מציאת טיסה זולה באינטנרט

בשנים האחרונות מהפכת טיסות הלואו קוסט מביאה אלינו טיסות במחירים מצחיקים. אפשר למצוא טיסות במחירים של 300 ש"ח הלוך ושוב לאירופה ולפעמים אפילו אפשר למצוא מחירים יותר זולים. במחיר של נסיעה ברכב לאילת אפשר לטוס לחו"ל. הנסיעה האחרונה שלי עם הילדים עלתה פחות מ200 ש"ח לאדם.

הרבה אנשים שמעו על המהפכה הזו אבל מרגישים שהם נמצאים מחוץ למהפכה הזו ולא מצאו מעולם טיסות במחירים כאלו נמוכים. בפוסט הזה אנחנו ננסה להסביר איך למצוא טיסות בזול אבל לפני כן נביא רשימה קצרה של מנועי חיפוש באינטרנט. הרשימה היא ארוכה ולא חייבים להשתמש בכולם, אבל לפעמים השקעה של זמן בנושא הזה יכולה לחסוך הרבה כסף: xplorer, skyscanner, kayak, alice, kiwi, cheapflight, jetradar, cheapoair ומנועי החיפוש של חברות התעופה השונות: wizzair, ryanair, Pegasus, easyjet

אז איך אפשר למצוא טיסות כאלו? הסרטון שלפניכם וההסבר שאחריו יסבירו איך למצוא טיסות בזול.

למנוע החיפוש skyscanner.

https://youtu.be/6sXreI1KOQM
הדבר החשוב ביותר במציאת טיסות זולות היא לגלות גמישות. יש שני נושאים שלגביהם אנחנו יכולים לגלות גמישות: זמן הטיסה והמקום אליו אנחנו טסים. אם אנחנו יכולים לגלות גמישות לגבי שני הנושאים האלו יהיה הרבה יותר קל למצוא טיסה זולה. גמישות במיקום הטיסה היא הרבה יותר פשוטה כי הרבה אנשים מוכנים לטוס לכל מיני מקומות ולא נעולים דווקא על מקום מסוים. גמישות בזמן היא יותר מסובכת אבל אפילו אם יש לכם אפשרות להזיז את הטיסה יום או יומיים לכל הכיוונים – זה יכול מאוד לעזור.

חיפוש בסיסי לטיסות זולות.

אני משתמש בעיקר במנוע חיפוש שנקרא Skyscanner שנראה כך:


המנוע הזה מאפשר לנו לבחור טיסות. אנחנו נמלא במקום של טיסת המוצא (FROM) את TLV (תל אביב). אגב, אם אתם גרים בדרום עדיף לכם לטוב מעובדה (OVD) כי הטיסות שם הרבה יותר זולות. כשאנחנו ניגשים למלא את היעד (TO) תפתח בפנינו אפשרות מיוחדת למנוע החיפוש הזה שמאפשרת לנו לבחור את כל היעדים. האפשרות הזו נראית כך:


נבחר אותה כדי שהמנוע ייתן לנו את כל האפשרויות. בשלב הבא אנחנו צריכים לבחור את התאריך של הנסיעה. גם כאן המנוע מאפשר גמישות ונותן אפשרות לבחור את כל החודש. רוב האנשים לא יכולים לגלות גמישות כזו ולכן כדאי להכניס את התאריכים של הטיול ולקבל את האפשרויות הכי טובות והכי זולות בזמן שבו אנחנו רוצים לטייל.

מי שיכול לגלות קצת גמישות יכול לחזור על החיפוש מספר פעמים עם הבדל של יום לכאן או לכאן ולראות אם יש במקרה באחד הימים בסביבה דיל טוב שלא קיים ביום הראשון שבו הוא ניסה.

למנוע החיפוש Skyscanner

כדאי להתנסות במנוע החיפוש הזה במשך כמה זמן ואחרי שאתם מרגישים שאתם מכירים אותו אפשר להתפנות ללימוד של שיטות נוספות ומורכבות יותר בחיפוש של טיסות. אחרי שהכרנו את השיטה הבסיסית לחיפוש של טיסה זולה באינטרנט אנחנו מוכנים ללמוד עוד אפשרויות בחיפוש כדי שנוכל להשיג טיסות יותר זולות. אם אתם עושים את צעדכם הראשונים בחיפוש טיסות ומעוניינים במדריך יותר מפורט לשימוש בסקייסקנר אולי תוכלו להיעזר במדריך לסקייסקנר שלנו.

חיפוש טיסת הלוך וחזור בנפרד.

