כל המידע על חופשה בבוקרשט

בשנים האחרונות הבירה הרומנית בוקרשט הפכה לאחד מיעדי התיירות הפופולריים ביותר למי שמחפש חופשה יפה וזולה. יש מספר חברות תעופה שטסות לבוקרשט – אל על ,וויז אייר, ישראייר, ארקיע, TARON הרומנית ועוד. המחירים של הטיסה לבוקרשט יחסית זולים לטיסה בחו"ל ומאפשרים חופשה מעניינית ויפה. כדי למצוא חופשה בבוקרשט אפשר להשתמש במנוע החיפוש של סקייסקנר. (מי שלא יודע להשתמש בסקייסקנר יכול לקרוא את המדריך שלנו לסקייסקנר).

המטבע המקומי ברומניה נקרא לאו או ליי(RON) והערך שלו דומה מאוד לשקל ישראלי, דבר שמקל מאוד על ההתחשבנות. יש בבוקרשט הרבה מאוד חנויות שאפשר להחליף בהן כסף. לגבי שיחות טלפון אנחנו ממליצים לקנות סים מקומי. יש ברומניה שתי חברות טלפון גדולות שמוכרות סים מקומי במחיר זול יחסי: ORANGE הבינלאומית שהייתה פעם בישראל וחברת vodafone. ניתן בשתיהן לקנות כרטיסי סים עם חבילת גלישה במחיר של כעשרה יורו שמספיק לטיול של שבוע.

שדה התעופה של בוקרשט הוא שדה תעופה גדול יחסית וניתן למצוא בו את כל השירותים של שדה תעופה (לאתר שדה התעופה). אם אתם רוצים לנסוע בתחבורה ציבורית משדה התעופה אתם יכולים לקחת את קו 783 משדה התעופה למרכז העיר או את קו 780 לתחנת הרכבת של צפון בוקרשט (לוח זמנים של שני הקווים). תחנת האוטובוס נמצאת מחוץ לכניסה לטיסות היוצאות. יש מספר חברות של מוניות שיוצאות משדה התעופה שניתן להזמין מהן נסיעה מראש כמו Taxi BucharestTransport Airport Bucharestוגם Marius Taxi. כדי להזמין מונית בזמן אמת יש מכונות בשדה התעופה שבהם ניתן להזמין מונית לפי מחיר וזמן המתנה ולקבל שובר שעליו מודפסת מספר המונית, ועם השובר ניתן לחכות למונית.

אטרקציות בבוקרשט

מי שמסתדר טוב עם אנגלית יכול להצטרף לאחד משני סיורים חינמיים שיש בבוקרשט להכרת העיר. הראשון עוסק בסיפור של בוקרשט, והשני בארכיטקטורה של בוקרשט ובהשפעות הצרפתיות עליה. אפשר לראות פרטים ולהרשם לסיורים באתר האינטרנט הזה או להצטרף לסיורים אחרים שמוצעים באתר הזה.

יש הרבה מאוד בניינים ומקומות יפים בעיר העתקיה של בוקרשט. אנחנו מציעים כאן מסלול רגלי קצר עצמאי שעובר בין חלק מהאטרקציות המרכזיות, עם הנחיות הליכה בגוגל מפות.


נתחיל את הסיור באחד המקומות היפים ביותר שיש בבוקרשט ארמון הפרלמנט. זהו בניין מפואר וענק שנבנה על ידי הרודן של רומניה ניקולאה צ'אושסקו. זהו אחד המבנים הגדולים והמפוארים ביותר שיש בעולם כולו, והוא ממחיש את היכולות שהיו לרודן. אם רוצים לסייר בתוך המבנה עם הדרכה אז כדאי להזמין סיור מראש דרך אתר האינטרנט. הסיור מאפשר לראות את המבנה הענק הזה מבפנים ונותן מבט על נופים מדהימים. שימו לב באתר שחלק מהסיורים כוללים עלייה וירידה במדרגות וחלק אפשריים בעזרת מעלית. המחירשל הסיור הסטנדרטי הוא 35 ליי. בכל מקרה, המבנה יפה מאוד גם מבחוץ, ולכן גם אם החלטתם לא לסייר בפנים כדאי מאוד לראות אותו.

