יוון

יוון הוא אחד היעדים האהובים ביותר לחופשה של ישראלים. מצד אחד יוון מאפשרת הרבה מקומות חופשה מדהימים, הרבה חופים יפים ומראות טבע מקסימים, ומצד שני המרחק של יוון מישראל מאפשר חופשה לא מעייפת.

זמן הטיסה ליוון מישראל הוא בין שעתיים לשלוש שעות. יוון נמצאת באותו איזור זמן כמו ישראל, ולכן לא צריך לשנות את השעון, אלא אם כן יש הבדלים לפעמים בין הזמן של שעוני חורף וקיץ בין ישראל ליוון.

המטבע שבו משתמשים ביוון הוא אירו. המחירים ביוון קצת יותר נמוכים מאשר המחירים בישראל, אבל ההבדלים לא גדולים כל כך. בחלק גדול מאזורי הנופש המחירים הם הרבה יותר גבוהים כי הם פונים לתיירים.

ניתן לקנות סים מוקמי ביוון בהרבה מאוד חנויות והמחיר של סים כזה הוא בים עשרה לעשרים יורו. שלושת החברות הגדולות של תקשורת ביוון שניתן לקנות סים שלהם הן: וודאפון (Vodafone), קוסמוטה (Cosmote), ווינד (Wind).

כדי להכנס יוון אתם לא צריכים ויזה מיוחדת – שימו לב שהדרכון שלכם תקף לחצי שנה מיום הטיול אחרת יעשו לכם בעיות בכניסה ליוון.

מזג האוויר ביוון דומה מאוד למזג האוויר בישראל ולשאר המדינות הים תיכוניות. אם אתם מגיעים להרים של יוון אז מזג האוויר יותר קל מאשר בישראל. בקיץ לעיתים רחוקות יכול לרדת גשם.