קורונה בפולין – תמונת מצב עדכנית לתיירים

מטבע הדברים המצב של המגיפה והתגובות אליה משתנות כל הזמן ולכן הדברים הבאים רלוונטים ליום כתיבתם (15.07.21). אם יש לכם עדכונים כלשהם אנחנו מאוד נשמח שתוסיפו אותם בתגובות.

פגיעת הקורונה בפולין

פולין, כמו הרבה מדינות אחרות במזרח אירופה הושפעה מהקורונה באיחור יחסית למערב אירופה. הרשויות במדינה זיהו את האדם החולה הראשון ב4 במרץ. סך הכל נפטרו מהמחלה בפולין כ75 אלף אנשים.

המספר הזה משקף קרוב ל2000 מתים לכל מיליון תושבים. יחסית לאירופה זה מספר די גבוה. עיקר הפגיעה בפולין הייתה בגל השני של הקורונה. לשם השוואה בישראל יש פחות מ700 מתים לכל מיליון אנשים.

מצב הקורונה בפולין נכון לאמצע יולי 2021

מגיפת הקורונה בפולין כרגע נמצאת תחת שליטה ואפילו אפשר לומר שהיא בדעיכה. מספר המאומתים ביום ירד בתקופה האחרונה אל מתחת למאה. פולין היא מדינה עם 38 מיליון תשובים ולכן המספר הזה הוא מאוד נמוך. כפי שאפשר לראות בגרף המספר הזה הוא הכי נמוך מאז שהתחיל גל התחלואה הרציני בפולין. בחלק ממדינות אירופה רואים כבר השפעה של זן הדלתא אבל בפולין כרגע המצב בשליטה.

מספר המקרים קורונה בפולין

דווקא בתחום של מספר המתים ליום יש ירידה אבל היא עדיין לא מספקת.

רוב האטרקציות התיירותיות בפולין פתוחות, כך גם מסעדות, בארים, מוזיאונים ועוד. התחבורה הציבורית בפולין עובדת כרגיל. ההגבלה המשמעותית ביותר היא שצריך לחבוש מסיכות בכל מקום סגור.

טיסה לפולין וחזרה בקורונה

פולין פתחה את הגבולות לתיירים ישראלים, כי ישראל נחשבת למדינה ירוקה. למחוסנים ומחלימים הכניסה היא ללא הגבלה בכלל. כמובן שמחוסנים ומחלימים צריכים להביא את האישור באנגלית שאפשר להוריד באתר הרמזור. ילדים מתחת לגיל 12 שמתלווים להורים המחוסנים שלהם גם פטורים מבדיקה.

מי שאינו מחוסן חייב לעשות בדיקה בשדה התעופה בנחיתה בפולין. הבדיקה הזו היא בדיקה בתשלום של 200 זלוטי שהם בערך 170 ש"ח. הבדיקה שונה מבדיקת הPCR שאנחנו רגילים לעשות בארץ והיא נקראת בדיקת אנטיגן. הבדיקה היא מהירה מאוד ומיד אחרי שתקבלו תשובה שלילית תוכלו להסתובב חופשי בפולין. כאמור, מחוסנים פטורים מהבדיקה הזו.

החזרה לישראל כרוכה בכאב ראש יותר גדול. מדינת ישראל דורשת שתי בדיקות כדי להכנס לארץ. את הבדיקה הראשונה צריך לעשות עוד בפולין עד 72 שעות לפני הטיסה. בניגוד לבדיקה בכניסה לפולין את הבדיקה הזו חייב לעשות גם מי שקיבל חיסון. שום דבר לא פוטר מהבדיקה הזו. יש כל מיני מכוני בדיקה באזורים התיירותיית שמציעים בדיקה, אבל חשוב לשים לב שזו בדיקת PCR ולא בדיקה אחרת. התוצאות של הבדיקה הן לא מיידיות ולכן אל תחכו לרגע האחרון לפני הבדיקה.

ישראל דורשת גם בדיקת קורונה נוספת עם הכניסה לישראל בשדה התעופה. גם הבדיקה הזו היא בתשלום. כל מי שלא עשה חיסון יהיה חייב להכנס לבידוד. גם ילדים שלא חוסנו חייבים בבידוד עם החזרה לישראל. כדאי לקחת בחשבון שבגלל העלייה בתחלואה בישראל סביר להניח שהאכיפה של הבידוד תהיה יחסית רצינית.

כל המידע על חופשה בזקופנה

העיירה זקופנה שבפולין היא עיירת הנופש המרכזית של המדינה. היא קיבלה את הפרסום שלה בגלל אפשרויות הגלישה בשלג הרבות הנמצאות בסביבה שלה, אבל עם השנים היא הפכה להיות למרכז תיירות גדול גם בקיץ ובסתיו עם נופים מדהימים והרבה מאוד אטרקציות. בילוי של כמה ימים בזאקופנה מתאים מאוד גם למשפחה עם ילדים. ערפל בהר Gubałówce עדכון…

לקריאה נוספת

קורונה בפולין – תמונת מצב עדכנית לתיירים

מטבע הדברים המצב של המגיפה והתגובות אליה משתנות כל הזמן ולכן הדברים הבאים רלוונטים ליום כתיבתם (15.07.21). אם יש לכם עדכונים כלשהם אנחנו מאוד נשמח שתוסיפו אותם בתגובות. פגיעת הקורונה בפולין פולין, כמו הרבה מדינות אחרות במזרח אירופה הושפעה מהקורונה באיחור יחסית למערב אירופה. הרשויות במדינה זיהו את האדם החולה הראשון ב4 במרץ. סך הכל…

לקריאה נוספת

כתיבת תגובה