אחרי שסיימנו את הסיור בארמון נמשיך ל (anuc's Inn (Hanul lui Manuc. את הדרך בין הארמון לנקודה זו ניתן לעשות ברגל (כ2 ק"מ) או בעזרת מונית. כאן אנחנו מגיעים למלון העתיק ביותר של בוקרשט שנוסד בשנת 1808 ועדיין ניתן לראות בו את האווירה והארכיטרקטורה של התקופה. לבחירתכם אם לעצור ולקנות משהו לאכול באווירה המיוחדת הזו. ליד נוכל לראות את החצר הישנה שהיא מקום מושבו של הנסיך ולאד טאפש שהאגדות על הנסיך דרקולה משוייכות אליו. לפי מה שמספרים נסיך נהג לכלוא במרתף הזה את האויבים שלו. נעבור ליד הכנסייה האורתודוקסית Stavropoleos Convent ונמשיך לארמון הבנק לחסכנות (Palace of the Deposits and Consignment – CEC PALACE) שהוא אחד המבנים היפים ביותר בבוקרשט הן ביום והן בלילה. הנקודה הכי טובה לתצפת על הבניין היא מהמוזיאון להיסטוריה שנמצא ממול.

המסע שלנו ממשיך לכיכר האוניברסיטה, שנמצאת ליד האוניברסיטה של בוקרשט. הרחבה מאוד יפה ומרשימה ויש בה מספר פסלים יפים ואת ארמון האוניברסיטה. ומשם נמשיך לכיכר המהפכה שנודעה בעיקר בזכות העובדה שבה התאסף ההמון שהפגין נגד צ'אוצ'סקו למשך ימים עד לנפילת הרודן. הכיכר מאוד יפה ובתוכה כדאי לבקר במוזיאון הלאומי להסטוריה ומרכז הקונצרטים של בוקרשט האתאנום הרומני. ניתן לבקר בבניין היפה הזה במחיר של 10 לאו (לאתר של המבנה). נסיים את הסיור שלנו בפארק יפהפה בשם גן צ'ישמיג'יו (Cismigiu) שהוא פארק יפה בלב העיר עם אגמים קטנים שניתן לשכור בהם סירות ופארקי שעשועים.

ארמון הפרלמנט בוקרשט

עוד כמה מקומות יפים שאפשר לראות בבוקרשט והסביבה: שער הניצחון – מדובר בהעתק שנעשה ברומניה לשער הניצחון הצרפתי, אבל גם ברומניה הוא יפה מאוד (קישור בגוגל מפות). ארמון מוגושואיה (Palatul Mogoșoaia)  – זהו ארמון עם גנים יפים שנמצא במרחק של 10 ק"מ מבוקרשט (מיקום בגוגל מפות).

בוקרשט עם ילדים

מה ניתן לעשות עם ילדים בבוקרשט? ברור שחלק מהאטרקציות שמתאימות למבוגרים יכולות להיות טובות במידה מסויימת גם לילדים אבל מצד שני, ילדים מחפשים את הדברים שמתאימים במיוחד להם.

יש ליד בוקרשט מוזיון פתוח שנקרא מוזיאון הכפר הלאומי (Muzeul Naţional al Satului "Dimitrie Gusti") שבו מסתובבים במעין כפר של לפני מאות שנים באווירה חיה לגמרי (לאתר האינטרנט של המוזיאון). צריך לקחת בחשבון שכיוון שזה מוזיאון פתוח הוא כולל לא מעט הליכה (מיקום בגוגל מפות).

ליד בוקרשט יש פארק מים שנקרא טרמה פארק (Therme) (לאתר האינטרנט של הפארק) מדובר בפארק מים יפה שמתאים גם לילדים ויש בו גם מתחמים למבוגרים ואיזורי ספא. האתר מפעיל אוטובוס מיוחד שמוביל אל הפארק מבוקרשט (פרטים כאן) כדאי מאוד להגיע לשם אם בגד ים בתיק ולא עליכם כי אחרת יחייבו אתכם לקנות עוד בגד ים (מיקום בגוגל מפות). פארק המים נמצא ממש קרוב לשדה התעופה.

