חופשת לואו קוסט

הי. אני ברוך ובשנים האחרונות אני מטייל המון בעולם במחירים מאוד זולים ונהנה מהחיים. הרבה מאוד אנשים לא מאמינים לי שאלו המחירים שבהם אני טס ומטייל. כמעט כל הטיסות שאני טס בהן הן טיסות שעולות מתחת למאה דולר, וגם בתי המלון והדירות שאני ישן בהן זולות יחסית למה שאנשים רגילים לשלם. החלטתי לכתוב את הבלוג הזה כדי לשתף אנשים בחוויית הטיסה הזולה, וללמד גם אתכם איך אתם יכולים לטייל בעולם בזול.

כדי להנות מחופשות לואו קוסט זולות צריך להחליף דיסקט בראש. הרבה אנשים התרגלו שחופשה בחו"ל היא עניין מאוד רציני שצריך להחליט מתי ולאן נוסעים מראש ורק אז להתחיל לחפש את הטיסה והמלון. מי שרוצה לטוס בזול חייב לגשת לעניין מזווית יותר גמישה, ולהיות הרבה יותר קליל לגבי הטיסות בעולם.

כשאני רוצה לטייל אני מחליט לאן לטייל לפי המחירים שיש ולא להיפך. זאת אומרת אני מגלה לאן ניתן לטוס בזמן החופשה בזול וכך אני בוחר את מקום החופשה שלי. סך הכל יש כל כך הרבה מקומות יפים בעולם וחבל להינעל על אחד ולכן לראות כל כך קצת מהעולם. לפעמים גם יש לי קצת גמישות לגבי זמן החופשה ואז בכלל אפשר להנות בקלות הרבה יותר גדולה ממחירים זולים, בגלל שניתן לכוון את החופשה לזמן הכי זול.

איך מחפשים טיסת לואו קוסט?

מציאת טיסה זולה דורשת להשתמש בכל מיני טכניקות במנועי החיפוש, ונדרש קצת אימון וזמן כדי להצליח בצורה טובה, אבל זה לא מסובך וכל אחד יכול לעשות את זה. בשביל זה כתבתי מדריך למציאת טיסה זולה ועוד מדריך מיוחד למנוע החיפוש סקייסקנר, שהוא אחד ממנועי החיפוש הכי טובים שיש היום באינטרנט. כדאי ללמוד ולהתמקצע בחיפושים האלו כי אפשר למצוא כך מציאות טובות מאוד.

אם אתם מאוד גמישים בטיסה לאירופה אפשר גם להשתמש במנוע החיפוש הגמיש לטיסות הזה שעשיתי שיכול למצוא הרבה טיסות זולות. מי שכבר מכיר את מנועי החיפוש ושולט בהם יכול להתקדם קדימה ולהתחיל ללמוד איך לחפש כרטיסי טיסה עם טעות במחיר. זה לא קורה כל כך הרבה אבל כשזה קורה זה מאוד משתלם.

אם אתם ממש מתחילים בכל הנושא של טיסות לואו קוסט, יכול להיות שאתם מסתבכים ממש עם הזמנת הטיסות דרך האינטרנט. הרבה אנשים מתיאישים בגלל שבטיסות לואו קוסט צריך להזמין הכל לבד באינטרנט בלי סוכן. בגלל זה כתבתי הסבר מפורט על הזמנת טיסה בוויזאייר ובריינאייר. בסופו של דבר אחרי שמכירים אותם קצת – כל האתרים האלו הם מאוד ידידותיים.

כמה זמן לפני הטיסה כדאי להזמין כדי למצוא מחיר זול? הניסיון שלי והמחקרים מראים שלא כדאי לחכות לרגע האחרון וגם לא כדאי להזמין הרבה זמן מראש. המחירים הכי טובים הם בדרך כלל בין שלושה חודשים לפני הטיסה ועד חודש. ניתן לקרוא על כך כאן.

ביטוח טיסה, בית מלון ורכב

מיד אחרי שאני מזמין טיסה ולפני שאני מזמין כל דבר אחר, אני מזמין ביטוח בריאות בגלל שבמקרה שאני לא אוכל לטוס מסיבה בריאותית יש סיכוי שהביטוח יכסה את עלות הטיסה. הם יסכימו לכסות אך ורק בתנאי שהבעיה הבריאותית קרתה אחרי הביטוח. לא תמיד צריך לקנות ביטוח ולפעמים אפשר להסתפק בביטוח של חברות האשראי. הכל תמצאו במדריך לרכישת ביטוח טיסה.