לפעמים מנועי החיפוש מציגים מחירים יותר זולים לשתי עסקאות נפרדות – אחת לדרך הלוך ואחת לדרך חזרה מאשר לטיסה משותפת של הלוך ושוב. הסיבה שפער כזה מתרחש היא בגלל שההצעות שעוברות מחברות התעופה למנועי החיפוש מחברות בין טיסות של אותה חברה או של חברות שיש להן הסכמים עם סוכנויות מסוימות.

מה עלינו לעשות כדי לבדוק האם שתי עסקאות עדיפה על עסקה אחת? פשוט מאוד, קודם כל נחפש בדרך הרגילה את האפשרות הטובה ביותר לקניית כרטיסים הלוך ושוב. אחרי שרשמנו לפנינו את המחירים הטובים ביותר נחזור על החיפושים רק לדרך הלוך. כדי לעשות זאת נסמן בskyscanner את האפשרות של "ONE WAY".

כיוון אחד סקייסקנר


אחרי שנמצא את אפשרויות הטיסה הזולות ביותר לדרך הלוך, נחזור ונמצא את הטיסות הזולות ביותר לדרך ההפוכה בתאריך שאנחנו רוצים ונשווה האם המחיר יצא יותר זול מהמחיר הלוך ושוב. אם כן, כדאי לסגור על שתי עיסקאות נפרדות.

מנוע החיפוש של חברת ryanair.

חברת התעופה ryanair היא אחת החלוצות בתחום טיסות הלואו קוסט והמחיר של הטיסות שלה זול באופן שלפעמים נראה שערורייתי לגמרי. במנוע הטיסה של החברה ניתן למצוא טיסות לפי מחיר וזו אופציה נהדרת למציאת טיסות זולות. אחרי שנכנסנו למנוע החיפוש שלהם אנחנו נעבור למנוע החיפוש המיוחד לפי מחיר. את המנוע הזה ניתן למצוא דרך הלחצנים כשבוחרים Plan ובאפשרויות שנפתחו בוחרים Fare Finder. הקישור הזה מביא ישר למנוע החיפוש לפי מחיר.

רנאייר תכנון טיסה


אחרי שבחרנו ייפתח לנו דף חיפוש חדש. בדף החיפוש הזה אנחנו נבחר את TEL AVIV כנקודת היציאה (או כמובן את EILAT לדרומיים שיכולים למצוא טיסות מאוד זולות). נשאיר את Anywhere ביעד ונבחר את תקציב המקסימום שאותו אנחנו נרצה לשלם.

אחרי שנפעיל את החיפוש אנחנו נקבל מסך שבו יופיעו כל הטיסות הזולות שניתן לטוס בהן מתל אביב. במסך הזה ניתן להצר את האפשרויות על ידי בחירת הזמן שבו אנחנו רוצים לטוס. ניתן לבדוק דרך תאריכים מדויקים או בטווח תאריכים, חודשים שלמים או שלושת החודשים הקרובים.

בכל מקרה אחרי שקיבלנו את התוצאות לפי מחיר אנחנו יכולים לבחור את המחירים שנראים לנו סבירים לתקציב שלנו ולהתקדם הלאה לבחור תאריך מדויק לטיסה ואחר כך טיסה חזרה.

מנוע החיפוש אליס לגמישות מירבית

אני מציע לכולם להכיר את מנוע החיפוש אליס. אליס הוא מנוע חיפוש ישראלי שיש לו אפשרויות מתקדמות שאין במנועי חיפוש אחרים. במנוע החיפוש הזה ניתן לחפש עד ארבעה יעדים במקביל, וגם לחפש תאריכים גמישים עם הגדרה של מספר הלילות שאנחנו מעוניינים בהם. שיטת החיפוש הזו מתאימה מאוד למי שלא סגור דווקא על מקום מסויים ויש לו מעט גמישות בתאריכים החופשה.

https://youtu.be/c2NgM1zFbqA
עם הכניסה למנוע החיפוש אליס אנחנו יכולים להכניס ארבעה יעדים שאנחנו רוצים לטייל אליהם ברחבי העולם. מנוע החיפוש ישווה לנו בתאריכים שאנחנו רוצים בין כל המקומות שכתבנו. אחרי שנמשיך נתבקש לבחור בין תאריכים מדויקים לבין תאריכים גמישים. תאריכים מדויקים מיועד בשביל כל מי שאין לו בכלל תימרון בתאריכי הטיסה אבל מי שיכול לבחור להזיז במעט את ימי החופש בחו"ל כדאי לו לבחור תאריכים גמישים. לאחר מכן נצטרך למלא את מספר הימים שאנחנו רוצים לשהות בחו"ל וכן מהו התאריך המוקדם ביותר שנרצה לצאת ומהו התאריך המאוחר ביותר שאנחנו יכולים לחזור בו לארץ.

