פולין

פולין הופכת בשנים האחרונות לאזור תיירותי מאוד מבוקש עבור ישראלים. הרבה אנשים מבקרים בפולין כחלק מסיורים משפחתיים או לימודיים שקשורים לשואה, אבל בשנים האחרונות גם הצדדיים הכלליים של התיירות בפולין נמצאת בעלייה.

אפשרויות הטיול בפולין

פולין היא מדינה מאוד גדולה ולכן הטיול בתוכה יכול לכלול חלקים מאוד שונים של המדינה, ובדרך כלל אנשים לא מטיילים בכל המדינה אלא רק בחלק ממנה.
מי שמחפש חופשה עירונית יהנה מאוד מהערים הגדולות ורשה וקרקוב. מי שמחפש טבע ישמח בדרך כלל ללכת לאזור התיירות של זקופנה וישלב יחד איתה טיול בקרקוב או קטוביץ. אפשרו אחרת לטיול בחיק הטבע בפולין הוא האזור של האגמים המזוריים. ניתן לשלב ביקור בחלק הזה של פולין עם עיר הבירה ורשה או עם עיר הנמל המקסימה גדנסק.

פוסטים באתר על טיולים בפולין

כל המידע על חופשה בזקופנה

העיירה זקופנה שבפולין היא עיירת הנופש המרכזית של המדינה. היא קיבלה את הפרסום שלה בגלל אפשרויות הגלישה בשלג הרבות הנמצאות בסביבה שלה, אבל עם השנים היא הפכה להיות למרכז תיירות גדול גם בקיץ ובסתיו עם נופים מדהימים והרבה מאוד אטרקציות. בילוי של כמה ימים בזאקופנה מתאים מאוד גם למשפחה עם ילדים. ערפל בהר Gubałówce איך…

כל המידע על חופשה בז'שוב

ז'שוב היא עיר בדרום מזרח פולין שניתן לצאת ממנה לטיולים בהרי הטטרה. העיר עצמה היא עיר בינונית שיש בה מספר אתרים היסטוריים יפים ומיוחדים.

כל המידע על חופשה בורשה

ורשה בירת פולין היא גם בירת התיירות של המדינה. בפולין יש הרבה מאוד אטרקציות ופארקים יפים וקניות, בצד אתרי מורשת יהודיים משמעותיים

כל המידע על חופשה בלובלין

העיר לובלין היא עיר עם עיר עתיקה קטנה יפה ומעניינת, עם מדרחוב ללא מכוניות. ניתן לראות בה את טירת לולבלין ואת השערים היפים של העיר העתיקה. לובלים היא גם נקודת יציאה למחנה מיידנאק.

כל המידע על חופשה בגדנסק

העיר גדנסק היא אחת מערי התיירות המרכזיים של פולין. העיר היום היא עיר תיירות מאוד יפה עם אטרקציות ומוזיאונים יפים. העיר היא גם בסבי לטיולים באגמים המיזוריים.

כל המידע על חופשה בקרקוב

קרקוב היא העיר התיירותית ביותר בפולין, עם הרבה מאוד בניינים היסטוריים מעניינים ואטרקציות רבות. העיר היא גם נקודת יציאה לטיולים רבים.

כל המידע על חופשה בקטוביץ

העיר קטוביץ הופכת בשנים האחרונות ליעד תיירות של ישראלים רבים בזכות הטיסה הישירה של חברתת וייזאייר אל העיר, והמחירים הזולים של חופשה בקטוביץ. קטוביץ הייתה למשך שנים עיר שהכלכלה שלה מבוססת על כרייה, וההתפתחות הגדולה של העיר במאה ה19 הייתה בזכות הפחם הרב שנמצא בסביבה. למשך שנים רבות קטוביץ הייתה ידועה לשמצה בפולין כעיר תעשייתית…

כל המידע על חופשה בורוצלב

ורוצלב היא עיר תיירות יפה עם הרבה בניינים מקסימים וחלקים היסטוריים עתיקים מאוד, מוזיאונים וארקציות לילדים.

כל המידע על חופשה בפוזנן

פוזנן היא יעד תיירות חדש מישראל עם בניינים יפים ואטרקציות ומוזיאוניםף ולכם היא הופכת למרכז תיירותי עולה.

מידע על פולין לקראת טיול

קניות ומחייה בפולין

רמת המחייה בפולין היא יותר נמוכה מאשר בישראל ולכן המחירים של הרבה מאוד דברים שם יהיה יותר זול מאשר בארץ. השכר הממוצע בפולין הוא נמוך מאוד יחסית לישראל ועומד על כ4500 ש"ח לחודש.

המחירים של אוכל תחבורה ומלונות בפולין נמוכים באופן משמעותי ממערב אירופה ולכן פולין יכולה להיות מקום יחסית זול לחופשה.

בפולין יש לא מעט קניונים עם מותגים בינלאומיים, אבל המחיר של המותגים הבינלאומיים לא זול בהרבה מהמחיר שלהם בארץ. לפעמים ניתן למצוא תקופת הנחות גדולה או למצוא מספר אאוטלטים מומלצים שבהם ניתן למצוא מחירים יותר זולים.

אם אתם מוכנים לקנות ביגוד שמיוצר בפולין והוא לא אחד מהמותגים הגדולים יש לכם סיכוי גדול להצליח למצוא בגדים במחיר יותר נמוך מישראל.

פרטים טכניים על חופשה בפולין

המטבע של פולין נקרא ז'לוטי והוא שווה בערך לתשעים אגורות ישראליות. כדאי לשים לב איפה אתם מחליפים את המטבע, בגלל שיש הפרשים גדולים בין מקומות שונים. בדרך כלל לא כדאי להחליף כסף בשדה התעופה או במלון.

השעה בפולין היא שעה לפני מדינת ישראל. בחלק מהשנים המעבר לשעון קיץ בפולין שונה מהמעבר בישראל.

ניתן לקנות בפולין סים מקומי שיוכל לשרת אתכם לשיחות מקומיות ולגלישה באינטנרט במחיר מאוד זול. שתי החברות העיקריות שניתן לקנות מהן סים הן חברות אורנג' וPLAY.

אם אתם רוצים לעבור מעיר לעיר בפולין, הדרך הטובה ביותר היא בעזרת רכב שכור, אם כי ניתן להסתדר גם בעזרת תחבורה ציבורית.

מה אפשר לראות בפולין?

חופשה בפולין יכולה להיות חופשה מאוד מגוונת שתלויה בהעדפות שלכם בגלל שיש בה מגוון גדול.

אפשר לעשות בפולין חופשה שמממוקדת בשופינג וקניות. יש הרבה אנשים שנוסעים לערים הגדולות ורשה וקרקוב ומתעניינים בעיקר בקניות.

אם אתם מחפשים ערים עם אווירה של ימי ביניים ובתים יפים, תוכלו למצוא אזורים יפים לטיול בקרקוב ובוורשה. אם אתם רוצים ללכת למקומות קצת פחות תיירותיים אז הערים של גדנסק ופוזנן יכולות לענות על הצרכים שלכם.

יש בפולין גם אזורי טבע יפים מאוד. מי שמחפש חופשה בחיק הטבע ישמח בדרך כלל לנסוע לאזורים של זקפונה או לאגמים המיזוריים.

Ribbon vector created by aranjuezmedina – www.freepik.com