כמובן שההוצאה השנייה הכי יקרה מלבד הטיסות הם בתי המלון. כמובן, שאפשר לישון בדירות או חדרים של AIRBNB ולחסוך הרבה מאוד כסף, אבל הרבה פעמים אנחנו בכל זאת רוצים מלון. יותר קשה להשוות בין מחירי מלונות בגלל שההיצע בכל עיר הוא מאוד גדול ויש הבדלים גדולים ברמת המלונות. ובכל זאת, אם תקראו את המדריך למציאת מלונות בזול תגלו הרבה שיטות איך להוזיל את עלויות המלון שלכם.

בטיול לערים באירופה לא כדאי לשכור רכב אבל כשמטיילים בטבע או בין ערים צריך הרבה פעמים לשכור רכב. גם בהקשר הזה יש היום דרכים נהדרות לחסכון בשכירת רכב בחו"ל ובביטוח של הרכב. על כך תוכלו לקרוא במדריך לשכירת רכב בחו"ל. לעיתים רחוקות יכול להתמזל לכם המזל ותצליחו לשכור רכב בחו"ל במחיר של דולר אחד. שווה כל פעם לבדוק את האפשרות הזו.

תארזו מעט ותטיילו כמו מקומיים.

כשההורים שלי היו טסים לחו"ל זה היה מאורע מקודש שהתכוננו אליו הרבה מאוד זמן וארזו בשבילו את כל הבית. מי שרוצה להנות מחופשות רבות וזולות חייב לשנות את הגישה לגבי נסיעות בחו"ל. מי שייסע כמו תייר לחו"ל וילך לכל המקומות היקרים יגלה במהירות שהמחיר הוא גבוה מדי ושהוא לא יכול לנסוע הרבה. מי שרוצה שטיסות לחו"ל יהפכו לחלק פשוט מהחיים שלו צריך ללמוד לארוז מזוודות קטנות לנסיעה, כדי להסתדר רק עם טרולי.

כשאני נוסע לחו"ל אני משתדל כמה שיותר להתנהג כמו מקומי, ולכן אני מתכנן לקנות חלק לא קטן ממוצרי הצריכה שאני אצטרך בחנויות שם. אני מחפש דברים נחמדים שאנשים מקומיים עושים שם במחירים זולים, ומנסה להכיר את החיים הפשוטים והרגילים של האנשים. הרבה מאוד פעמים אני גם מכין חלק מהאוכל לעצמי ואפילו מכבס לעצמי בגדים.

למתקדמים בחומר…

אפשרות נוספת נהדרת לטיול ארוך בעולם היא להפריד את הטיסה לשתי טיסות, ולמצוא כך אפשרות לקונקשן מאוד זול. כשרציתי לטוס ללונדון עשיתי את זה דרך פוזנן כדי לחסוך כסף וכך הצלחתי לטוס בפחות מ50 דולר ללונדון. אבל כיוון שטיסות קונקשן הן מעצבנות דאגתי להפריד את הטיול לשניים ובדרך ללונדון יצרתי לי טיול של יומיים בפוזנן על ידי הפרדת טיסה ארוכה לשתי טיסות קצרות עם חופשה באמצע. בדרך הזאת אפשר גם למצוא טיסות ליעדים רחוקים בעולם במחיר זול בלי להשתגע. הנה למשל דוגמאות למציאת טיסה זולה לאוסטרליה או לפיליפינים.

לסיום, בתור אחד שטס הרבה בעולם במחירים זולים ניסיתי להבין איך זה עובד, ולכן חקרתי את המודל הכלכלי של חברות הלואו קוסט בניסיון להבין איך חברות הלואו קוסט כל כך זולות, וגם ניסיתי להבין איך חברות התעופה מתמחרות את הטיסות.

אני מקווה שהאתר שלי יעזור לכם. אתם מוזמנים לכתוב לי בתגובות על כל נושא שמעניין אתכם.