מי שאוהב פארקים אתגריים יוכל למצוא כמה באזור של בוקרשט כמו Edenland Park (קישור לאתר האינטרנט) שבו יש מסלולי שונים ברנות קושי שונות שמתאימות החל מילדים וכל בחיילים קרביים. (קישור בגוגל מפות). ניתן גם ללכת לAventura Parc Lucianca (קישור לאתר האינטרנט – לא להתבלבל עם פארק בעל שם דומהליד בראשוב). פארק נוסף נקרא Phoenix Cernica (קישור לאתר האינטרנט).

ילדים שיש להם סבלנות למוזיאונים מעניינים שיכולים לעניין גם ילדים, ניתן לקחת למוזיאון האיכר הרומני (Museum of the Romanian Peasantry) וגם למוזיאון הטבע גריגורה אנטיפה (Grigore Antipa Museum of Natural History) שנמצאים בתוך בוקרשט עצמה.

חיי לילה בבוקרשט

בוקרשט ידועה גם בזכות חיי הלילה הענפים והמגוונים שלה. אחד היתרונות הברורים של בוקרשט על פני ערים אחרות בעולם היא בכך שלמרות שיש בה חיי לילה תוססים, יש בה תחושה ברורה של ביטחון אישי שמאפשרת לתיירים להסתובב בחופיות יתרה ברחובות העיר ללא חשש.

מי שמעוניין בתרבות גבוהה יכול ללכת לתיאטרון הלאומי של בוקרשט (רוב ההצגות שם הן ברומנית) או לשמוע מוסיקה במשכן האופרה המקומי במחירים זולים. אבל בוקרשט ידועה בעיקר בגלל המועדונים והברים שלה. נמליץ על כמה מהעיקריים שביניהם

המועדון הגדול והמוכר ביותר הוא מועדון Bamboo (אתר אינטרנט) שידוע בזכות הגודל שלו והעיצוב המרשים שלו. המחירים במועדון הזה הם לא זולים כל כך והוא מושך את החברה הגבוהה של בוקרשט. מועדון נוסף שמאוד כדאי לבלות בו בבוקרשט הוא BOA (Beat of Angles), (אתר אינטנרט) שהוא מועדון צעיר ואנרגטי שכיף מאוד להינות בו.

אם אתם מעוניינים במועדון שמשמיע מוסיקה קצבית של להקות רומניות מקומיות אתם מוזמנים למועדון צבעוני ויפה בשם Fratelli (אתר אינטרנט) שבו תמצאו הרבהמוסיקת רחוב ומוסיקה אלקטרונית מקומית.

אם אתם מחפשים ברים מקומיים טובים אתם מוןזמנים לבקר באחד הברים הבאים: Bordellos – הבר הזה התחיל כחדר אחד והפך עם הזמן לשלושה מתחמים שבהם מתערבבים מוסיקה טובה וריקודים עם בירה משובחת וויסקי מעולה, והופך אותו לאחד המקומות המשובחים ביותר לבילוי בבוקרשט.

יהדות בבוקרשט

יש מספר בתי כנסת שניתן לבקר בהם בבוקרשט.

בית הכנסת המרכזי של בוקרשט (Sinagoga Mare) נקרא גם בית הכנסת הפולני. בבית הכנסת הזה התפללו דמויות חשובות כמו המלבי"ם ואחרים. (מיקום בגוגל מפות). בית הכנסת נראה יותר מרשים מבפנים מאשר המראה שלו בחוץ. בבית הכנסת הזה יש היום גם מוזיאון שואה.

בית כנסת נוסף שניתן ללכת לראות הוא בית הכנסת הכוראלי (Templul Coral) שהוא בית כנסת רפורמי שפעל בבוקרשט (מיקום בגוגל מפות). המחלוקת בין האורטודוכסים לרפורמים בבוקרשט הייתה מאוד חריפה. המחיר של כניסה לסיור בבית הכנסת היא 10 ליאו לאדם. (לאתר בית הכנסת).

בית כנסת פעיל נוסף הוא בית הכנסת ישועה טובה שבו פעיל היום המרכז של חב"ד שמספק היום גם שירותים דתיים כמו ארוחות שבת ועוד (לאתר של חב"ד בוקרשט).

 

 

כתוב/כתבי תגובה