קורונה בפולין – תמונת מצב עדכנית לתיירים

מטבע הדברים המצב של המגיפה והתגובות אליה משתנות כל הזמן ולכן הדברים הבאים רלוונטים ליום כתיבתם (19.07.20). אם יש לכם עדכונים כלשהם אנחנו מאוד נשמח שתוסיפו אותם בתגובות.

פולין, כמו הרבה מדינות אחרות במזרח אירופה הושפעה מהקורונה באיחור יחסית למערב אירופה. הרשויות במדינה זיהו את האדם החולה הראשון ב4 במרץ. סך הכל נפטרו מהמחלה בפולין 1521 אנשים.

בגלל שמדובר במדינה גדולה עם 38 מיליון תושבים, אז המספר הזה משקף מספר לא גבוה של מתים יחסית לגודל האוכלוסיה. בפולין נפטרן מהמחלה 38 אנשים לכל מיליון תושבים. לשם ההשוואה, בבלגיה נפטרו 843 אנשים לכל מיליון, באיטליה 577, וברומניה 92).

המצב של הקורונה בפולין היום.

למרות שבסך הכל ההתמודדות של פולין עם המגיפה הייתה טובה נראה שהם עדיין לא מצליחים ליישר את העקומה של החולים. בימים האחרונים מתגלים בשטח המדינה בין 200 ל350 חולים, וזה מספר יחסית גבוה לאירופה.

חייבים לציין מצד שני שמספר המבריאים מהקורונה בפולין עולה בימים האחרונים על מספר החולים, ולכן מספר החולים הפעילים במדינה מצטמצם כמו שניתן לראות בגרף הבא.

מקרי קורונה פעילים בפולין

גם מספר החולים הקשים בפולין לא מאוד גבוה ביחס לאוכלוסיה ויש שם כרגע רק כשבעים חולים לאוכלוסיה שגדולה ממדינת ישראל פי ארבע.

כניסה לפולין מישראל

פולין מחייבת בשלב זה בידוד של כל מי שנכנס אל המדינה שלא מאירופה למשך 14 ימים. פולין מאפשרת כרגע כניסה לתחומה ממספר מאוד מצומצם של מדינות לא אירופאיות כמו מונטנגרו, אוקראינה, גאורגיה, יפן, אלבניה ודרום קוריאה. ישראל לא נכללת ברשימה של המדינות הלא אירופאיות שניתן להכנס מהן לפולין בשלב זה. אם יש לכם אזרחות פולנית יכול להיות שתוכלו להכנס לפולין.

אין כרגע הרבה טיסות מישראל לפולין בגלל שבעצם אין לתיירים ישראלים אפשרות להכנס לפולין. חלק מחברות התעופה השאירו חלק מהטיסות שלהן פעילות.

ייתכן שהסיבה שחברות התעופה השאירו חלק מהטיסות פתוחות היא כדי שהן לא יצטרכו לשלם פיצויים לנוסעים שנרשמו לטיסות האלו. מדיווחים שונים אנחנו מגלים שחברות התעופה מנסות לא לתת פיצויים לאנשים על טיסות שלא בוטלו למרות שהם לא יכלו לטוס בהן.

מגבלות בפולין בגלל הקורונה

בפולין אין חובה של לבישת מסכות במרחב הציבורי אלא יש רק הגבלה של מרחק של שני מטר מכל אדם אחר. מותר להיות במרחק של שני מטר מאדם אחר רק אם הוא ילד מתחת לגיל 13 או שאתם מלווים אדם בעל מוגבלות כלשהי.

ניתן לערוך אירועים כמו חתונות וקבלות פנים עם הגבלה של עד 150 אנשים. אין הגבלות כרגע על תפילה וטקסים דתיים והמדינה מאפשרת קונצרטים במקומות פתוחים.

החנויות והקניונים השונים בפולין כרגע פתוחים ואין הגבלות כרגע על מספר הנכנסים לחנויות השונות, אבל בתוך החנויות חייבים לעטות מסיכה על האף והפנים, ולהשתמש במכשירי הניקיון שיש במקום.

גם מסעדות פתוחות וההגבלה היחידה היא שבזמן ההזמנה חייבים לעטות מסיכה. בתוך המסעדות נכללים גם בארים ופאבים שפתחו את שעריהם.

אולמות קולנוע ותיאטרון פתוחים במגבלה של חמישים אחוז קיבולת ומסכות. לגבי מוזיאונים – כדאי לברר האם המוזיאון שאתם רוצים ללכת אליו פתוח והאם צריך להרשם להזמנה מראש כדי להכנס אליו.

כל הבריכות, חדרי הכושר, מתקני הספורט והסאוונות פתוחים אבל יש עליהם כל מיני מגבלות ניהלויות ולכן כדאי לברר לפני שהולכים אליהם מה המצב במקום הספציפי.

הקנס על הפרות של ההוראות בפולין הוא די גבוה והוא יכול לנוע בין 5000 לבין 30000 זלוטי. (בין 400 ל20000 ש"ח).

נקווה שאפשרויות התיירות הפולים יחזרו בזמן הקרוב.

כתיבת תגובה