הטיסות הכי טובות לספרד בחודשים הקרובים

מדריד הופכת בשנים האחרונות לאחת הערים המטוילות ביותר ומצליחה להתחרות בהצלחה בברצלונה. ריכזנו בשבילכם את הטיסות הישירות הכי זולות למדריד בחודשים הקרובים.

טיסות ישירות למדריד

[quetes to="mad"]

טיסות ישירות לברצלונה

[quetes to="bcn"]

כל מחירי הטיסות הם לטיסות הלוך ושוב. ההפניות הן למנוע החיפוש של סקייסקנר.

 

טיסות עם עצירת ביניים למדריד

[kiwi to="MAD" direct="0"]

טיסות עם עצירת ביניים לברצלונה

[kiwi to="BCN" direct="0"]

כל הטיסות נמצאו דרך מנוע החיפוש של חברת KIWI. כל הטיסות הן עם עצירת ביניים קצרה.

 

טיפים לחיסכון במדריד.

מעוניינים לחסוך עוד כסף בזמן הטיול במדריד? קבלו את הטיפים שלנו לחיסכון.

  • לכו למוזואונים  של מדריד בחינם. מוזיאון ריינה סופיה (Centro de Arte Reina Sofí ) הוא מוזיאון האומנות הלאומי של ספרד וניתן לראות בו חוץ ממיצדי אומנות גם דברים שקשורים להסטוריה המעניינת של ספרד, שרוויה במאה העשרים מהפכות ומלחמות רבות. המוזיאון פתוח בחינם בערבים משעות 19:00 עד 21:00 (המוזיאון סגור בימי שלישי). בימי ראשון המוזיאון פתוח בחינם מ13:30 עד השעה 19:00. אם מזדמן לכם להיות במדריד ב18 באפריל, 18 במאי, 12 באוקטובר או 6 בדצמבר תוכלו לקבל כניסה חינם לכל היום.
  • מוזיאון הפראדו (Museo del Prado) פתוח בחינם בכל יום בין השעות 18:00 ל20:00 חוץ מימי ראשון שבהם שעות הפיחה החינמיות הן בין השעות 17:00 ל19:00. בשני המוזיאונים הכניסה לילדים מתחת לגיל 18 או לסטודנטים מתחת לגיל 25 היא בחינם.
  • קנו כרטיס חופשי לתחבורה הציבורית של מדריד בקישור הזה. המחיר של הכרטיס הוא 8 יורו ליום (שני ימים ב13.40 יורו ושלושה ב17.40). הכרטיס כולל גם את הנסיעה לשדה התעופה. המחיר הוא לכל התחבורה משעה 5 בבוקר עד הבוקר שלמחרת.
  • ברוב המסעדות במדריד אפשר לקבל ארוחות צהריים מלאות במחיר סביר, משהו כמו ארוחה עסקית בישראל (כמו בישראל, גם בספרד הארוחה העיקרית של היום מוגשת בצהריים ולא בערב). בדרך כלל האורחה תכלול שתי מנות. הזמן המקובל לארוחות הצהריים בספרד הוא בים השעה 1 לשעה 4 אחר הצהריים. השם של הארוחות האלו הוא menú del día ואם הגעתם למסעדה ולא ראיתם אפשרות כזו כדאי פשוט לשאול.
  • בספרד יש תשלום מע"מ של 18 אחוז על מוצרי צריכה. אם אתם קונים בחנויות במדריד במחיר שהוא מעל 90 יורו אתם זכאים להחזר על המע"מ. עדי לקבל החזר כזה אתם צריכים לקבל מהמוכר קבלה שבה מפורט התשלום עצמו והמחיר של המע"מ. כאשר תגיעו לשדה התעופה תגשו לדלפק של רשות המיסים הספרדים, תראו להם את הקבלות ואת הדברים שקניתם ותמלאו טופס החזר, ותדאגו שהם יחתמו לכם על הטופס. אחרי הצ'ק אין יש תיבות שבהם ניתן לשים את הטופס שמילאתם וכך תקבלו תוך מספר חודשים החזר על המע"מ שהותצאתם בספרד.
  • אם אתם לא מתכננים לנסוע לטייל באזור הכפרי אלא להשאר רק במדריד לא כדאי לשכור רכב כי החנייה מאוד יקרה ונדירה והתחבורה הציבורית מאוד טובה.
  • אם אתם מעוניינים בסיור חינם במדריד, כדאי לכם להכנס לאתר הזה ולקבל סיור בחינם. הסיורים של חברת sandemans יוצאים מספר פעמים ביום מהמרכז לתיירים שליד הפלאסה מאיור. כדאי להרשם מראש לסיורים כדי לוודא שאין בהם יותר מדי אנשים. כמובן, הסיורים הם לא בעברית אבל מי שמסוגל לשמוע הסברים באנגלית יהנה מדרך מקיפה להכיר את מרכז מדריד.
  • בספרד לא כל כך מקובל לתת טיפ במקומות פשוטים אלא רק במעדות יוקרה רציניות, ולכן אפשר להמנע מנתינת טיפ כזה.

תהנו.

כתוב/כתבי תגובה