לאחר מכן, מנוע החיפוש יחפש בשבילנו את כל האפשרויות בזמנים שביקשנו ויסדר אותם לפי סדר המחירים בסדר עולה. לפעמים אליס מציעה טיסות ארוכות מדי עם קונקשיין ארוך. ניתן גם לסמן בדף התוצאות שאנחנו מעוניינים בטיסה ישירה.

מנוע החיפוש KIWI לחיבור בין טיסות לאו – קוסט

מנוע החיפוש הזה (שפועל גם בעברית) יודע לחבר בצורה מדהימה בין טיסות לואו קוסט שונות וליצור קומבינציות מפתיעות בין חברות תעופה שונות, ולכן אפשר למצוא במנוע החיפוש הזה אפשרויות שלא נמצאות במנועי חיפוש אחרים. הייתרון הזה לפעמים הופך להיות גם קצת חיסרון בגלל שהרבה פעמים החיפוש בעזרת מנוע החיפוש הזה עלול להיות קצת מסורבל ולא נוח, ולמרות זאת אני מציע להשתמש גם בו בגלל שלפעמים יש פה מציאות ומחירים שלא ניתן למצוא בשום מקום אחר, בעקר אם אנחנו מוכנים לטוס גם בטיסות שאינן ישירות.

למנוע החיפוש KIWI.

בדף הפתיחה בדרך כלל המנוע יזהה שאנחנו מתל אביב ולכן ייתן את האופציה הזו, אבל בגלל שהוא כל כך חכם, הרבה פעמים הוא ייתן לנו באפשרות של היעד את כל שדות התעופה שבסביבה שלנו. כיוון שאנחנו לא מעוניינים לטוס מבירות, כדאי לשנות את המוצא לתל אביב בלבד. (בקישור שצירפנו למעלה הקישור הוא לדף חיפוש מתל אביב בלבד, אבל צריך לשים לב שהמנוע לא מחזיר אותנו לחיפוש מיעדים מרובים).

במנוע החיפוש הזה יש כמעט את כל האפשרויות הקיימות: יש אפשרות לבחור יעד אחד, יעדים רבים או טיסה לכל מקום בעולם. גם בתחום התאריכים יש אפשרות לבחור תאריכים מדויקים או טווח של תאריכים. כל התוצאות מוצגות בסוף על המפה עם המחירים הזולים ביותר שKIWI מצא בשבילנו. לחיצה על המחיר תוביל אותנו להצגת המחירים הטובים ביותר.

שימו לב. המנוע לפעמים נותן אפשרויות מאוד מסובכות וארוכות. אם אתם לא מעוניינים ביותר מעצירה אחת ניתן לבחור זאת במסננים ולהוריד את האפשרויות לדברים יותר סבירים.

פיצול טיסה עם עצירת ביניים לשתי טיסות.

במקרים רבים האפשרות להוזיל את הטיסה הוא על ידי טיסה ארוכה עם עצירת ביניים. מנוע החיפוש KIWI שהמלצנו עליו מספק אפשרויות נהדרות כאלו. הבעייה היא שפעמים רבות הטיסה הופכת להיות ארוכה מדי עם עצירת הביניים. מנועי החיפוש עלולים להציע לנו טיסות לארה"ב למשל שנמשכות במצטבר מעל 24 שעות וכוללות שעות המתנה ארוכות בשדה התעופה.

אנחנו ממליצים לנסות לפצל את הטיסה לשתי טיסות עם הפרש של מספר ימים וכך להרוויח מספר דברים: מחיר מאוד זול (לארה"ב אפשר למצוא כך טיסות באזור 200$), אפשרות לטיול נוסף קצר בעוד מדינה וטיסות קצרות ונוחות. במדריך הזה אנחנו מסבירים איך אפשר לפצל טיסה עם עצירת ביניים לשתי טיסות נפרדות.

חיפוש טיסות באופן אנונימי

טענה נפוצה וכנראה נכונה היא שאתרי החיפוש אוספים עלינו מידע ולפי המידע הם קובעים את המחירים. הרבה פעמים אנשים מחפשים טיסה ומגלים שהמחיר שלה מתחיל לקפוץ. הרבה אנשים גולשים בגלל זה בגלישה בסתר, אבל מסתבר שזה לא מספיק כדי לעקוף את הזיהוי של האתרים. כדי לפתור את הבעיה הזו יש פתרונות שניתן לקרוא עליהם במאמר הזה.

עוד בנושא: איך למצוא כרטיסי טיסה עם טעות במחיר?

טיסה נעימה.