פולין

פולין הופכת בשנים האחרונות לאזור תיירותי מאוד מבוקש עבור ישראלים. הרבה אנשים מבקרים בפולין כחלק מסיורים משפחתיים או לימודיים שקשורים לשואה, אבל בשנים האחרונות גם הצדדיים הכלליים של התיירות בפולין נמצאת בעלייה.

אפשרויות הטיול בפולין

פולין היא מדינה מאוד גדולה ולכן הטיול בתוכה יכול לכלול חלקים מאוד שונים של המדינה, ובדרך כלל אנשים לא מטיילים בכל המדינה אלא רק בחלק ממנה.
מי שמחפש חופשה עירונית יהנה מאוד מהערים הגדולות ורשה וקרקוב. מי שמחפש טבע ישמח בדרך כלל ללכת לאזור התיירות של זקופנה וישלב יחד איתה טיול בקרקוב או קטוביץ. אפשרו אחרת לטיול בחיק הטבע בפולין הוא האזור של האגמים המזוריים. ניתן לשלב ביקור בחלק הזה של פולין עם עיר הבירה ורשה או עם עיר הנמל המקסימה גדנסק.

פוסטים באתר על חופשה בערים בפולין

המלונות בפולין הם ברמה מאוד גבוהה והמחירים שלהם הם יחסית מאוד זולים. זו אחת הסיבות שחופשה בפולין יכולה להיות טובה יותר מחופשה דומה בערים שונות באירופה.

ורשה היא העיר המרכזית ביותר בפולין ויש בה הרבה מאוד אפשרויות בילוי במדריכים הבאים פרטנו על כל הדברים המעניינים שאפשר לעשות בחופשה בורשה.

מידע על פולין לקראת טיול

קניות ומחייה בפולין

רמת המחייה בפולין היא יותר נמוכה מאשר בישראל ולכן המחירים של הרבה מאוד דברים שם יהיה יותר זול מאשר בארץ. השכר הממוצע בפולין הוא נמוך מאוד יחסית לישראל ועומד על כ4500 ש"ח לחודש.

המחירים של אוכל תחבורה ומלונות בפולין נמוכים באופן משמעותי ממערב אירופה ולכן פולין יכולה להיות מקום יחסית זול לחופשה.

בפולין יש לא מעט קניונים עם מותגים בינלאומיים, אבל המחיר של המותגים הבינלאומיים לא זול בהרבה מהמחיר שלהם בארץ. לפעמים ניתן למצוא תקופת הנחות גדולה או למצוא מספר אאוטלטים מומלצים שבהם ניתן למצוא מחירים יותר זולים.

אם אתם מוכנים לקנות ביגוד שמיוצר בפולין והוא לא אחד מהמותגים הגדולים יש לכם סיכוי גדול להצליח למצוא בגדים במחיר יותר נמוך מישראל.

פרטים טכניים על חופשה בפולין

המטבע של פולין נקרא ז'לוטי והוא שווה בערך לתשעים אגורות ישראליות. כדאי לשים לב איפה אתם מחליפים את המטבע, בגלל שיש הפרשים גדולים בין מקומות שונים. בדרך כלל לא כדאי להחליף כסף בשדה התעופה או במלון.

השעה בפולין היא שעה לפני מדינת ישראל. בחלק מהשנים המעבר לשעון קיץ בפולין שונה מהמעבר בישראל.

ניתן לקנות בפולין סים מקומי שיוכל לשרת אתכם לשיחות מקומיות ולגלישה באינטנרט במחיר מאוד זול. שתי החברות העיקריות שניתן לקנות מהן סים הן חברות אורנג' וPLAY.

אם אתם רוצים לעבור מעיר לעיר בפולין, הדרך הטובה ביותר היא בעזרת רכב שכור, אם כי ניתן להסתדר גם בעזרת תחבורה ציבורית.

מה אפשר לראות בפולין?

חופשה בפולין יכולה להיות חופשה מאוד מגוונת שתלויה בהעדפות שלכם בגלל שיש בה מגוון גדול.

אפשר לעשות בפולין חופשה שמממוקדת בשופינג וקניות. יש הרבה אנשים שנוסעים לערים הגדולות ורשה וקרקוב ומתעניינים בעיקר בקניות.

אם אתם מחפשים ערים עם אווירה של ימי ביניים ובתים יפים, תוכלו למצוא אזורים יפים לטיול בקרקוב ובוורשה. אם אתם רוצים ללכת למקומות קצת פחות תיירותיים אז הערים של גדנסק ופוזנן יכולות לענות על הצרכים שלכם.

יש בפולין גם אזורי טבע יפים מאוד. מי שמחפש חופשה בחיק הטבע ישמח בדרך כלל לנסוע לאזורים של זקפונה או לאגמים המיזוריים.

Ribbon vector created by aranjuezmedina – www.freepik.com