת חוף בערי החוף עם חופשת חורף מושלגת בהרים
סקי בהרי הטרודוס

נסיעה בקפריסין

נסיעה בצד שמאל

אחד הקשיים בנסיעה בקפריסין היא העובדה שבאי עדיין נוהגים בצד שמאל כירושה מתקופת המנדט הבריטי. למי שלא רגיל בנהיגה כזו זה יכול להיות קצת קשה. למרות זאת, יש אזורים רבים בקפריסין שיותר קל להגיע אליהם עם רכב. אם אתם בוחרים לקחת רכב אנחנו ממליצים לעשות את זה עם רכב אוטומטי ולא רכב ידני, גם אם אתם רגילים לידני כדי להקל עליכם. תשתדלו לפחות בהתחלה לנסוע בניב השמאלי ולא במרכזי כדי שיהיה לכם יותר קל להתרגל.

נסיעה בתחבורה ציבורית.

התחבורה הציבורית שתוך הערים בקפריסין היא לא מסודרת מספיק ותיירים רבים מתלוננים על תוהו ובוהו שמתרחש בה. האוטובוסים קצת מיושנים והתחנות לא ממש ברורות וגם האפליקציות המקוונות לא תמיד עוזרות. בכל מקרה, אחרי שמגיעים לעיר עצמה אפשר כמעט תמיד ללמוד איך להסתדר עם תחבורה ציבורית פנימית. אתר טוב שעוזר לענייני תחבורה ציבורית בקפריסין הוא האתר הבא – pafosbuses.

לעומת זאת, האוטובסים הבינעירוניים הם משביעי רצון וניתן לסמוך עליהם. ניתן גם לקנות כרטיסים לאוטובוסים בינעירוניים מראש באתר הבא – omio.

ברוב הערים הגדולות בקרפיסין יש הרבה מוניות והזמניות שלהם היא די גדולה. רוב המוניות הן רכבי מרצדס נוחים והמחיר שלהםהוא סביר.

מידע שימושי בקפריסין

כרטיס SIM מקומי

יש בקפריסין שלוש חברות תקשורת שניתן לקנות מהן כרטיסי סים מקומי בשביל שיחות וגלישה.

  • Cyta Vodafone. חברת התקשורת הגדולה של האי. ניתן לקנות כרטיסים שלהם בכל מקום. ניתן לראות את פריסת המקומות לקנייה כאן.
  • epic. החברה השנייה בגודלה לתקשורת בקפריסין. ניתן לראות פריסה של החנויות שלה כאן.
  • PrimeTel. החברה הקטנה ביותרץ פריסת החנויות שלה כאן.

שקעי חשמל

שקעי החשמל של קפריסין הם כמו שקעי החשמל של אנגליה (כמו שלושה פינים שטוחים) ולא כמו השקעים של אירופה ולכן כדאי מאוד לדאוג מראש למתאם בין שקעים אירופאים לשקע אנגלי כדי שאפשר יהיה לטעון את הטלפונים. אם שחכתם, אז ניתן למצוא מתאמים כאלו בחנויות חשמל בקפריסין.

אוכל כשר ותפילות בקפריסין

בקפריסין יש פעילות עניפה של חב"ד וניתן למצוא אוכל כשר ותפילות בבתי חב"ד של קפריסין. ניתן למצוא רשימה של אוכל כשר שניתן לקנות בחנויות כאן. רשימהנוספת באנגלית ניתן למצוא כאן.